Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Shogun    17

...nie potwierdzam w mojej 540 jest regulacja siły zgniotu, ale fakt 540 to prasa prosta do bólu jednocześnie przy małym zapotrzebowaniu na moc robi fajne belki, mam ją dopiero jeden sezon;  jeśli jej trwałość i bezawaryjność to nie mit i się potwierdzi w kolejnych - dla mnie super.

pozdr

Według katalogu części 540 nie posiada regulatora siły zgniotu, czy była możliwość wzięcia go w opcji za dopłatą? Nie mam pojęcia ale była by pewno adnotacja w katalogu. Regulator jest identyczny jak w innych modelach wystarczy wykręcić "regulator nieregulowany" (bo 540 posiada regulator tylko bez pokrętła, ustawiony fabrycznie na stałą wartość) i wkręcić od innego modelu. Możesz mieć wstawiony przez poprzedniego właściciela, no chyba ze masz ją od nowości i jesteś pewien. ;) 

farmer_89    7

mozecie zapodac foto jak wychodzi sznurek z oslony, niby sa jakies dwa otwory w oslonie ale tam sa jakies slady jakby cos tam jeszcze bylo zreszta chyba sznurek nie zasuwa po kancie blachy (oslony)

Wiadomość z agroFakt.pl

farmer_89    7

czy przy wyrzucaniu belki wylaczacie walek w ciągniku czy to się dzieje samoczynnie w prasie i pasy się nie obracają?

simson2812    356

pasy się nie obracają ponieważ nie są napięte, pracuje podbierak i podajnik widołkowy, chociaż ja czasami wyłączam wałek

farmer_89    7

ale na walku napedzajacym pasy troche pasy sie slizgaja  po nim?

debrzyna    11

Według katalogu części 540 nie posiada regulatora siły zgniotu, czy była możliwość wzięcia go w opcji za dopłatą? Nie mam pojęcia ale była by pewno adnotacja w katalogu. Regulator jest identyczny jak w innych modelach wystarczy wykręcić "regulator nieregulowany" (bo 540 posiada regulator tylko bez pokrętła, ustawiony fabrycznie na stałą wartość) i wkręcić od innego modelu. Możesz mieć wstawiony przez poprzedniego właściciela, no chyba ze masz ją od nowości i jesteś pewien. ;)

Wrócę do problemu Proszę mi wyjaśnić w jaki to sposób manewrowanie pokrętłem na zaworze powoduje ze bal jest bardziej miękki lub bardziej twardy bo nie mogę tego zrozumieć .patrząc na prasę to mam tylko siłowniki do zamykania klapy i nie pojmuje jaki wpływ mogą mieć na zgniot

farmer_89    7

ile czasu trwa owijanie siatka w jd550 a ile na dwa sznurki?

soltys48    344

wszystko zależy jak gęsto puścisz sznurek

borus90    0

Miał ktoś taki problem ze siatka nie owija słomy czy siana ( nie idzie do komory) tylko nawija się na rolki które są w aparacie od siatki? Dodam jeszcze tylko że problemu nie ma gdy założę nową rolkę siatki. Tak mniej więcej do połowy jest ok, a później zaczynają się jaja dziać.
Siatka jest na pewno dobra , bo ta co u mnie nawijała się na te rolki to h znajomego było ok.

farmer_89    7

jak zalaczyc owijanie sznurek siatka w jd 550 tak na pusto bez materialu?

simson2812    356

trzeba napiąć ręcznie pasek i ramię od sznurka powinno wystartować

simson2812    356

o ile dobrze pamiętam to musiał byś go trzymać napięty bo chyba wtedy przez ten sznurek napina się pasek, przy pustej komorze pasek chodzi luźno dopiero przy tworzeniu beli zaczyna się napinać a ,,ciągnięcie,, pompy następuje gdy jest dany rozmiar beli i zapadka zwolni lub pociągniesz za sznurek

simson2812    356

nie to tylko taki informator co się dzieje z prasą, i bez tego można pracować

Shogun    17

Wrócę do problemu Proszę mi wyjaśnić w jaki to sposób manewrowanie pokrętłem na zaworze powoduje ze bal jest bardziej miękki lub bardziej twardy bo nie mogę tego zrozumieć .patrząc na prasę to mam tylko siłowniki do zamykania klapy i nie pojmuje jaki wpływ mogą mieć na zgniot

Siłowniki od klapy zamontowane są z jednej strony do ramion napinacza, wzrost beli powoduje "ciągnięcie siłownika" i dociskanie klapy, jeżeli siła będzie większa niż ustawiona na regulatorze zgniotu to siłowniki popuszczają proporcjonalnie do wzrostu siły i beli dociągając cały czas kapę. Trochę trudno opisać ale myślę że zrozumiesz o co chodzi. ;)

MrJohn6430    0

Mam pytanie posiadam prase john deere 550 od 2 tyg i jest ustawiona na bele 150 i nie wiem jak zmienic na 120, mógłby ktoś podpowiedzieć jak to przestawić?

simson2812    356

pod osłoną z prawej strony masz przesówkę z gdzie są liczby chyba 3, 4, 5 trzeba poluzować pokrętło i przesunąć w stronę mniejszej liczby i dokręcić

borus90    0

U mnie 120 wychodzą jak ustawie na "4"
Widzę że forum trochę ożyło, to może ktoś pomoże z tą owijającą się siatką na wałki gumowe które są w tej skrzynce co zakłada się siatkę?

dcnt    9

Sprawdz czy nie masz zadziorow na tych walkach, moze ktos tam nozem ponacinal czy cos, musza byc gladkie

borus90    0

Wałki nie są idealne, no bo prasa ma już z 20 lat, ale dlaczego na pełnej rolce siatki jest dobrze,a tak mniej więcej od połowy rolki już nie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?