Polecane posty

simson2812    423

Jaką metodą zaczynacie belę, mały bieg i duży gaz? Ja nie mam noża zcinającego i czasami mam problem


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Chyba każdy nowy użytkownik na początku ma z tym problem :-) Ale to tylko kwestia wprawy. No i dokładnie tak jak mówisz, powoli wjeżdżamy w pokos i w miarę wysokie obroty na wałku. Jak widzisz że prasa jeszcze nie zaczęła wciągać sama materiału to nie jedź do przodu na siłę, tylko trzeba czasem stanąć i poczekać aż słoma czy siano dobrze zacznie się obracać w prasie. U mnie tak jest że najważniejsza jest "pierwsza porcja" materiału wciągniętego do komory. Jeżeli po wyrzuceniu rolki za szybko wjadę, no to już koniec, trzeba wyłączyć maszynę i ręcznie wszystko wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No właśnie czasami jak się nakręci to urwać nie można, ale chyba mokra trawa też jest cięższa do belowania... czy w mokrej to już całkiem trzeba zaczynać na milimetry?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

pytanie czym chcesz to potem dzwigac, 120/120 z mokrej trawy (malo dosuszonej) po dobrej prasie sporo wazy ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wy jakimi ciągnikami śmigacie ze swoimi prasami John Deere 550  :rolleyes: Ja kupiłem swoją prasę w zimę i będę ją ciągał Ursusem C-360 mam nadzieje że sobie poradzi.Może na jesieni sie kupi jakiegos Ursuska 912,902,385 lub zetorka 8011 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja ciągam jumzem


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

chodziło odpowiednio

ford 4600(61km)

IHC 654(60km)

mtz 50(65km)

farmtrac 675(75km)

Najlepiej mi się prasowało IHC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodziło odpowiednio

ford 4600(61km)

IHC 654(60km)

mtz 50(65km)

farmtrac 675(75km)

Najlepiej mi się prasowało IHC

Mozna wiedziec czemu ci sie najlepiej prasowalo IHC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Niby 60KM wystarczy do tej prasy ale do komfortowego prasowania i dla dobra ciągnika przy sianokiszonce lub kulkach 140cm wzwyż lepiej mieć mocniejszy ciągnik, nie wspominam już o górkach. Prasa swoje waży plus kulka w środku. Ja w górzystym terenie ciągam Belarusem 952 90KM i jest zapas mocy lecz z uciągiem bywa na styk w mokrych miejscach na stokach.

Generalnie do sianokiszonki to 60 KM to takie minimum po równym a ursusem to jest katowanie nie praca, do siana i słomy przy lekkim zgniocie może od biedy być.

Ale nie twierdzę że się nie da, jazda mniejszym biegiem, małe wałki ugrabić i pójdzie, tylko na dłuższą metę lepiej coś mocniejszego zapinać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

zrobiłem przed chwila pierwsza probe jd 550 i belka wyszla ale nie che owinąć dlaczego? mam ustawione na siatke może zle ustawiłem ktoś powie jak to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego pod osłoną z prawej strony masz 3 pokrętła 2 dolne pozostawiasz bez zmian a górne odkręcasz na max, więcej nie wiem ale powinno zadziałać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a ta siatke wystarczy tylko wcisnac troche w te walki ?

a to mniejsze pokretlo było odkręcone a je je dokrecilem na max bo tak pisze w instrukcji przy owijaniu siatka, ''przekręć zgodnie  z ruchem wskazówek zegara '' jak ktoś ma instrukcje proszę sprawdzcie jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego zobacz sobie czy te siłowniki z tyłu chodzą prawidłowo, nie wiem jak powinny być pozostałe wiem że te małe powinno być odkręcone, razem z siatką musi też chodzić ramie od sznurka.

 

Nie wiem co pisze instrukcja, byłem przy takiej prasie przy uruchomieniu i był problem z działaniem siatki i pomogło odkręcenie tego zaworku (ale gospodyni coś wspominała że w instrukcji kazali zakręcić).

 

W instrukcji masz schemat elektryczny 550?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

witam mam problem słabo mi zbija bele gdy kręce pokretłem od zaworu to wciąż jest tak samo co może być przyczyną i jaki ewentualny koszt naprawy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Nieszczelność siłowników, walnięty zawór lub uszkodzony oring


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Prasa jd 550? Po pierwsze sprawdzić siłowniki napinana pasów, bo może być przeciek wewnętrzny


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Tak jak wyżej, sprawdzić siłowniki w pierwszej kolejności bo często zdarza się że przepuszczają wewnątrz a z zewnątrz jest ok. Dodatkowo upewnij się że pokrętło sie kręci, może być tak że krążek na ośce sie obraca a zawór stoi w miejscu. ;) Jeżeli obie powyższe możliwości wykluczysz to do wymiany oringi w rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

jutro odkrece to pokretlo i zobacze co sie dzieje

 

jakies schematy sa

Sprawdzałeś?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

problem rozwiazany wystarczylo odkrecic pokretlo i siatka poszla tylko dlaczego bylo ustawione na 4 wielkosc beli a robila na 90 cm dopiero po kilkunastu belach robila juz na 120 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Być może taka zapadka niezaskakiwała


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj