tiger2911

Jak zwalczyć Perz i rumian na polu

Polecane posty

tiger2911    0

Mam problem z 2,5 h polem, zawsze co roku mam Perz na polu i rumian. Stosuje oprysku które działają na niektóre chwasty ale po żniwach i na wiosnę widzę że przy między po obustronach, siane zboża zawsze są słabsze i występują chwasty. Czy powodem może być stosowanie agregatu talerzowego w uprawie i że resztki po żniwne nie są dostatecznie rozdrobnione. Proszę o jakieś wskazówki. Pryskam axialem i pryskalem randapem ( jak był używany) nie ma dostatecznych rezultatów, pole było 3 lata temu wapnowane po żniwach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

Tyłko glifosat po żniwach, to że opryskałeś randapem to może i zniszczyłeś rozłogi perzu chociaż podejrzewam że nie wszystkie, ale prawdopodobnie nowy perz Ci wyrósł z nasion które były w ziemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Na duże zaperzenie z wieloletnimi rozłogami trza dać z 5 litów plus jakiś zwilżacz no i nie pryskać jak sucho bo perz się zamyka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Siej takie rośliny jak , kukurydza , łubin , rzepak i stosuj opryski na jednoliścienne powschodowo a na dwuliścienne przedwschodowo i musi się poprawić , ale od miedzy raczej i tak znajdzie się perz po jakimś czasie


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przy zbożach oprysk na jednoliścienne typu axial. Po żniwach talerzówka i poczekać aż się zazieleni i roundup. Pryskanie rżyska nie wiele daje. Bowiem wiele chwastów jeszcze nie powschodzi a przelecą przez kombajn jako ziarnka. Którym roundup nic nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Mam problem z perzem. Rzucił się na pole z ziemniakami. Ziemniaki są już wykopane i po kopaczce zostały duże kępy perzu. Bronami raczej tego nie wyciagne. A i oprysk glifosatem raczej też nic nie da. Jak go się pozbyć ? Myślałem pociąć talerzowka i na glebowo zaorać. Co myślicie ? A może jakieś inne pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36
4 godziny temu, wladek99 napisał:

Witam. Mam problem z perzem. Rzucił się na pole z ziemniakami. Ziemniaki są już wykopane i po kopaczce zostały duże kępy perzu. Bronami raczej tego nie wyciagne. A i oprysk glifosatem raczej też nic nie da. Jak go się pozbyć ? Myślałem pociąć talerzowka i na glebowo zaorać. Co myślicie ? A może jakieś inne pomysły ?

bardzo głupi pomysł z tą talerzówką, potniesz go i zrobi się jeszcze większa łąka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
13 godzin temu, wladek99 napisał:

Witam. Mam problem z perzem. Rzucił się na pole z ziemniakami. Ziemniaki są już wykopane i po kopaczce zostały duże kępy perzu. Bronami raczej tego nie wyciagne. A i oprysk glifosatem raczej też nic nie da. Jak go się pozbyć ? Myślałem pociąć talerzowka i na glebowo zaorać. Co myślicie ? A może jakieś inne pomysły ?

A jaka powierzchnia tego pola po ziemniakach 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2
Marecki2922 napisał:

13 godzin temu, wladek99 napisał: Witam. Mam problem z perzem. Rzucił się na pole z ziemniakami. Ziemniaki są już wykopane i po kopaczce zostały duże kępy perzu. Bronami raczej tego nie wyciagne. A i oprysk glifosatem raczej też nic nie da. Jak go się pozbyć ? Myślałem pociąć talerzowka i na glebowo zaorać. Co myślicie ? A może jakieś inne pomysły ? A jaka powierzchnia tego pola po ziemniakach 2 ha


2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj