Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nie reguluje się a odwraca. Ja miałem na dolnym i zmieniłem na górny. Musiałem jednak wyciąć kwadratowy otwór w zaczepie bo sprzęło się nie mieściło. Podejrzewam, że jak któraś ma górny zaczep to na dolny przełożysz bez przeróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Muszę się jakoś zmobilizować i próbować wydostać ten wałek z prasy, chyba trochę rozbierania będzie bo trzeba go obtoczyć żeby idealnie dostawić nóż do wałka


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Dołożyć można w każdej, tylko poza samym aparatem do siatki to trzeba jeszcze węże i regulator ilości owinięć. Jak dokładać to najlepiej kupić cały komplet od kogoś kto sprzedaje taką na części.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pokrętłem z przodu prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem lepsze niż hydrauliczne. Przy hydraulicznym w zależności od temperatury oleju zmienia się liczba owinięć. Trochę to wkurza, bo ustawiasz na zimnym a po 20 belach owija już rzadziej. Ustawianie jest mało precyzyjne, bo wystarczy 1/10 obrotu i zaraz rozstaw sznurków wzrasta o kilka centymetrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Muszę obtoczyć bo ktoś próbował naspawać coś na ten wałek i jest nierówno, więc niedostawi noża


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

przy elektrycznym owijaniu z kolei , ilość owinięć jest zależna od tego , na jakich obrotach się owija. Trzeba to wziąć pod uwagę , ale jest mniej awaryjne, niż hydrauliczne


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to nic nie masz do regulowania? Wystarczy zmniejszyć napięcie zasilające o 1-2 V i powinno zwolnić. Są do kupienia jakieś regulatory obrotów silnika prądu stałego.
Może źle to ująłem z tą bezpośrednią zmianą napięcia, bo elektrykiem nie jestem. Na allegro i w necie jest tego sporo.
http://allegro.pl/regulator-obrotow-silnika-6v-12v-24v-dc-do-3a-pwm-i6827290265.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Próbowałeś owijać na wysokich obrotach? Tak jak Mariusz napisał liczba pęknięć jest zależna od obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A czy w tym temacie była mowa o tym żeby zmienić zębatki napędu prasy tak aby prasować na małych obrotach? Bo np u mnie gdy beluje jumzem to obrotów 1200 nie przekraczam a wom 540 jest chyba przy 1800


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pamiętam żeby coś takiego tu pisano. 1200 to dość wolne obroty. U mnie najlepsza jazda jest przy 1400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Daje takie obroty bo jumz woli wolne obroty silnika i wtedy jest ekonomiczny.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem jedną JD 550

 

Nie widziałem u niej zadnego komunikatora co daje się do traktora tylko jakis sznurek pewnie wiąże jak ciągnie się za sznurek tak ? 

Jak rozpoznać czy wiąże na dwa sznurki czy jeden ?

 

Widziałem plus taki że ma te klamry na komorze, że się nie otworzy podczas dobijania. Podbierak ręcznie opuszczany dla mnie to też plus bo nie chce hydraulicznego i budowa w miarę ok bez żadnego spawania. Ale już podbierak, pasy fatalne, brakuje część okładziń na tych rolach co idą taśmy. Na co jeszcze mam zwrócić uwagę  przy zakupie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak na 2 sznurki to na ramieniu od podawania są 2 prowadnice, komunikator nie jest rozbudowany ale podstawowe informacje podaje, prasa nie miała żadnych czujników?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każda 550 musi mieć to blaszane pudełko z zegarami i kontrolkami. Bez tego to uj nie robota. Zdarzają się prasy bez tego, bo handlarz opchnie na lewo czy kupi bez. To pudełko to minimum 800 zł. Przy 2 sznurkach na końcu ramienia podającego sznurek są 2 rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Może ktoś się orientuje jakie parametry ma silnik siłownika przy owijaniu elektrycznym bo chciałbym zastosować to ustrojstwo do regulacji obrotów i nie wiem czy będzie dobre

https://www.olx.pl/oferta/regulator-obrotow-silnika-dc-pwm-12v-24v-40v-10a-CID99-IDjqd1e.html#087c147915

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

O jakim silniku elektrycznym piszesz?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj