Gość

Jak założyć hebel c330

Polecane posty

Alchemik    444

Najbardziej prawdopodobna wersja to  powolne kręcenie rozrusznikiem, albo całkowite zniknięcie prądu przy rozruchu. 

Bać  się trzeba też przypadkowego odłączenia przez kogoś w czasie normalnej pracy ciągnikiem.  

Uszkodzenie w czasie pracy i uszkodzenie alternatora, odbiorników jest tez możliwe ale bardzo mało prawdopodobne. Krytycznym momentem jest rozruch. 

Jak instalacja będzie odłączona i przy jednoczesnej awarii instslacji i odłącznika teoretycznie też może coś sie zadziać, ale to muszą zaistnieć dwa specyficzne warunki. - Mega mało prawdopodobne ( chociaż ja osobiście mam pecha, że dzieją się mi takie przypadki ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
Cytat

Bać  się trzeba też przypadkowego odłączenia przez kogoś w czasie normalnej pracy ciągnikiem.  

@Alchemik A co się wtedy stanie? ;]

Edytowano przez akooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
Napisano (edytowany)

Zależnie od alternatora. Często alternator, a w sumie regulator w alternatorze po utracie w obwodzie stabilizacji jaka daje akumulator zaczyna "wariować" i skacze napięcie. Potrafi uszkodzić odbiorniki, czy sam regulator. 

Jako ciekawostka. Stare alternatory z Jumza do któregoś roku dawały możliwość pracy po odłączeniu akumulatora. Później były zmiany i już tego zabroniono w instrukcji. 

47 minut temu, t25a1 napisał:

Iskra pójdzie w opony.

koledze  @t25a1 to chyba do wiedzy o  elektrce daleko....

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

To jaki sens ma udzielanie się w temacie, nie wnosząc do niego nic sensownego?

To tylko kolegę stawia w złym świetle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chcieli się ze mnie ponabijać trochę 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

A czy to jest aż tak skomplkiowany temat o prosty hebel masy do wiekowego traktora,który ma rozłączyc prąd w instalacji,zresztą sam autor napisał że chciałby założyc koło siedzenia na minusie,ale dalej ciągnie temat jak założyc gdzie i czy sie co nie stanie jak hebel sie zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@t25a1 Ja tak już mam co ci poradzę,zawsze jest o czym pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin7745T    2

kabel od masy na dwie części podzielić oczka zacisnąć mocowanie na hebel zrobić i będziesz miał pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak na dwie części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wybochl mi jeden akumulator nic nie zakładałem jeszcze normalnie sobie jechałem pod górkę na dużych obrotach. Czym to mogło być spowodowane. Miałem 2x po 6v ale teraz myślę założyć jeden akumulator 12v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
Napisano (edytowany)

Trzeba sprawdzić co się stało.

Po założeniu jakiegoś akumulatora koniecznie trzeba sprawdzić napięcie ładowania.   Mógł się uszkodzić z powodu zbyt wysokiego napięcia. 

Jak wyglądają cele w obu akumulatorach? Wybuchł cały akumulator?

Ocalały akumulator jakie ma napięcie? Nie ma uszkodzonej celi?

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cele to nie wiem ale wywaliło wszystkie korki. A to może być przyczyną wadliwego alternatora? Tak to chodził ale dostał po garach moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Może być zepsuty alternator.

Zwarcie na diodzie, czy uszkodzony regulator.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba teraz kombinować żeby dojść do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Może ty nie kombinuj tylko wezwij jakiedo elektryka bo jak hebel ci sprawia kłopot,to co dopiero bedzie jak zaczniesz w prądach grzebac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

kombinować nie ma co, czy wymieniać wszystko na zapas. 

Trzeba pomierzyć i posprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to możliwe ze regulator napięcia w alternatorze był nie teges? jak to sprawdzić? Bo kupuje teraz 12v i chciałbym tego uniknąć czytaj awarii. Lepiej kupić akumulator bezobslugowy? Jaki będzie bezpieczniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Akumulatory podwież do kogoś kto nimi handluje i sprawdzi ci ich stan . Miernik w łapy i zmierz ładowanie ma być 13.6_14.4V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj