Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Domek96    0

Witam mam problem z c330 ostatnio jak ładowałem obornik turem usłuszałem jakieś trzaśnięcie wydaje mi się że to coś w mechanizmie różnicowym i po ciągnik nie chce jechać na żadnym biegu tylko jak załacze blokadę to prawe koło się kręci,co to może być.

agrofix224    18

Może już frez przestał istnieć na kołach koronowych w mechanizmie różnicowym od częstej zmiany kierunku przód tył mógł się wybić. Trzaśnięcie jeśli było słyszalne przy załączeniu blokady przy zbyt dużej prędkości może spowodować wyłamanie sprzęgła kłowego ale wtedy nie działa blokada a ciągnik dalej jeździ.  

Wiadomość z agroFakt.pl

Domek96    0
3 godziny temu, Slawek393 napisał:

Półoś strzeliła

Obie półosie są całe 

12 godzin temu, agrofix224 napisał:

Może już frez przestał istnieć na kołach koronowych w mechanizmie różnicowym od częstej zmiany kierunku przód tył mógł się wybić. Trzaśnięcie jeśli było słyszalne przy załączeniu blokady przy zbyt dużej prędkości może spowodować wyłamanie sprzęgła kłowego ale wtedy nie działa blokada a ciągnik dalej jeździ.  

Co teraz trzeba rozbierać mechanizm różnicowy, a trzaśnięcie było słyszalne jak jeździłem na biegu i teraz bieg włączony a ciągnik stoi w miejscu tylko jak załącze blokadę do kręci się prawe koło

bergman31    494
1 godzinę temu, Domek96 napisał:

Obie półosie są całe 

Co teraz trzeba rozbierać mechanizm różnicowy, a trzaśnięcie było słyszalne jak jeździłem na biegu i teraz bieg włączony a ciągnik stoi w miejscu tylko jak załącze blokadę do kręci się prawe koło

Z skąd pewność, że obie półosie są całe? Półoś to nie wał koła. Jak półoś pęknie, to koło w C330 nieodpadnie. 

Najpierw zdejmij plecak i sprawdź mechanizm różnicowy. Jak będzie cały, to ściągnij lewą zwolnicę.

agrofix224    18

Ciągnik stoi w miejscu, bo mechanizm różnicowy przekazuje napęd tam gdzie jest mniejszt opór, w twoim wypadku na lewe koło. Gdyby po rozpięciu hamulców i zachamowaniu lewego koła ciągnik ruszył to by była uszkodzona zwolnica lub frez na półosi od strony zwolnicy.

6465    7946

Sprawdź czy jedzie na 6 i 3 biegu.;?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 12Mati12
      Część jak w temacie szukam kabiny do 30-tki i się zastanawiam jaka jest wysokość od błotnika do najwyższego punktu kabiny lub od maski do najwyższego punktu. Chodzi mi o kabinę Sokółkę, naglak (i podobne tej budowy), Chojnów i osinę. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez Marcin1324
      Witam. Mam zamiar kupić kabinę chojnów, ale nie wiem jak z jej wytrzymałością. Ktoś wie czy ta kabina wytrzyma przewrócenie na bok czy do tyłu ? 
    • Przez Teller
      Witam Państwa, posiadam nie dotykany od 15tu lat C330. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie prace wykonać przy nim przed pierwszym odpaleniem po takim czasie? czy zmiana oleju silnika filtru olejowego i filtra powietrza wystarczy? Został zgaszony 15 lat temu w garażu działający i do tej pory stał pod szmatą nie ruszany
    • Przez kris30000
      Witam
      Ma ktoś pomysł jaką przyczepę samozbierającą do 30-stki??
      Macie jakieś propozycje??
    • Przez MafiaPstrągowa
      Witam, czy orientuje się ktoś czy siedzenie od c325 jest takie samo jak siedzenie od kosiarki konnej? Bo słyszałem od znajomego że są podobne, jak nie takie samo
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj