Skocz do zawartości

Polecane posty

lukaszek85    2

Koledzy jestem przed zakupem prasy i padło właśnie na ten model. Na co mam zwrócić uwage? Naturalnie stan pasów ale czy jeszcze są jakieś newralgiczne punkkty w tej prasie?

helus89    7

Zapiąć do ciągnika włączyć WOM i podłączyć hydr. i w momencie otwierania klapy ma się załączyć obwiązywanie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

helus89    7

I na sterowniku zapala się czerwona i pomarańczowa lampka po zamknięciu ma się świecić zielona. Sprawdź sobie też działanie wskaźników od belki.  Patrząc na sterownik od prasy niech ktoś porusza tymi napinaczmi na skrajnych pasach. jest to widoczne od tyłu. 

simson2812    356

Można też manualnie, trzeba ręką napinacz docisnąć bo czasami jak otworzyłem klapę i ramię wystartowało i zaraz zamknołem to ręką napiołem i ramię wróciło. Sprawdź też czy ciśnienie trzyma prasa.

lukaszek85    2

Dzięki koledzy. jeszcze jak możesz mi powiedzieć o co chodzi z tym trzymaniem ciśnienia. Jeżeli chodzi o prasy to jestem poprostu ciemny a sytuacja zmusza mnie do zakupu niestety.

Edytowano przez lukaszek85

simson2812    356

Jeżeli prasa ma zegar po prawej stronie z przodu to dobrze wtedy poprosić o podłączenie do ciągnika niech otworzy klapę zamknie i ciśnienie powinno skoczyć, potem niech włączy wałek i jak wszystko gra to niech zgasi traktor i pozostawi a Ty w tym czasie gadaj pytaj negocjuj i luknij na zegar czy wskazówka jest tak samo ja trochę opadnie to tez ok bo może ciągnik nie szczelny a jak szybko opadnie do 0 to jest jakaś nieszczelność. A i jeśli to rolnik to zapytaj na jak bardzo wkręconym zaworze prasował

lukaszek85    2

Wielkie dzięki. W poniedziałek mam nadzieje że pojade patrzeć. Jest niedaleko mnie. Miałem dzisiaj jechać ale to tu coś o tam i nie było jak. Prasa jest od rolnika. Z handlarzami nie rozmawiam nawet.

lukaszek85    2

Tak wąski podbieraka rocznika nie znam w sumie. Budżet jest ograniczony więc nie ma co grymasić na niektóre rzeczy.

pomocyyyy    0

Witam czy ktoś posiada instrukcję obsługi do prasy belującej john dere 545/550 - katalog posiadam ale przydałaby się jeszcze instrukcja.

pomocyyyy    0

Ogólnie instrukcja potrzebna jest mojemu tacie który nabył ostatnio tę prasę - katalog części posiada, ale dla lepszego rozeznania tematu poszukuje jeszcze instrukcji.

zydor    7

....generalnie nie polecam tej kserówki, kupiłem to do JD 540 i nic tam nie ma, a jak kilka niuansów regulacyjnych chciałem rozszyfrowac to całe g...o na rysunkach widać.

pozdr

Thomas2135    1210

Ta prasa jest prosta jak cep. Wystarczy przeczytać ten temat i wszystko wiesz.

soltys48    344

A jak czytać się niechce to i samo się nauczy tam niema przecież nic skoplikowanego

Witam czy ktoś posiada instrukcję obsługi do prasy belującej john dere 545/550 - katalog posiadam ale przydałaby się jeszcze instrukcja.

NIe daj Boże żebyś to kupował to kasa wywalona w błoto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?