mateunia19

ursus 385 bierze olej. Proszę o rady

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja bym sie koledze radził nie przejmowac i olac to jeśli od wymiany do wymiany jest miedzy min a max to silnik jest moim zdaniem ok

A czemu piszecie że trzeba juz zmieniac juz po 200mth mi sie zdaje ze 250mth

Chociaz fenomenem jest moja C-330 8 lat po remoncie ani praktycznie nic nie bierze i jest po przejściach kiedyś olej był ten sam przez 3 lata (rocznie ok 350mth) do tego kiedys w zime poleciał korek w głowicy i sie woda wlała do oleju i tak chodzil z 5 min

To sa wolnoobrotowe silniki o niskim wspóczynniku mocy z pojemnosci wiec nie maja wysokich wymagań no bo co to jest np.C-360 3100cm i nie całe 50kmheheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W instrukcji serii 912-1614 napisane jest że wymiany trzeba dokonywać co 200 mth. Te silniki nie mają wysokich wymagań co do klasy jakościowej oleju, a wymiany najlepiej robić tak jak zaleca producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2
Czy był w czasie postoju chociaz odpalany raz na miesiąc, dwa? Bo jeśli nie był uruchamiany długi czas to szlag trafił tuleje. Ale zaraz, spokojnie, przez 240mth zjadl Ci tylko tyle ile jest miedzy górnym a dolnym stanem na bagnecie. To nie tragedia. Kopci mocno na niebiesko? Ja bym nie panikował tylko wymienił olej i zobaczył ile tym razem weźmie.

Btw. w 385 olej silnikowy wymienia sie co 200mth albo co sezon.

no zjawisko zaćniedzienia tulei to w dieslach ewidentnie zadko spotykane zjawisko! w benzyniakach często. ja mam c328 którego od początku listopada do marca nie odpalam i tak jest co roku i jakoś kłopotu nie ma z nim


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt    0

jak rozebrac fltr oleju i co zrobic jak niebedzie sie krecił w ciagniku 385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jaki olej do 6-tki z turbo ?? wiem że podchodzi inny niż do zwykłego. pozdr :D i jeszcze jedno gdzie znajduje się filtr odśrodkowy jeśli to nie ten przy bloku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt    0

jakie jest prawidłowe cisniene oleju w silniku 385 jesli jest ciepły silnik

 

czym rozni sie serwo od orbitrolu

 

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

Mam pytanie ostatni zrobiłem remont silnika c385 tzn tuleje , pierscienie , tłoki i panewki nowe głowica nie ruszana bo była robiona wczesniej, chodził w miare dobrze az ostatnio troche zesłabł i na korektorze 4 cylinra pojawił sie olej, od czasu do czasu lubi puscic biały dymek, oleju troche wzioł ale to na dotarciu, i przy zapalaniu puszcza strasznie duzo dymu. co to moze byc czyżby pierscienie juz poszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

A czy masz połączoną odme z kolektorem ssącym?? jeśli tak to ten olej pochodzi z oparów z odmy, ja tak mam od kiedy osiadam c385, nawet po kapitalce silnika, którą rok temu robiłem jest to samo, więc mi sie zdaje ze tego nie zmienisz. A na dotarciu jak miałem 385 to z wydechu aż olej ciekł, to zjawisko układania się pierścieni. A jakie masz ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach tj ok 600 rpm i jakie masz na gorącym silniku przy tych samych obrotach?? Jeśli mógłbyś sprawdzić to byłbym wdzięczny :(


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

na zimnym silniku jest około 5-6 a na goracym spada do około 1,5 ale pompy nie robiłem olejowej i szlifu wału wiec to jest tego wina ze tak spada ,cisnienie , problem sie chyba wyjasnił siadła pompa paliwowa , pech bo gwarancja sie skonczyła 3mies temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

ja tak samo wału nie tykałem bo czopy ładne jak lustro, tylko panewki korbowodowe new, a pompy oleju też nawet nie oglądałem, ale to niestety mój błąd bo teraz mi ciśnienie skacze. Jak go zapale to na wolnych obrotach coś w granicach 4,5-5 a jak rozgrzeje go mocno to na wolnych obrotach spada nawet do 1, ale jak mu dam gazu i osiągnie jakies 1500 rpm to cisnienie wskakuje na 3 więcsam juz nie wiem jak to ocenić


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

zmień filtr oleju z bąka na dwuwkrętny a ciśnienie skoczy ci o dobrą jedną atmosferę jak nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

zastanawiałem sie nad tym... A ile mniej wiecej kosztuoać może taka przeróbka?? Bo tam trzeba tą przystawke zmieniać i czy tylko to czy coś jescze??


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

razem ze wkładami coś koło 400 zł a przerabiać nic nie trzeba sama podstaw filtrów dwu wkrętnych zamiast filtra odśrodkowego i po robocie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam, w którym miejscu można zmierzyć ciśnienie doładowania w Ursusie 1614?  Jak to zrobić? 
    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj