Skocz do zawartości

Polecane posty

Sadek    449

Jeżeli silnik nie pobiera więcej jak 10A to będzie OK.

kr7ys    1

Witam mam problem ze prasą jd 550 mam ja 3 sezon i wiadomo nie raz się przypychało ale w tym roku to masakra przez 3 godziny 10 bel i za każdym razem mordenka z początkiem beli. Opisze co się dzieje mianowicie jak zaczynam to się zapycha ale siano spada z góry aż na te pręty co są nad podbieraczem te dociskajace i pasy wciągają siqno tam do środka między wały i 2 razy na bele muszę wyłączać wałek i tam wygarniac no i miałem przypadek że aż bela ustala a jak wywalelem to było widać że nazbierane materiału było przed samą belą tak jak by nie mogła tego wciągnąć. Co jest nie tak?

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    356

Też mam czasami problem z rozpoczęciem, ogólnie to beluje bez tych pretów dociskajacych

kr7ys    1

Ale w tamtym roku nie było problemów a w tym magia normalnie bez prętów gorzej jest.

debrzyna    11

U mnie tak się dzieje jak materiał za suchy, krótki i łamliwy Wtedy jadę po rosie i jest lepiej Od kilku lat bez pretów

farmer_89    7

nagarniacze za podbierakiem i po problemie u mnie nie ma wogole takiego problemu jeszcze zobacze jak bedzie w suchej slomie

Witam. Oglądałem prasę 550 i powiedzcie mi jak to jest jeśli  podbierak jest hydr- mechaniczny  czy musiałbym wypinać siłownik czy po prostu wystarczy opuszczać na pokrętle i chyba tych węży nie musze podpinać wtedy do ciągnika ?   Ma podobno jakieś noże do kiszonki  że się nie owija kiszonka na wałek i jakieś noże z dołu i góry czy to dobra sprawa? Owijane jest siatką hydraulicznie jak to się sprawdza czy wszystkie są tak owijane? Jak ucina siatkę gdy kończy owijać ? Pasy wszystkie nowe, kilka zębatek z zewnątrz tak zadbana zamki na komorze. Trochę jest zużyty ten wałek co jest powlekany gumą (chyba napędzający) czy się da go wymienić ? Jak te nagarniacze wyglądają o których piszecie ( czy to te pręty ?) Bo tam są dospawane takie grube pręty na prosto. Co powiecie mi o tym ? 

Thomas2135    1217

Nagarniacze są tylko w tych z szerszym podbieraczem. Sprawdź czy tulejki nie są zużyte. W zbyt suchej trawie, takiej śliskiej są problemy z zaczęciem beli.

Jak prasa ma 3 przewody to wystarczy dokupić rozdzielacz obrotowy i w sklepie dobrać kilka przyłączy. Możesz lotem sobie łatwo sterować podbieracz-komora. Rozdzielacz to ok 70 zł.

kr7ys    1

Prasę mam 3 sezon funkcji miękkiego rdzenia nie posiada.

mustafakali    1

Witam, mam problem z prasą john deere 550 podczas prasowania napinacz pasów podnosi sie do góry bele wychodzą niezbite chociaż zawór dokręcony na max czy przyczyną może być wyciek w hydraulice ciągnika?

Drugi problem to prasa nie chce owijać beli dopiero gdy poruszę ten pręt ze sprężyną ramie sie porusza wygląda jak by coś nie odbijało

farmer_89    7

dzis zrobilem 40 belek siana probowalem z miekkim rdzeniem i bez i zero problemow z zaczeciem beli, jedynie pojawil sie problem ze nie chce czasem klapy domknac w zamki zamki nie chca wskoczyc w zaczask ale jak lekko cofne klape to domknie ktos wie dlaczego?

Thomas2135    1217

W miejscu gdzie zamontowane jest tłoczysko do komory mogły się zrobić zadziory i blokuje opadanie komory. W tej prasie jest tak, że przy zamykaniu komora ma opadać a tłoczysko przesuwać się na tej fasolce tuż przed zamknięciem. Dopiero po tym tłoczysko się chowa i domyka haki. Zadrzyj zadziory, przesmaruj i powinno działać. W mojej to aż komora przy zamykaniu podskakiwała jak się tłoczysko przycinało w tej fasolce. Zrobiło się to z dnia na dzień.

kr7ys    1

Zastanawiam się czy jest możliwość zamontowania samemu zaworu od miękkiego rdzenia. Wiadomo że to jest jakiś elektrozawor sterowany krancowka

kr7ys    1

Ale to jest zawór a mi chodzi elektrozawor co jest wkrecony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?