Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Pomarańczowa ostrzega o zbliżaniu się do zadanego rozmiaru beli. Odpowiada za nią wyłącznik krańcowy przy pokrętle rozmiaru beli. Może pokrętło ustawione jest na minimalny rozmiar i naciska na krańcówkę. Co do cyferek to chyba pokazują aktualną wielkość beli tylko trzeba zapamiętać chyba. Nie mam pojęcia i do niczego nie było mi to potrzebne. Jeśli o zieloną konteolkę chodzi to sprawdź czy nie.trzeba podregulować krańcówki. Być może blaszka nie naciska odpowiednio na krańcówkę. Żeby to sprawdzić otwórz klapę a druga osoba niech naciśnie krańcówkę. Jak się zapali to wyregulować, podgiąć jak pisałem. Druga możliwość to załamany przewód. Prześledź przewody od sterownika do złączki i dalej. Musisz przy tym naciskać, ściskać, skręcać wiązkę kabli i obserwować czy się zapali lampka. 3 razy już naprawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok muszę to sprawdzić.  

 

Jeszcze jedna sprawa...  w przekazniku mam zabezpieczenie na 3 kulki by nie wypadł z wałek. Pytanie co tam powinno być by te zabezpieczenie się nie przesuwało i te kulki nie wypadały ? sprężyna co dociska ale jaka? Wie ktoś o co mi chodzi  bo jak nie to zdjęcie wrzucę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

362d1abd76622a8808bc18c1fcb20b86.png

 

 

Tak to wygląda.  Są jeszcze dwie kulki i by zabezpieczyć musi to być docisnięte by kulek nie było widać i wtedy wałek nie wypadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Witam. Ostatnio pojawił sie mały problem z prasa jd 550. Robiłem sianokiszonke i pierwszego bala owinęła sznurkiem normalnie. Przy zaczynaniu drugiego za szybko wjechałem i troche mi się napchało nad podbierakiem, wiec wyczysciłem to i nie wiem czy przypadkiem nie ruszyłem tego ramienia który jest wciskany przez siłownik przy owijaniu. Przy drugim balu zdziwko bo bal juz ponad 120 srednicy a owijanie sie nie załączyło. Pasek od pompy był luźny, lecz nawet po recznym naciagnieciu go ramie nie wystartowało. Na kolejnym balu pasek tez luzny ale po ręcznym naciągnięciu owinęło go. Podciągnąłem to cięgno zaraz przy rolce napinajacej ten pasek ale jeszcze troche brakuje i przy rozpoczęciu owijania musze nadal recznie napiąc a dopiero jak ramie dojdzie do konca i zrzuci tą zapadke to potem ramie wraca samo w miare normalnie. Pasek juz zużyty czy o co chodzi ? Mam jeszcze takie pytania. Przy pustej i zamknietej komorze sprężyna  1 powinna być luzna czy naciągnięta? bo jest luźna. Czy w okolicach nr 2 nie powinna też byc jakaś sprezyna? i czy ktos mógłby cyknąć fote w okolicach nr 3 ? Bo u mnie jest blaszka naspawana na tym płaskowniku na którym sie na sruba opiera. https://zapodaj.net/e83c9b4edae2c.jpg.html


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz102    0

Witam

Posiadam tą prasę od 2 tygodni i wczoraj robiłem pierwsze baloty :)

Po zrobieniu 3 bali siłownik od sznurka się zatrzymał i niech ciał ruszyć pomogło dopiero przeczyszczenie zaworów dławiących tych od regulacji owinięć.

Owijam siatka i jak bym się nie skapnął to by mi całą rolkę owinęło na 1 bale :)

Oprócz tego po zakupie jak uruchomiłem prasę na chwilę już pod domem to sie okazało że zatarte 1 łożysko na wałku co idzie łańcuch do napędu podbieraka.

 

Z podawaniem rolki jeszcze do końca nie pomogę bo sam testuje jak to ma być założone :)

Wydaje mi się że teraz juz mam dobrze ale to dopiero sprawdzę w najbliższych dniach. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z prasą jd 550 gdy zmieniłem ustawienie zbicia beli na bardziej zbite, opuściłem klapę, a górny napinacz od pasów nie opadł. Rozmawiałem ze znajomym mówił coś o jakiejś sprężynce w rozdzielaczu ale nie wiedział dokładnie o co chodzi. Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gazu panie, gazu trzeba. Musisz zamykać na wysokich obrotach, żeby dać wyższe ciśnienie na napinacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś zrobiłem swoje pierwsze bale  no i pierwszy niewypał bo nie owineło siatką, moja gafa bo nie sprawdziłem czy jest owinięty, drugi  już owinięty siatką nawet zaświeciła się czerwona kontrolka że jest owijało.  Tylko że przy tym drugim z 20 cm brakuje siatki a znalazła się ona na wałku rozpoczynającym bale. Nawet jej nie ściągałem tylko dalej prasowałem i bale rewelka wychodzą. Czemu akurat tam ją łapie ? jest jakiś zadzior ?

 

Druga sprawa mam problem z wyrzuceniem bala... mam wyrzutnik bali, otwieram a bal nie chce wyskoczyć, nawet jak szarpnę tylko ręką pocisnę to zleci. W czym tkwi problem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gaz do oporu wcześniej było wszystko dobrze, a teraz kicha. W ciągniku ciśnienie dobre bo klapa chodzi bardzo szybko. podejrzewam, że coś blokuje w tym rozdzielaczu/ zaworze tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W rozdzielaczu są tylko tłoczki z oringami a jedyne sprężyny to te w zaworze przelewowym. Zwiększyłeś zgniot czyli zwiększyłeś ciśnienie na zaworze przelewowym, więc ciągnik musi podać wyższe, żeby pokonać opór w rozdzielaczu prasy.
Pierniczek w komorze na dole po obu stronach powinny być takie dyski przykręcone. Zwężają nieco formowaną belę a to zmniejsza tarcie. Poluzuj zgniot to zaczną wypadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o które dyski Ci chodzi... Żeby je zobaczyć muszę otworzyć komorę ? zgniot i tak popuściłem by mocno nie ubijało

 

Chciałbym zaznaczyć że wyrzutnik bel mam ale on nie jest funkcjonalny  bo tam ma być jakaś linka czy cuś ale nie wiem gdzie to założyć... Jak ktoś ma niech prześle zdjęcie 

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierniczek dyski zobaczysz z każdej strony. Na dole tylnej komory, gdy jest zamknięta jest walec dużej średnicy. Nad nim powinny być takie nakładki, dyski przykręcone do komory.

Marcin a próbowałeś jak radziłem na wysokich obrotach? Otwórz jeszcze raz komorę na maxa i przy zamykaniu dodaj gazu w podłogę. Musi powrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuje cały czas gaz w podłodze klapa aż strzela a napinacz nie chce opaść. Dzięki za pomoc idę  próbować dalej. 

 


Dzięki @Thomas2135 za pomoc, byłem teraz sprawdzić gaz do oporu i poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
pierniczek03

 

 

Bele mogą nie wypadać bo komora jest nie wyślizgana, jak poprasujesz troche to powinno być ok.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy.

 

Wszystko było ok aż do pewnego momentu aż zaczeło się owijanie siatką i się nie wyłączyło... Dobrze że zauważyłem bo pewnie  dużo siatki by mi poszło. W czym tkwi problem?  Podaje siatkę ale jej nie odcina, ta dzwignia od sznurka w ogóle się nie rusza a ona powoduje  zakończenie podawania siatki.  Dwa razy się tak dzieje i teraz nie wiem co robić...

 

 Aha po wyżuceniu bala dale świeciła mi się pomarańczowa dioda bo do końca nie wróciła rączka z sznurka, dopiero docisłem ją ręką to zgasło.

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Olej jest, pasek się nie ślizga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0ad6439b459ce7a757e8e9f425243838.png

 

Wiem w czym tkwi problem.  podajnik sznurka blokuje  nóż od sznurka, nie chowie się. Nie wiem jak temu zaradzić jak dobije do noża stawam od razu, odblokuje to ręcznie i dalej już jest normalne wiązanie. jak To uregulować ? lepsza sprężyna? zaraz zapodam zdjęcie

 

1- to jest chyba nóż odcinający sznurek

2- co to jest ???

3- tak są dwie małe spręzyny, może trzeba dać mocniejsze by odpychało do tyłu ten ogranicznik?

4- tak są 2 śruby do regulacji  może na tym trzeba wyregulować ?

 

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś dziwny ten mechanizm. Obróć ten paluch ze śrubą i ramię pójdzie dalej i nie zachaczy o nóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dla mnie jest nie potrzebne bo ja z sznurka nie korzystam. No tak było jak ją kupiłem. Czyli  po prostu to obrócić bo to do niczego mi nie jest potrzebne :) Czasem nie chce pochopnie coś robić bo jeszcze nie wiem co do czego służy :D

 

Bo jak wraca ta prowadnica od sznórka to uderza w ten paluch i odcina sznurek pewnie tak jest. Tylko że jak ma iść do wiązania ten paluch się nie cofa ( może słaba spręzyna ) no i nóż się nie dzwiga do góry  i blokada. Czyli jak te ramie wyjdzie dalej  to nic się nie stanie ? 

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj