Godzio

Opryskiwacz Biardzki 400L - Ustawienia opryskiwacza

Polecane posty

Godzio    17
Witam mam pytanie mam opryskiwacz biardzki 400l pompę 120l/min i niebieskie końcówki 0.3 i chce wypryskac 200l na hektar i moje pytanie jakie ciśnienie ile obrotów i jakim bieniek jechać ciągnik c330 dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

już było pisane 5 biegiem ,1200 obrotów a ciśnienie poniżej 2 barów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

20210512_130106.jpg

20210512_130057.jpg

A to jak ma być 

20210512_130041.jpg

20210512_125926.jpg

Chodzi o to czerwone jak ma być ustawione w jakiej pozycji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Do oprysku idzie ze zbiornika do filtra, a następnie przez filtr na zasilanie pompy? Do czego idzie ten czarny przewód od filtra (co idzie do góry)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Właśnie z pompy idzie bezpośrednio na rozdzielacz.

16208195017774071701492966979229.jpg

Ten czarny idzie do góry sdo zbiorniczka mycia rąk 

16208195568308262908373251373317.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Według mnie musisz ustawić rączka w kierunku przewodu, który wychodzi z dołu zbiornika. Wtedy zasilanie pompy podczas oprysku będzie z głównego zbiornika. Przestawiając zawór w drugą stronę ciecz będzie pobierana ze zbiornika na czystą wodę (płukanie układu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tak jest dzięki ale jak przekręcę w druda stronę to pobierze z zbiornika na czysta wodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dłuższą stronę w kierunku przewodu ze zbiornika - oprysk

W stronę przewodu od zbiornika do płukania - płukanie układu ( swoją drogą bardzo przydatna sprawa, kończysz pryskać, zatrzymujesz się, zawór na przelew i przestawiasz ten zawór aby pobrał z tego do płukania, ja daje polowe zbiornika, czekam aż się wymiesza, przestawiam zawór na oprysk i po pryskanym szybciej wylewam to rozcieńczone. Na końcu pola robię dokładnie to co wcześniej tylko to już wylewam gdzieś poza uprawą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

A czy ciśnienie 5 barów jest odpowiednie, bo ja na takim pryskam i wychodzi mi 200l wody?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, karolr2 napisał:

Zawór na przelew ten czerwony przy rozdzielaczu tak? 

Nie ten na pulpicie praca przelew - jak dajesz na on to pryska jak na off to idzie na przelew. Ten czerwony to rozwadniacz w nim niewiele zostaje.

Normalnie wałek pracuje, jak kończy się ciecz w zbiorniku, wyłączam na pulpicie i idę przestawić ten zawór trójdrożny co pisałeś. Czekam aż zejdzie połowa wody ze zbiornika do płukania i przestawiam na zbiornik główny. Chwilę poczekam aż się wymiesza i większym biegiem jadę po tym co dopiero pryskałem lub inną uprawę ( to zależy co pryskam ). I jak to wszystko wypryskam wciągam resztę wody ze zbiornika do pryskania i to już wylewam gdzieś na końcu pola lub drogę. 

 

'A czy ciśnienie 5 barów jest odpowiednie, bo ja na takim pryskam i wychodzi mi 200l wody?" - jaka prędkość i jakie rozpylacze?

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Już wiem Ok dzięki. Ja mam mmat eżk 110-03 i tez szukam odpowiedniej prędkości i ciśnienia żeby wyszło max 220l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Rozpylacze starego typu: https://agronak.pl/rozpylacz-przelotowy-kompletny-stary-typ-4036060260.html c360 trzeci bieg, 1600obrotów.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Szczerze to nie wiem jaki to rozmiar. Wszystko robisz tymi wirowymi rozpylaczami? W zasadzie w tym roku to dni bezwietrzne jakie potrzebne do tego typu rozpylaczy było jak na lekarstwo - nie lepiej przejść na coś lepszego?

mmat eżk 110-03 przy ciśnieniu z bar ( takie optymalne dla tego rozpylacza ) prędkość to 6,5 km/h i wyjdzie ok 215-220 l/ha.

Chcesz dokładnie sobie sprawdzić to zainstaluj aplikację MMAT i tam jest opcja pomiaru prędkości rzeczywistej. Sprawdzisz i będzie Ci łatwiej ustawić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Właśnie jeden kawałek zrobiłem na 4 bar około  2ha to z 600 l 100 zostało. Ściągnęłam ta apke dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Czyli wychodzi na to że dobrze strzeliłem bo jedziesz ok 6,5 km/h skoro przy 4 bar wyszło Ci ok 250 l/ha.

Ustaw 2,7 bar i będzie ok 210 l/ha

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
akmaly napisał:

Szczerze to nie wiem jaki to rozmiar. Wszystko robisz tymi wirowymi rozpylaczami? W zasadzie w tym roku to dni bezwietrzne jakie potrzebne do tego typu rozpylaczy było jak na lekarstwo - nie lepiej przejść na coś lepszego?

mmat eżk 110-03 przy ciśnieniu z bar ( takie optymalne dla tego rozpylacza ) prędkość to 6,5 km/h i wyjdzie ok 215-220 l/ha.

Chcesz dokładnie sobie sprawdzić to zainstaluj aplikację MMAT i tam jest opcja pomiaru prędkości rzeczywistej. Sprawdzisz i będzie Ci łatwiej ustawić.

 

Jak zakupiłem opryskiwacz używany to takie były założone i takich używam do wszystkich oprysków. Średnica kryz 1,5. W zimę jak będe miał czas to sobie zmienię, tylko czy trzeba cały komplet kupować z głowicą?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ciśnienie max dla tych rozpylaczy to 6 bar, tylko im wyższe ciśnienie tym mniejsza i bardziej podatna na znoszenie kropla. Co do głowic to musisz wymienić kompletne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
Napisano (edytowany)

te polskie pompy 120 na 6 barach to długo nie pochodzą 

Edytowano przez tomek1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak takie głowice to raczej jest tam stara pilmetowska P60 a ona wytrzyma więcej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj