Polecane posty

szaman1    159

zdejmij te ramie od podawania i podłóż podkładki żeby ramie poszło wyżej i nie będzie haczyć miałem tak samo


zdejmij te ramie od podawania i podłóż podkładki żeby ramie poszło wyżej i nie będzie haczyć miałem tak samo

Chyba że jest odwrotnie niż piszesz i to  nóż blokuje podajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nóż blokuje bo się nie chowa do góry... jak zaczyna wiązać te ramie idzie do środka i ten paluch też powinien się cofnąc trochę ( sprężyna powinna go odciś) i wtedy  chowa się nóż. A tak to ramie idzie, ren paluch trochę się cofnie ale nie zdoła cofnąć noża, czasem miałem tak że zdołało cofnąć a wiekszość że blokuje.

 

jak to odwrócę to ramię wyjdzie wtedy dalej i będę musiał ten czujnik podregulować bo raz mi przeszkoczyło za ten paluch ale jak doszło do wiązania to  znowu zablokował ten paluch, nie zauważyłem tego a kontrolka się świeciła.

 

 

Może mi ktoś powiedzieć co to jest za pokrętło nr.  2 ??  tam jest tylko pół czy niecaly obrót regulacji nic wiecej a brak efektów. Podpowiem tyle że ono jest powiązane z nożem :D

 

 dwa razy miałem tak że  mimo odblokowania tego  nie podało sznurka i świeciła cały czas czerwona kontrolka z sygnałem.  

 

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kontrolka się świeci bo nad wycinkiem koła zębatego nad ramieniem masz krańcówkę. Ten paluch blokuje dalszy ruch ramienia. A ten nóż to powinien mieć ostrze w stronę komory skierowane a wydaje się jakby było do przodu. Możesz zrobić zdjęcie z boku mechanizmu odcinania? Ta podstawka na dole nie powinna być zgięta tylko pod kątem prostym to prasy.Tam nie potrzeba silnej sprężyny do powrotu pręta, tylko masz coś zknocone i blokuje ruch. Tej śruby to ja nie miałem w swojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ten nóż chowa się nie do środka maszyny tylko w stronę ciągnika. Znaczy czujnik jest tak ustawiony że jak dobije do palucha jest ok. Ale raz przeleciało mi za ten paluch bliżej w stronę dyszla (schował sie cały siłownik)to wtedy świeciła kontrolka bo czujnik był po za tym ramieniem, wtedy doszedłem do tego co też jest grane.

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takim razie nóż jest źle złożony. W tej pozycji nawet robiąc na sznurku to Co go nie odetnie. Coś masz przestawione.
Wróć to mi się popier.....o. Prasy nie mam i już zapomniałem jak odcina. Dobrze jest, ma być do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwan7777    0

Mam problem z prasą john deere 545, chodzi o owijanie siatką nie mogę uruchomić wiązania, sznurek automatycznie uruchamia się lecz siatka nie, co może być problemem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie jak zdjąc wałek wom ze sprzęgłem,  ze skrzyni w prasie john deere 550 ? tam jest śruba zabezpieczająca na klucz 17, został całkowicie wykręcona, następnie przekręcam tam taki "ruchome zabezpieczenie" nie wiem jak to nazwać, i nic, wałek trzyma jak cholera, nie chce zejsc za nic, psiukane odrdzewiaczem, mlotek i tak i różne sposoby i nic. co tu zronić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już zrobione. strasznie się zapiekło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kupie kompletny wałek wom do prasy john deere 550 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nie chce chodzic to ramie od podawania siatki ,wymuszone jak pociagne sznurkiem to ruszy a z automatu nie chce, co to moze byc moze jakis czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz102    0

pomoze ktos bo to pilne?

Jaki rozmiar bali masz kolego ustawiony na tym pokrętle po od rozmiaru bel? Może po prostu jest na największym rozmiarze i musi nazbierać tego materiału na 150cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e4d6a6ddd76bf5869355afc8ed10c3d7.png

 

panowie potrzebuję schemat lub zdjęcie zrobione tej linki co jest podpięta do wyrzutnika balotów, jak dokładnie poprowadzić ją by to działało jak trzeba

 

dokładnie gdzie to ma być u góry podpiete bo z dołi to ja wiem :D

 

właśnie tego mi brakuje w tym czerwonym prostokącie  u góry. Chciałbym to zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości bo może sam bym sobie takie coś dorobił :) 

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

juz sprawa zalatwiona sprezyna od tego rozdzielacza była wyciagnieta i potrzebuje żeby mi ktoś zmierzyl dlugosc tej sprężyny wysle później zdjecie o która mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

da sie ustawic jakos domykanie klapy w 550 bo nie chce mi nieraz domknac a moze jest to spowodowane mniejsza iloscia oleju hydraulicznego bo jest troche mniej niz powinno byc a mam nowego zetora proxime? jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A to ile cm niedomyka? Czy może zamki niezaskakują?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

zamki niezaskakuja, czasmi się do dzieje, jak przesmaruje smarem to jest kilka bel dobrze dopóki się nie nakleji kurzu i slomy, nie raz podniosę z powrotem troche klape i wtedy z powrotem domknie a nieraz nie, po prostu opada i nie chcą te haki wskoczyć w swoje miejsce,  może jakas regulacjia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Tam co wchodzą zamki są chyba przykręcane blaszki na srubę od drzewa spróbuj poluzować i jedną wyjąć


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To i tak nic nie ma do zatrzasków bo gdy napotkają napór to sprężyny się uginają


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

na malych i jak wroce z powrotem lekko klape do gory i na dol to domknie, zdarza sie tez domknie kontrolka sie zaswieci a po jakims czasie zgasnie i wysiadlem z ciagnika zobaczyc to jeden hak byl prawie na swoim miejscu a drugi nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam do posiadaczy prasy JD550 dwa pytania.Pytam z ciekawosci bo posiadam sam ta prase i jestem po prostu ciekawy.
1.Skad bierze sie olej w siłownikach od docisku(czy bierze sie z hydrauliki z ciagnika?)

2.Dlaczego gdy jest mala bela nie chce jej owinac(wiem ze owija bele od 80 do 180) ale jestem bardzo ciekawy czemu mniejszych nie owija.Jakbyscie mogli to prosze mi to zrozumiale wytlumaczyc.

Dziekuje za wyrozumialosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj