Polecane posty

SebsoN    23

Da sie na sucho puścić sznurek są dwa sposoby

1.podnieś na sucho (klape ) tak jak byś chciał wyrzucić belke tylko powoli jak za pierwszym razem sie nie włączy to powtórz to

2 sposób jest za skąplikowany wrzuce moze na galerie to ci pokaże

Nie wiem o jaką złączke ci chodzi ??

Wielkość i gęstość beli to ci też na zdj pokaże jutro zrobie i wstawie


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Lepiej napisz na gg to ci wszystko wytłumaczę


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Spinki od pasów źle się wyraziłem. Mam takie chyba trzy zapinki że ostatni element jest wyrwany a reszta spinki jest ok.Niestety GG mam nieaktywne był bym bardzo wdzięczny za fotki i wyjaśnienie.Ostro się gubię w tej prasie moją starą znałem jak własną kieszeń A może ktoś mi napisze od czego jest taka blaszka na zawiasie do której był przywiązany sznurek i wchodził do środka prasy przez takie porcelanowe oczko, jest ona umieszczona z przodu na wysokości dyszla? widać ją na zdjęciu z kawałkiem żółtego sznurka http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/339952-jd-550/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ciągnąc za ten sznurek włączasz obwiązywanie :) lecz nie zawsze się włącza ( przynajmniej u mnie)ale służy to do zwalniania blokady (jak to opisać) naciągu paska klinowego

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Tak powinien tam wystawać sznurek i jak go pociągniesz to włączy ci sie sznurek


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Witam, tez jestem zainteresowany zakupem tej prasy. Mam pytanie: jak u niej wygląda zmiana wielkości balota?? i od ilu do ilu cm średnicy można robić baloty?? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zmiana wielkości balota odbywa się poprzez suwak umieszczony z prawej strony prasy pod pokrywą boczną (patrząc od tyłu) nie jest ono perfekcyjne bo trzeba mniej więcej na oko to ustawiać (ja mam już poznaczone flamastrem co gdzie i jak :P ) Wielkość balotów od 80cm do 180cm wtedy załącza się już sznurek elektronicznie ... jeżeli chcesz zrobić 60cm też się da ale już musisz pociągnąć za lineczkę :P ... W 590tce jest troszkę inaczej bo już wszystkim steruje komputer ... ale co za tym idzie masz więcej napchanych czujniczków itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nik94    0

Witam:)

Jestem zainteresowany kupnem prasy John Deere 550 i nie wiem czy mój ciagnik URSUS C-360 nie bedzie za słaby.

Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Nie jak ja mam 550-tke i ursus c4011 daje sobie rade . W kiszonce to ma ciężko zależy jak ustawisz zbicie ja jeżdżę 1 a czsami 3,4 polowe . A w słomie to na 1 spokojnie idzie


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0

witam mam pytanie czy da się zamontować podwójne wiązanie sznurkiem do prasy john deere 550 która wiąże na pojedyńczy pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Edytowano przez tupac12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

podwujne wiązanie a jd550 to nic innego jak na końcówce ramieni a jes płytka z rosuwanymi rurkami i wysuwa się dwa sznurki zamiast jednego. zgniot reguluje się zaworem w dyszlu wygląda tak samo jak zawór to regulacji owijania sznurkiem wielkość beli suwakiem przy pompie . co do sznurka od uruchamiania wiązania zadziała dopiero jak napnie się pasek od napędu ktury napinają pasy poprzez dzwignie.

Ciągnik ? najlepiej ok 100km słabszy da rade ale wydajnośći niema i trzeba zmniejszyć siłe zgniotu. Ja jeżdziłem 100konym fergusonem z ciśnieniem pod czerwone to belki po 250- 300kilo zależ od słomy. Jeden dzień zapiołem 80 szwagra musiałem zejśc z ciśnienia . Ale i 60 widziałem przy pracy robił bele 120 ale słabo zbite choć lepsze od simpy i dwa razy szybciej :D . Przy zakupie uwarzajcie na podbierak są ruzne wersje niekture nieudane . sprawdzić trzeba pompe i jeśli jest podbierak hydrauliczny to silownik oraz stan grzebienia podającego słome . ogólnie polecam na własny urzytek w 3lata zrobiłem ponad 6000 bel . spinki na wkręty są ok jak masz wkretarke w polu zepniesz pas innymi trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0

mam pytanie na jakim biegu proponujecie jeździć w sianokiszonce, w sianie, i w słomie ciągnikiem Ursus 902 pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie brat, gdy beluje sianokiszonkę to jeździ najczęściej 2 i 3 terenową. Jak na prawdę gruby wałek to i 1 używa. W sianie jest tak samo a słomy nie prasujemy więc nie wiem. Wszystko jeszcze zależy jak duże grabisz pokosy i czym grabisz. Wyższym biegiem nie da się jeździć, bo jest za szybko przez małą liczbę biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

witam czy ma ktoś namiary gdzie można kupić JD 550-tkę? jestem z okolic Międzyrzeca Podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    52

Witam;)

Mam pytanko mogl by mi ktos podac glowneroznice pomiedzy prasa JD 550 a 545?

Z tego co wyczytalem to 545 nie ma zamkow w tylnej klapie? Czyli dobrze rozumiem ze hydraulika w ciagniku jest tak samo obciazona jak np przy Sipmach Classic? (zamki hydrauliczne)

Edytowano przez zajac1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

podwujne wiązanie a jd550 to nic innego jak na końcówce ramieni a jes płytka z rosuwanymi rurkami i wysuwa się dwa sznurki zamiast jednego. zgniot reguluje się zaworem w dyszlu wygląda tak samo jak zawór to regulacji owijania sznurkiem wielkość beli suwakiem przy pompie . co do sznurka od uruchamiania wiązania zadziała dopiero jak napnie się pasek od napędu ktury napinają pasy poprzez dzwignie.

Ciągnik ? najlepiej ok 100km słabszy da rade ale wydajnośći niema i trzeba zmniejszyć siłe zgniotu. Ja jeżdziłem 100konym fergusonem z ciśnieniem pod czerwone to belki po 250- 300kilo zależ od słomy. Jeden dzień zapiołem 80 szwagra musiałem zejśc z ciśnienia . Ale i 60 widziałem przy pracy robił bele 120 ale słabo zbite choć lepsze od simpy i dwa razy szybciej :D . Przy zakupie uwarzajcie na podbierak są ruzne wersje niekture nieudane . sprawdzić trzeba pompe i jeśli jest podbierak hydrauliczny to silownik oraz stan grzebienia podającego słome . ogólnie polecam na własny urzytek w 3lata zrobiłem ponad 6000 bel . spinki na wkręty są ok jak masz wkretarke w polu zepniesz pas innymi trudno.

 

ekozar jakie 100KM?? Jakie słabe zbicie?? Ja 7211 osiągam takie zbicie w słomie że belka waży zawsze ok. 250kg... I też dochodzi spokojnie do czerwonego a jeżdżę różnymi biegami zależy wszystko od grubości pokosu ale z reguły 2, 3 szosowa.... Zawór prawie skręcony na maxa ... W sianokiszonce już trochę jęczy zetor ale zwalnia się i idzie .... a palca nie wciśniesz i niekiedy belkę 120 na 120 ukręce i ma ok. 800kg kiedyś nie mogłem podnieść turem... a mniejsze ciągniki typu c330 czy mf255 nie ma szans na podniesienie .... Prase mam albo 4 sezony albo 5 ... Zero awarii... Różnica między 545 a 550 to brak zamków ... przez co hydraulika bardziej dostaje w tyłek i musi być mocna... bo inaczej klapa się otworzy ... I powiem jeszcze tyle pierwszy rok jest najgorszy wszystko wkurza że nie można zacząć belki kręcić czy coś się owinie ... ale to jest kwestia nauki :D Z doświadczenia wiem że mieliśmy po 4ha dosyć tej prasy a teraz nie zamienilibyśmy ją na inną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

mam pytanie na jakim biegu proponujecie jeździć w sianokiszonce, w sianie, i w słomie ciągnikiem Ursus 902 pozdrawiam!!!

W sianie i slomie to jak najszybciej ile ciagnik da rade, jak pojedziesz wolno to troche pokruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

witam możecie mi koledzy powiedzieć jak jest z dostępem części zamiennych do tej prasy , czy łożyska są wymiarowe i gzie można nabyć części w mazowieckim . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0

Witam mam pytanie gdzie są czujniki w presie JD 550 które pokazują na sterowniku po której stronie pokosu jechać i w jakim położeniu mają być wskaźniki na sterowniku z pustą prasą. Pozdrawiam

Edytowano przez tupac12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Możę zetorek daje rade ale jakom masz wydajność? Większośc pras z zachodu potrzebuje powtrzej 80 km i to jest fakt ,

 

czujniki są z tyłu .dzwignie z rolką . Co do łożysk nieszukałem zamieników bo dostępne są orginaly a są na sześciokąt więc o polskie trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ekozar wszystko zależy od materiału i od ilości jego na polu.... W słomie pszennej udało mi się osiągnąć wynik 20 minut na ha owijanie siatką belka 120 na 120...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0

Bardzo proszę o wytłumaczenie mi jak uruchomić na pusto wiązanie sznurkiem w presie JD 550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Normalnie się nie da. Musi w komorze być ilość materiału potrzebna na ukręcenie minimalnego rozmiaru belki.

Można by pokombinować i poszukać czujnika od wielkości belki i go oszukać. Można by też uruchomić wiązanie poprzez

opuszczenie i przytrzymanie koła napędzającego "aparat" do wiązania. Tylko ostrożnie z rękoma. Generalnie nie wolno

majstrować przy maszynach podczas ich pracy. Tylko pytanie po co komu wiązanie na pusto? Dla testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj