Skocz do zawartości

Polecane posty

Sadek    449

problem rozwiazany wystarczylo odkrecic pokretlo i siatka poszla tylko dlaczego bylo ustawione na 4 wielkosc beli a robila na 90 cm dopiero po kilkunastu belach robila juz na 120 cm

Czyli odwrotnie jak w instrukcji piszą?

Napisano (edytowany)

farmer_89    7

ta druga mialem tzn rivierre 121 ale to to samo nie byla zla ale jestem z niej srednio zadowolony od miesiaca mam 550 i jestem zadowolony chodz ktos ma sposob na owijanie sie siatki na ten walek gumowy?

Wiadomość z agroFakt.pl

ile dałeś za 550 ? Mi się wydaje tania troszkę...  Interesuje mnie żeby była na siatkę także a nie sam sznurek...

farmer_89    7

18,5 tys stargowane na 17 tys to dobra cena bo stan super i wyposazenie max a chodza nawet ponad 20 a z siatka jest tylko kilka sztuk do wyboru

farmer_89    7

pytanie dla tych ktorzy maja siatke przy owijaniu jak dodacie gazu to tez wiecej razy wam owinie belke?

simson2812    356

Czy aby nie mieć problemów z sianokiszonką wystarczy nóż bo mnie już kurwi... brała przy 1 pokosie

debrzyna    11

Gdybyś jeszcze napisał jakie to problemy to pewno łatwiej byłoby coś doradzić 

simson2812    356

Nakręca się na ten wałek nad podbierakiem, no i czasami trochę na ten ogumowany ale na to już nie ma rady...

farmer_89    7

ja robilem sianokiszonke nie byla podsuszona i problemu nie bylo ale noz jest

simson2812    356

A nie nawija się czasami trochę na ten wałek ogumowany, albo na ten wałek z przodu prasy co chodzą po nim 4 pasy? Bo czasami się nawija po skrajnych, może to dlatego że prasowałem bez prętów dociskajacych nad podbierakiem

Thomas2135    1218

Miałeś montować nóż z gilotyny i co? Ja robiłem od suchej po całkowicie zieloną i rzadko się owijało. Łatwiej było ją zatkać. Miałem tylko listwę zgarniającą, która była środkiem minimalnie wykrzywiona i czasem coś owinęło. Większy problem był z tym drugim co jest z przodu. Tam często się owijało i co 15-20 bel czyszczenie. Dorobiliśmy tylkon a skarajnych pasach noże zgarniające i trochę poprawiło sytuację. A i prętów nad podbieraczem nigdy nie miałem.

simson2812    356

No właśnie miałem robić tylko ojciec coś odstawia cyrki, czyli dorobiłeś jeszcze zgarniacz nad tym wałkiem całkiem z przodu prasy? No jakoś mam problem z tym strasznie mi się owija czasami to nawet 2 razy zanim zaczołem belę, a jaką metodą zaczynasz belowanie?

Thomas2135    1218

No to rób jak najszybciej i skończą się problemy. Dorobiliśmy na początku zagraniacz na cały walec, ale raz tak się zatkało, że 90 KM zdechło. Wtedy zostały tylko na skrajnych pasach. Metody zaczynania jako takiej nie było. Po prostu zaczynało się prawą stroną z 2 terenowej a jak gruby wałek to z 1 i do przodu.

simson2812    356

I duże obroty dajesz? Bo raz to mi się nawet w sianie u sąsiada zapchało i nawineło więc nie wiem czym to się ma

Thomas2135    1218

Prasy nie mam, więc piszę jak było. Obroty ok 1500 może więcej. Jak pisałem miałem listwę to takiego problemu jak Ty nie miałem.

simson2812    356

Odnoszę wrażenie że to materiał nie kreci się tak jak potrzeba i przez to nawija się i w komorze jest trochę towaru i trzeba czyścić

Thomas2135    1218

Jak to nie kręci się jak powinien? Ja miałem problem z zaczęciem w bardzo suchym sianie z takiej mietlicy. Co podało do komor to się ślizgało na walcu.
Tak mi się przypomniało, że masz gumowe listwy na walcu więc to one mogą powodować nawiajnie się trawy. Być może robisz za grube wałki?

Napisano (edytowany)

Co powiecie mi  prasie John Deere 580 ? Mam taką na oku i nie wiem czy Ursus 3512 przez jakiś czas sobie z nią poradzi aż zawita coś mocniejszego na podwórko :) Przewiduję balować tylko siano i słomę ale w przeszłości nie mówię " nie" dla kiszonki :) 

Jak z częściami i hydrauliką bo dobrze wiecie jak ursus 3512 ma tylko dwa wyjścia...

Edytowano przez pierniczek03

simson2812    356

Tak mam gumowe listwy,czy to gorzej? no sam nie wiem bo czasami nawet z ciebkiego ograbionego grabiami nieszło.
Kolego jak nie masz hydraulicznego podbieraka to 2 wyjścia wystarczą, a co do mocy to na mniejszym zgniocie będziesz dawał radę przez jakiś czas.

farmer_89    7

a u was jak jest 550 z siatka  ktore pokretlo macie do siatki a ktore do sznurka gorne czy dolne?

Thomas2135    1218

Być może do tych gumowanych łatwiej się wszystko "klei" i owija. Jak podbieracz jest hydrauliczny to 2 wyjścia też wystarczą. Ja dzięki radzie kolegi Finn zamontowałem rozdzielacz obrotowy.

szukam 550 także i najlepiej na siatkę i własna hydraulika ale wszystko na drugim koncu polski...

Oglądałem na filmikach JD 550 i niektóre mają zaczep na dół lub górę i to można jakoś regulować ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?