mateunia19

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateunia19    0

witam. chciałem się spytać jaka jest przyczyna że ciągnik bierze olej z silnika??

w okresie jesiennym wymieniłem olej w silniku i był na max teraz gdy zajrzałem stan na bagnecie wskazywał min a w tym okresie przerobił 240 mth.

co trzeba było zrobić aby usunąć tą usterkę? proszę o rady i dzięki wielkie za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

a czy przyczyną że bierze olej może być że ciągnik się przegrzewał?

ciągnik miał kilkanaście lat temu robiony silnik po czym nie był prawie zupełnie używany tylko stał na podwórku. jego eksploatację rozpocząłem półtora roku temu. Ciągnik pali na dotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zapewne przez ten czas nie by zmieniany olej w silniku (bo po co jak ciągnika się nie używa). Olej powiną się wymieniać przynajmniej raz w roku lub częściej jeśli dużo pracuje. Silnik pracował na złym oleju i teraz trzeba wymienić przynajmniej pierścienie. Cylindry trzeba obejrzeć, może jeszcze nie są złe ale mogą nadawać się do wymiany (będziesz wiedział jak rozbierzesz).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ciągnik miał kilkanaście lat temu robiony silnik po czym nie był prawie zupełnie używany tylko stał na podwórku.

Czy był w czasie postoju chociaz odpalany raz na miesiąc, dwa? Bo jeśli nie był uruchamiany długi czas to szlag trafił tuleje. Ale zaraz, spokojnie, przez 240mth zjadl Ci tylko tyle ile jest miedzy górnym a dolnym stanem na bagnecie. To nie tragedia. Kopci mocno na niebiesko? Ja bym nie panikował tylko wymienił olej i zobaczył ile tym razem weźmie.

Btw. w 385 olej silnikowy wymienia sie co 200mth albo co sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    0

Radziłbym ci zrobić kapitalny remont silnika.Jeśli był on nie rozbierany kilkanaście lat to czas najwyższy aby mu zrobić ten remont.Potwierdzam to co powiedział andrzej że olej powinno się wymienić raz w roku niezależnie od tego czy ciągnik zrobił 100 czy 500 mtg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przecierz napisał że

ciągnik miał kilkanaście lat temu robiony silnik po czym nie był prawie zupełnie używany tylko stał na podwórku

więc po co robić remont za remontem? Tyle ile wypalił mu oleju to żadna tragedia, chyba że zużycie sie zwiększy i będzie mocno kopcił, wtedy można pomyśleć o remoncie. Jeśli silnik był odpalany co jakiś czas podczas tego przestoju powinien być w bardzo dobrym stanie. Jedynie dużym błędem było puszczenie go w robote na starym oleju :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Też mi sie wydaje że wcale nie wziął tego oleju tak sporo, powiedz jeszcze jaki olej do niego lejesz. Bo jeżeli słaby to będzie go więcej szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Olej wymienia się raz w roku jak ciągnik mało chodzi lub co 200 mth. Nalej olej klasy CF i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

Jesli jest mółowaty i bierze olej to sprawdz sobie filtr powietrza czy nie jest zapchany bo ja maiłem taki prypadek ze zrobina była generalka ale to nic nie dało bo okazało sie ze filtr powietrza jest tak zapchany i nie i silnik nie dostawał odpowiedniej ilosci powietrza i sie dusił i to odrazu onna maszyna :(:)


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Sprobuj wymienić pierscienie. Jesli to nie pomoże no to kapitalka silnika.

Ps. powtórzę zdanie moich kolegow : OLEJ W TEJ SERII URSUSOW WYMIENIAMY MINIMUM CO 200 GODZIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

dzięki za rady.

ciągnik praktycznie nie kopci, kopci tylko wtedy gdy ma na prawde co robić w polu. Niestety ciągnik był w tym okresie bardzo rzadko przepalany bo może z pięc razy na rok:( i olej też nie był wymieniany. bo wtedy nie byłem tym zainteresowany bo byłem niepełnoletni i nie znałem się na ciągnikach a ojciec ciężko pracuje i nie miał czasu interesować się ciągnikiem a on jeszcze miał blacharke i szybe rozbitą bo kiedyś w nocy jacyś wandale napadli więc wyglądał w oplakanym stanie wręcz ruina. ale teraz gdy się zaniego wziąłem jakieś dwa lata temu to wygląda prawie jak nówka no tylko że olej bierze:P

wszystkie filtry są wyczyszczone i wymienione, a do silnika leję superol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

wlej Turdus-to dosyć dobry olej,a twój ciągnik palił olej bo był przepracowany.każdy silnik czy to samochód czy traktor jak będzie miał stary zużyty olej to zacznie go ubywać na miarce,a co do ceny turdusa to jak się nie mylę to coś ok 12-13zł za 1L,(jak źle napisałem to proszę o poprawkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Bardzo dobry jest Tedex. Kup klasy CF 20W50. 20 litrów kosztuje coś ok 180 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

ja po 240mtg wzioł ci z fula do mnimum to nie jest źle, nie ma sensu silnika remontowac, jak by ci tyle dziennnie brał to wtedy by trzeba było kapitalke robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja swojego U912 zalewam Lotos City Diesel 20W50, wcześniej był Milvus. Choć na okres zimowy wypadało by zmieniać na jakiś lekkobieżny bo są problemy z rozruchem.

 

@mateunia19

Zmień olej na jakiś dobry gęsty, zalej do max. na bagnecie (ciągnik ma stać równo), przepracuj 200mth i zobacz ile go zostanie (oczywiście okresowo sprawdzaj stan!). Jeśli łyknie nie więcej jak do min. na bagnecie to daj spokój z remontem. Po co szukać dziury w całym? Remont czy choćby pierścienie zmienia sie gdy między wymianami trzeba robić dolewki po kilka litrów. Aha, wyczyść też filtr olejowy odśrodkowy, możesz sie zdziwić jaki syf tam siedzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Najlepiej wstawić filtr pełno-przepływowy, poza tym ilość oleju pomiędzy stanem max a min nie jest taka duża. Zimą ciągnik bierze więcej oleju, no i niedogrzany. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

i jak silnik wyremontujesz to przez 200mtg tez bedzie ci troche olejku pobierał dopóki wszystko sie nie dotzre i ułozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18
a czy przyczyną że bierze olej może być że ciągnik się przegrzewał?

ciągnik miał kilkanaście lat temu robiony silnik po czym nie był prawie zupełnie używany tylko stał na podwórku. jego eksploatację rozpocząłem półtora roku temu. Ciągnik pali na dotyk.

z tego co piszesz to wszystko wskazuje na to że wystarczy mo zdiąć głowicę i założyć nowe uszczelniacze przy zaworach . ja miałem ten sam problem w 1224 wystarczy że się przegrzeje pare razy i branie oleju gwarantowane . a czy w miejscu gdzie przykręcony kolektor wydechowy pojawia się olej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
    • Przez Kaszlak79
      Witam drogich forumowiczów.
      Jak w temacie, Zetor 8011 nie łapie temperatury. Ciągnik kupiony ponad rok temu, miał wymienianą wtedy kompletną obudowę termostatu dół i góra (stara przeżarta), termostat, czujnik temperatury i wskaźnik. Pokazywał wtedy cuda na kiju a że wskaźnik był chamskiej jakości to nawet ciężko było odczytać co wskazuje...
      Tydzień temu wymieniłem znowu termostat (jakiś "dobry" Zetora) i założyłem mechaniczny wskaźnik temperatury od Zetora 25, link: https://danrol-sklep.pl/instalacja-elektryczna/788-wskaznik-zegar-temperatury-cieczy-zetor-25-25a-25k-9320211.html
      Silnik dalej ma problem się zagrzać, ostatnio w trasie z dwiema pustymi przyczepami jakieś 10 km w jedną stronę (na przegląd) nie złapał nawet 60 °C. Chłodnica z góry ciepła czyli tak jak by termostat cały czas puszczał. Nie mam już siły do tego. Jakieś pomysły?? Jeśli był podobny temat który rozwiązał problem, proszę o link lub przeniesienie.
      Za porady w stylu wywal termostat bo to Ursus - z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj