Polecane posty

TomekGrny    0

Debrzyna ty nie musisz tżymać bo u mnie był problem z owijaniem szło za wcześnie i powoli jak załocze sam owijanie to dopiero czuć opur

Edytowano przez TomekGrny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BimPolek    0

witam, mam problem z prasą JD 550, a mianowicie kupilem ją nie dawno i gdy prasuje wszystko jest dobrze lecz czasami coś jej odbije i sama zaczyna owijać i tak sie zdarza czesto, np, co 3-5 bela jest malutka co jej moze byc nie tak, i czy da sie jakoś przerobić to owijanie zeby nie było automatyczne a tylko na sznurek lub elektryczne? ma ktoś moze jakiś pomysł? mój pomysł jest taki żeby założyć na tej pompie silnik elektryczny który włączał bym w kabinie dopiero wtedy gdy bym chciał i bela na wskażniku umieszczonym na prasie osiągnela by rozmiar który akurat chce zrobić, co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Myślę że wiem jaki masz problem. Przy jakiej wielkości mniej więcej zaczyna się owijanie? Zapewne nie zawsze zaskakuje zapadka która przytrzymuje napinacz żeby pasek nie ciągną


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BimPolek    0

Prasa zaczyna owijanie na tym pasku pokazuje 3 i belka wychodzi 70-80 a o którą zapadke chodzi? chcialem wkleic zdjecia ale to forum jakieś trudne albo ja nie za bystry

czy ta zzapadka to taki ząbek z tyłu czy ta przy właczaniu owijania sznurkiem? 

jak zrobic zeby działało tylko na sznurek a nie owijało samo bo mi ten automat nie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kolego dodam zdjęcie jak to wygląda u mnie, mam drugi sznurek za który pociągam i owijanie się zaczyna tak jak mam ustawione na suwaku


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BimPolek    0

a do czego masz go przywiązane? to nie jest orginalne rozwiązanie? i gdy prasujesz to owijanie załączasz sznurkiem kiedy chcesz czy samo zaczyna owijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Zamykam klapę, pociągam za dodatkowy sznurek i beluję owijanie zaczyna się samoczynnie tak jak mam ustawione


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BimPolek    0

to wstaw mi fotke w wolnej chwili gdzie ten sznurek przywiązać żeby owijało takie jak ustawione to i ja sobie tak zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Zaraz dodam zdjęciepost-45699-0-32426500-1487408050_thumb.jpg trzeba pociągnąć za ten płaskownik na który zaskoczy zapadka a ta ocynkowana sprężyna się delikatnie napnie, jak będę w domu zrobię lepsze zdjęcie, chociaż i tak już chyba wiesz o co chodzi

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

chce zakupic jd 550 i zastanawiam sie czy warto dolozyc pare tys wiecej do siatki jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ile belek planujesz kręcić?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Do siatki zawsze warto dołożyć, druga sprawa że już przy dwóch sznurkach nie jest źle jeśli chodzi o czas i trwałość balota jeśli nie dziaduje się na ilości sznurka, u mnie praktycznie 100% wyjeżdża ze stodoły nie naruszone. Zaletą siatki jest gdy zwinięte baloty dostaną deszczu gdy nie zdążysz ich zwieźć to nie chłoną tak mocno wilgoci przy sianie czy słomie.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

350 belek rocznie ja bardziej myslalem nad tym ze mam slome w stertach i przy owinietych siatka mniej zamokna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No to też. To może szukaj z siatką


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jak sadzicie mam na oku jd 550 ale bez tego  noza do sianokiszonki a ja będę troche belek kiszonki robil czy bez tego noza będzie dobrze szlo? ta prasa kosztuje 18500 do neg z siatka czy to nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Idzie robić sianokiszonkę tylko napewno nie taką mokrą


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Przy mokrym materiale potrafi się nawijać na wałek a nóż ma zcinać nawijającą się trawę.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Jest jakaś możliwość sterowania owijaniem elektrycznym załączanym ręcznie 2 sznurki Chodzi mi o to żeby jakoś sterować siłownikiem podającym sznurek ,mój strasznie szybko się przemieszcza i belka jest słabo owinięta i muszę jechać dwa razy żeby się kupy trzymała .Druga sprawa to strasznie twarde bale , takie twarde ze wideł w środek nie da się wbić, na hydraulice nie ma tzw miękkiego rdzenia  ,można to jakoś przeskoczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Koledzy jestem mam nadzieje szczęśliwym posiadaczem tej prasy i mam pytanie jak zalożyć w niej sznurki do owijania belki. I mam pytanie czy wszystkie sa na 2 sznurki? Może jest jakiś posiadacz tutaj na forum z okolic sokółki żeby podpatrzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kolego zadna filozofia, rolka sznurka ma być pod np. Prawą osłoną sznurek idzie na rolki plastikowe po prawej stronie na wysokości klatki, potem w dół podbieracza przez kółko przy dyszlu, potem przez tulejkę przy osi obrotu ramienia od owijania,przez ramię i ma wyjść przez 10cm rurkę na końcu ramienia.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Żadna filozofia dla kogoś kto ma prase ja natomiast żadnej styczności nie miałem więc prosze o zrozumienie. Jutro sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Na logikę można rozszyfrować ale jak coś to mogę dodać zdjęcia


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj