Skocz do zawartości

Polecane posty

cezarebo    0

Przeglądalem wczesniejsze wpisy kolegow odnosnie funkcji miekkiego rdzenia. Nie wiem gdzie spradzic w prasie czujnik odpowiedzialny za jego uruchomienie ale na panelu sterujacym znajduje sie pokrętło od jego załączania wiec prasa musi posiadac ową funkcje. Jednak nie znalazłem nic kiedy się go uzywa chodzi tu o sianokiszonke lub słome. zastanawia mnie tylko czy miekki rdzen wylaczy sie sam automatycznie po rozpoczeciu beli czy jak to dziala i jak z tym pracowac

Wiadomość z agroFakt.pl

Shogun    17

Najlepiej sprawdzić przy rozdzielaczu koło dyszla, powinien być zamontowany elektrozawór (a właściwie cewka) sterująca sekcją rozdzielacza która zmniejsza zgniot na początku i wyłącza się po osiągnięciu określonej wielkości, czujnik jest w osi ramienia napinacza pasów z prawej strony prasy, to krzywka regulowana załączająca krańcówkę, w katalogu części na stronie 76 jest to ujęte.

Jeżeli nie będzie cewki przy rozdzielaczu to możliwe że sterownik jest od innej prasy

Co do użytkowania to raczej rzadko się przydaje, właściwie widzę zastosowanie tylko w przypadku siana. Kiszonka najlepsza jest z pasówki zmienno komorowej bo zbijana jest od początku więc nie ma tu sensu używania funkcji miękkiego rdzenia. Co do słomy to każdemu zależy na jak najlepszym zbiciu bel z czystej ekonomii, mniej sznurka/siatki, oszczędność czasu i transportu.

klama    4
Napisano (edytowany)

Witam. Mam takie pytanie, jak powinna być podłączona wtyczka do sterownika ? Tam przychodzi tylko + i - ? Bo wtyczka jest 3 pinowa. Kupiłem gniazdo i chciałbym to podłączyć, tak żeby niczego nie spalić i żeby to działało :)

Pozdrawiam 

Edytowano przez klama

bob124a    2

są 3 kable + i - musi być a ten jeden zostaw neutralny ja tak podłączałem jak zmieniałem wtyczkę na taką do gniazda zapalniczki i wszystko działa bo tej na 3 piny nie miałem w ciągniku

klama    4
Napisano (edytowany)

Dobra dzieki, podłączyłem tylko gdy jest podpiety do prasy i po wciśnięciu czujników nie swiecą kontroli, ale powoli to ogarniam. Tylko mam takie pytanie po co jest ta kontrolka ? była ściśnieta opaską razem z ta środkową pomarańczową i świeci razem z nia. A wskaźniki wypełnienia komory po podłączeniu powinny być na czerwonym polu, czy iść do góry ? Jeden ze wskaźników chodzi powoli się unosi a drugi od razu idzie w górne położenie. Jest zepsuty ? 

post-6271-0-75204900-1463507497_thumb.jpg

Edytowano przez klama

Thomas2135    1211

Ja też mam w swoim kontrolkę w środku jak tutaj. Co do wskaźniów to u mnie też jeden działa wolno a drugi normalnie. Wskazówki trzeba wyrównać czujnikami położenia z tyłu komory. Najlepiej uruchomić prasę i robić to przy włączonych pasach, bo ustawisz na takie warunki jak ma pracować. Jak ustawisz na pusto i pójdzie w ruch to się pozmienia. Wskazówki najlepiej ustawić na zielonym, 0,5 cm nad czerwonym polem. Jak lewa jest za nisko to podnosisz lewy czujnik. Analogicznie robisz drugi.

klama    4

Chcociaż o to będę troche spokojniejszy. Gdy sprawdzałem kontrolki miernikiem jak wtyczka nie była podłączona do prasy to kontrolki działały i wskaźniki też, lecz przy podłączeniu wtyczki, tak jak powinna być żadna kontrolka się nie świeci gdy wciskam czujniki, tak samo gdy ruszam tymi od wypełnienia komory. Wskaźniki ani drgną. W takim podłączeniu jedynie gdy wcisnę ten czujnik na samej górze to brzęczyk daje o sobie znać. Inaczej ma się sprawa gdy wtyczkę przekręcę o 90 stopni. Wtedy gdy wcisnę ten czujnik na samej górze to działa brzęczyk i świeci się czerwona kontrolka. W takim położeniu pomarańczowa kontroka świeci a gdy wcisnę ten czujnik przy siłowniku od podawania sznurka to gaśnie. Tak podłączone na pewno nie może być bo 2 bolce nie zgrywają się z gniazdami. No ale chociaż przy takim podłączeniu kontrolki jakoś reagują a przy takim jak powinno być jedynie brzęczyk działa. Chyba coś jest źle podłączone, tylko jak to teraz rozgryźć. 

Thomas2135    1211

Podłączenie ma znaczenie i ta druga opcja jest prawidłowa, gdy kontrolki reagują. Nie czytałem jeszcze Twojego pierwszego postu, więc nie wiem co chodzi z wtyczką. Zaraz przeczytam. Skoro sterownik od tej prasy to musiało to działać.

klama    4

Sterownik od tej, lecz poprzedni właściciel mówił że coś tam przy tych kontrolkach nie działało chyba jak trzeba. Ale przy tym sterowniku przy sprawdzaniu bez podłączonej wtyczki do prasy wszystkie kontrolki działają. więc kwestia podłączenia przy prasie i czujników, chociaż ten u góry i ten przy siłowniku od podawania sznurka działają na pewno. Trzeba się bedzie z tym pobawić jutro. A mógłbyś napisać która kontrolka z którym czujnikiem powinna współpracować ? Było by znacznie łatwiej to ogarnąć.

Pozdrawiam 

simson2812    356

kontrolka czerwona to czujnik od przepełnienia jak otworzysz klapę boczną to jest nad głową. zielona działa wtedy gdy obie krańcówki przy siłownikach od klapy się zapadną. a pomarańczowa to czujnik ma przy siłowniku od sznurka oraz przy regulacji wielkości beli

klama    4

Ok dzięki wielkie. Jutro to posprawdzam jeszcze raz.

Pozdrawiam

simson2812    356

przy naciśnięciu tej od wielkości beli to jest sygnał i bodajże miganie a gdy siłownik ruszy to wtedy świeci ta pomarańczowa

dziub    1

jestem posiadaczem takiej pracy i belowalem pierwszy pokos i bardzo mi się owijalaw masa na rolkach czy u was też tak jest?
p.s nie na walkę przy podbieraku tam mam nóż i jest dobrze.

helus89    7

Panowie gdzie ustawić w John deere 545 lub 550 ilość owinięcia beli siatką ? 

soltys48    344

Panowie pilny problem jd 545 prasa nie może zagęścić beli-zawór dociągnięty na max, sprężyna od pasów też!!!!Miał ktoś taki przypadek???

Thomas2135    1211

Wskazówka na zegarze coś pokazuje? Jeśli nie to być może ścięło oring na zaworze od regulacji. Nie regulowałeś czasem przy wypełnionej komorze? Swoją 550 przez rok prasowałem tylko na zgniocie od sprężyn, bo oringi wytarte i przepuszczały. Wskaźnik był martwy i dopiero w II sezonie zabrałem się za wymianę.

soltys48    344

545 niema manometru, z zaworu od zakupu lekko cieknie ale tylko przy podnoszeniu mimo to zbijała super, jedyne co przychodzi mi do głowy to to,że sprężyna się wyciągnęła bo na środku wygląda tak jakby się "rozwarstwiła" ale czy miałoby to aż taki mocny wpływ???

simson2812    356

proponował bym założyć zegar zwykły byle ciśnienie pokazywał i wtedy będziesz wiedział co się dzieje z prasą. jakim ciągnikiem prasujesz?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?