Polecane posty

tupac12    0

Normalnie się nie da. Musi w komorze być ilość materiału potrzebna na ukręcenie minimalnego rozmiaru belki.

Można by pokombinować i poszukać czujnika od wielkości belki i go oszukać. Można by też uruchomić wiązanie poprzez

opuszczenie i przytrzymanie koła napędzającego "aparat" do wiązania. Tylko ostrożnie z rękoma. Generalnie nie wolno

majstrować przy maszynach podczas ich pracy. Tylko pytanie po co komu wiązanie na pusto? Dla testu?

 

 

witam przytrzymałem to koło napinające, pasek był napięty a owijanie się nie rozpoczeło jak może być przyczyna tego proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Hmm, nie wiem tak na odległość. Może to być zapowietrzony układ od owijania. A nie prościej podać materiał do komory? Masz chyba słomę. Choć może być problem z jej kruszeniem i może wyjść sieczka. Aha, no i ustaw rozmiar na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

To koło napinające musisz solidnie przycisnąć, inaczej pasek się ślizga i owijanie nie idzie. Niedawno kupiłem 545, ręcznie trzeba było mocno się zaprzeć żeby owijanie ruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

a jak działa ten mechanizm owijania????? wie ktoś coś o tym??? od ilu owija automat???? i co to za dzwigienka do której dochodzi ramię na koniec cyklu owijania???? wie ktoś coś więcej:)????


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Owijanie działa na takiej zasadzie, że po osiągnięciu przez belę ustawionego rozmiaru - minimum bodajże 0,8 m -uruchamia się pompka hydrauliczna i ramię podające sznurek przesuwa się od jednej strony do drugiej. Dźwigienka na końcu ustala miejsce na brzegu beli, w którym ma być grubiej owinięte i zarazem ustawia koniec owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Witam Co powiecie o tej prasie po zdjęciach? Czy w 1998 robili w ogóle takie prasy jeszcze? Na co radzicie zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu? Kolego kozar wspominałeś coś o nieudanych typach podbieracza - o co dokładnie chodzi i jak rozpoznać te nieudane? Zależy mi na szerokim podbieraczu i te kółka z boku zdają egzamin czy trzeba szukać jednak szerokiego podbieracza?

http://otomoto.pl/john-deere-550-prasa-A161207.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

tupac12

 

Ja podstawilem silnik elektryczny i zalozylem pasek klinowy na kolo pompy, i jeszcze chyba odkrecilem przewod zasilajacy rozdzielacz i wlozylem do banki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54

Witam gorąco ;)

Mam do was pytanie, czy ktos wymienial przy swojej prasie (JD 545-550) paski klinowe napedzajace owijanie sznurkiem i podbieracz? Jesli tak to jaka jest ich cena (orginal-zamiennik), i czy ich rozmiary sa jakies nietypowe, czy raczej znormalizowane?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0

Witam!!

Dzisiaj pierwszy raz wypróbowałem swoją nową prasę JD 550 niby wszystko fajnie (sianokiszonka była dobrze zbita) ale przy owijaniu robiły się jajowate bele.W czym jest problem proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Problem nie leży w prasie ale w umiejętnościach operatora. Prasy rolujące pasowe maja ta wadę ze należy bardzo dokładnie podawać materiał do komory bo w odróżnieniu od łańcuchowej jest on od razu zbijany bez przemieszczania w komorze. Jeśli kilka razy nabierzesz więcej materiału i nałoży się on na siebie to bela nie będzie piękna i okrągła. Mi tez kiedyś się nie udawało ale już jest lepiej. No i prędkość musi byc na tyle duża żeby masa nie była wciągana do maszyny tylko podawana na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0
Napisano (edytowany)

Witam!!!!!

Ile obrotów na zaworze zgniotu ustawiacie przy sianokiszonce proszę o pomoc.

Edytowano przez tupac12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Tyle żeby wyszła zadowalająco zbita belka. Ja zawsze robię korektę zgniotu po pierwszej belce. Każdy materiał inaczej się prasuje. Inne parametry dla słomy, inne dla siana, a jeszcze inne dla sianokiszonki. Sianokiszonka też nie każda jednakowa, ponieważ może się różnić wilgotnością. Zgniot robię na czuja. Sprawdzam jak wygląda i jak się "maca belka" i koryguję, bądź nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

jak siły w ciągniku wystarczy to sianokiszonkę robi się na maxa (maksymalnie wkręcony zawór to 4 obroty). osiągasz tym samym mniejszą ilość bel, zużywasz mniej siatki/sznurka, mniej folii i itd. JA robiłem na odkręconym na ok 1/3 obrotu ...bele jak kamień, do siana mam miękki rdzeń, a słomy jeszcze nie robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Witam!!

Dzisiaj pierwszy raz wypróbowałem swoją nową prasę JD 550 niby wszystko fajnie (sianokiszonka była dobrze zbita) ale przy owijaniu robiły się jajowate bele.W czym jest problem proszę o szybką odpowiedź.

Niestey nie moge Ci pomoc, sam kupilem 550 tydzien temu. Moze Ty masz instrukcje obslugi? Jak powinna byc prowadzona siatka? Jaki olej do centralnego smarowania? Wolno mi kosic od 15 czerwca (program rolnosrodowiskowy) i nie chcialbym zostac z sianem w komorze i nie wiedziec co dalej.

 

Problem nie leży w prasie ale w umiejętnościach operatora. Prasy rolujące pasowe maja ta wadę ze należy bardzo dokładnie podawać materiał do komory bo w odróżnieniu od łańcuchowej jest on od razu zbijany bez przemieszczania w komorze. Jeśli kilka razy nabierzesz więcej materiału i nałoży się on na siebie to bela nie będzie piękna i okrągła. Mi tez kiedyś się nie udawało ale już jest lepiej. No i prędkość musi byc na tyle duża żeby masa nie była wciągana do maszyny tylko podawana na bieżąco.

Nikt kto zaczyna prace na nowej maszynie, nie jest ekspertem. Stawiamy pierwsze kroki. Kosze trawe, roztrzasam, grabie. Czy walek (prosty) bedzie na calej dlugosci taki sam? NIE. Co znaczy wciagana, a co podawana na biezaco? Czy jesli pomiedzy sianem (walkiem), a podbierakiem bedzie 10-15 cm miejsca to OK? Pracujesz na 550? Z jaka predkoscia (km/h) jedziesz?

 

Witam gorąco ;)

Mam do was pytanie, czy ktos wymienial przy swojej prasie (JD 545-550) paski klinowe napedzajace owijanie sznurkiem i podbieracz? Jesli tak to jaka jest ich cena (orginal-zamiennik), i czy ich rozmiary sa jakies nietypowe, czy raczej znormalizowane?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi;)

Niedawno kupilem 550 i pasek byl do wymiany, w pierwszym sklepie z czesciami dostalem nowy(kilkanascie zlotych).Masz moze instukcje obslugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A ja też mam pytanko ... Posiadam 550 już parę co prawda latek ale nigdy jakoś nie przywiązywałem uwagi do pewnego pokrętła ... W instrukcji też nie znalazłem ciekawej informacji tym bardziej że jest po niemiecku rozchodzi mi się o to pokrętło z zieloną lampką http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/55954-john-deere-550-zegary/ orientuje się ktoś do czego ono jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Wydaje mi się, że jest to pokrętło od regulacji posuwu sznurka. Czyli regulacja szybkości posuwu prowadnicy sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0

Witam!!!

Mam taki problem mianowicie jak presuję sianokiszonkę to wygląda tak jakby bela była w środku zbita a pod koniec już nie i w konsekwencji na owijarce wychodzą jajowate bele nie wiem co może być przyczyną proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

I znowu zwracam sie o pomoc. Gdzie dostac zlaczki do pasow? Bylem wczoraj w serwisie (Sycow), tam sa orginalne, ale zeby je zalozyc, potrzebny jest przyrzad za 2.500 zl.Super. Albo wezwac serwis (najblizszy 110 km).Super. Kto za to zaplaci? Albo wyslac pas do nich poczta (ok.6 dni zanim wroci).Super.Ponoc sa zlaczki skrecane, ktore mozna zakladac na polu. Czy ktos cos o tym wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54

A ja też mam pytanko ... Posiadam 550 już parę co prawda latek ale nigdy jakoś nie przywiązywałem uwagi do pewnego pokrętła ... W instrukcji też nie znalazłem ciekawej informacji tym bardziej że jest po niemiecku rozchodzi mi się o to pokrętło z zieloną lampką http://www.agrofoto....ere-550-zegary/ orientuje się ktoś do czego ono jest ??

Twoja prasa posiada tzn "miekki rdzen"?

Bo wydaje mi sie ze gdzies juz kiedys na forum byla poruszona kwestia tego pokretla i ktos napisal ze te pokretlo sluzy wlasnie do ustawiania wspomnianego "miekkiego rdzenia" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14
Napisano (edytowany)

Panowie ja też mam mały problem więc mam i pytanie, jak zaczynacie robić/zwijać bele? sam początek, szybko wjeżdżacie w materiał czy pomału i na jakich obrotach?

W zeszłym roku nie miałem z tym problemu, ale w tym roku nie mogę się z ta prasą zgrać <_<

wjeżdżam w materiał z różnymi prędkościami na różnych obrotach i zdarza się ze natka się siana w komorę ale się nie obraca w efekcie zatyka się podbierak i trzeba wyciągać <_<

no jakoś nie mogę jej w tym roku wyczuć -_-

doradźcie coś :)

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Według moich doświadczeń trzeba zdecydowanie i szybko wjechać w materiał, jak pomału to bela czasem sie nie może zacząć kręcić . @ ecopiotr nie polecam spinek z tego linku u mnie wytrzymały może ze 200 szt :(


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Szybko na dużych obrotach? jutro będę próbował jest jeszcze trochę do sprasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj