Polecane posty

farmer_89    20

gdzie kupujecie czesci do jd 550 potrzebuje klosze do oryginalnych lamp i te gumy do zamykania oslon i inne drobne sprawy gdzie to nabyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Lampy to lepiej zamontować inne a gumy to w rolniczym dostaniesz


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

zakupilem jd 550 i mam kilka pytan co wskazuja kontrolki na sterowniku i u mnie jest jeszcze taki przelacznik 0 1 na tym sterowniku, do czego on sluzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jak coś nie wiesz to pytaj

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Było wiele razy opisywane na forum i nawet wtym temacie.

To jest tak:

Zielona: świeci - komora prasy zamknieta zamki złapały można prasować

                nie świeci - Komora prasy otwarta/zamki się nie domknęły, domknąć komorę aż się zaświeci

 

żółta: nie swieci - komora pusta lub zapełniona w niewielkim stopniu

         miga - komora zapełniona w ok 80%, niedługo zacznie się owijanie

         świeci + sygnał dźwiekowy - komora pełna, owijanie rozpoczęte

         gdy zgaśnie po owijaniu to można otwierać klapę.

 

czerwona: jak świeci to znaczy że komora jest przepełniona i dalsze prasowanie grozi uszkodzeniem prasy.

 

Wskaźniki wskazówkowe obrazują równomierność zapełniania komory by wiedzieć jak jechać żeby kulki były równe. Wskazówki mają być ustawione przy pustej włączonej prasie na punkcie styku czerwonego i zielonego pola wskaźnika, ustawia się z tyłu prasy (przy włączonej pustej prasie) na górze klapy przesuwając czujniki wraz z uchwytami góra dół po poluzowaniu śrub.

 

Włącznik z tyłu sterownika służy do jego włączania i wyłączania, natomiast jeżeli jest na panelu przednim to prawdopodobnie służy do włączania funkcji miękkiego rdzenia jeżeli prasa posiada tą funkcję. 

 

 

W filmiku powyżej są zamienione miejscami szkiełka od kontrolek owijania i przepełnienia komory, tak dla ścisłości mojego opisu zakladam że masz licząc od lewej 1-zielona 2-żółta 3-czerwona. ;)

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

dzięki za info a co do owijania czyli w tej prasie jeżeli belka się uksztaltuje to sama zalacza owijanie? i jak to jest  bo mam siatka sznurek czy te oba mechanizmy zalaczaja się rownoczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

tak samo się załączy a wielkość beli regulujesz pod prawą osłoną. a co do owijania to nie wiem ale chyba jak chcesz sznurkiem to zawór od siatki zakręcasz a od sznurka regulujesz ile ma być


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytaj ten temat i wszystkiego się dowiesz. Pisane naście razy co, do czego, gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Nie mam wersji siatka sznurek ale z tego co się orientuję to zawsze załączają się oba mechanizmy a żeby wybrać czy siatka czy sznurek to np zakładasz siatkę a sznurek musisz wywlec z ramienia lub obciąć na równo żeby go nie złapało bo ono się będzie też przemieszczało. No i odwrotnie jak chcesz sznurek a nie chcesz siatki to musisz ją ściągnąć z rolek podających a sznurek nawlec na ramię w podbieraczu.

Jeżeli jest inaczej to niech ktoś poprawi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

tez tak myslalem ciekawe co by się stało jakby był zalozony sznurek i siatka razem, a ta pompka hydrauliczna to napedza owijanie sznurek siatka? jakas role jeszcze pelniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Nie, tylko napędza siłowniki od owijania. Jak zostawisz siatkę i sznurek to będziesz miał "lepiej" owinięte. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jeszcze co do tych zegarow na sterowniku jak podlaczylem do ciagnika to jedna wskazowka poszla prawie do samej gory a druga tylko troche drgnela


czy tak powinno byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Ma być tak jak napisałem we wcześniejszym poście. Na uruchomionej prasie wskazówki mają być na styku pola czerwonego i zielonego, reguluje się z tyłu prasy na górze klapy przesuwając czujniki góra-dół. Jak prasa nie chodzi to pasy są różnie naprężone i może źle pokazywać, jeżeli wskaźniki zachowują się tak jak piszesz przy włączonej prasie to wyreguluj te czujniki.

 

Nie muszą być idealnie ale muszą być obie jednakowo bo podczas prasowania będą szły w górę zielonego pola a po różnicy wychyłu pomiędzy nimi będziesz widział którą stroną podbieracza brać pokos żeby kulka wyszła równa. Tak że najważniejsze żeby były równo.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

patrzalem przy wylaczonej, jeszcze jedno pytanie z prawej strony sa te dwa pokretla jedno chyba od ustawienia gestosci owijania sznurka a drugi od ilosci owiniec siatka a zboku jest jeszcze jedno male pokretlo ktoś wie do czego sluzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Daj najlepiej zdjęcie, ale wydaje mi sie że  chodzi o regulację wielkości beli. Czy to pokrętło jest przykręcone do płaskownika?

 

Znalazłem zdjęcie, czy o to ci chodzi? post-45699-0-32426500-1487408050.jpg

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Niemam pojęcia do czego to, zwłaszcza że jest zamontowane przy  pokrętle od sznurka z tego co widzę. Może ktoś kto ma model z siatką się wypowie, u mnie w okolicach to mało tych pras jest i większość tylko sznurek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Były montowane oryginalnie. Tak popatrzyłem do katalogu części i faktycznie jest to pokrętło ujęte w wersji z siatką, opisane jest jako zawór, możliwe że służy on do wyłączania sznurka jak chcesz owijać siatką żeby na darmo ramię nie chodziło. Musisz spróbować co się dzieje po przekręceniu i ile się przekręca to wszystko będziesz wiedział.

 

Radzę przeczytać ten wątek od początku, niby jest ponad 50 stron ale warto. Też nie wiedziałem prawie nic o tej prasie a po przeczytaniu zawartych tu informacji nie potrzeba nawet instrukcji. Z resztą działanie tej prasy jest proste jak cep, kilka newralgicznych punktów opanować i niema z nią problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

u jednego goscia ogladalismy ta prase i powiedzial ze aparat sznurek siatka chodza rownoczesie zeby robic siatka trzeba zdjac sznurek a zeby robic sznurkiem zdjac siatke, troche wydaje sie to dziwne zeby tak bylo,a u was tez jest lakier na wezach hydraulicznych i jak na tym rysunku wyzej na pokretle od sznurka jest troche lakieru a na pokretle od siatki juz nie ma sladu czy to fabryka tak robila, wadlug mnie lakier u mnie jest orginalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Co do tego czy możliwe żeby chodziło na raz to ujmę to tak, są to prasy bardzo proste, każdy mechanizm jest tak skonstruowany żeby miał jak najmniej elementów i był możliwie trwały, kilka stron wcześniej dowiedziałem się że w modelu 540 nie było nawet regulacji siły zgniotu, wydawało mi się niemożliwe ale w katalogu części się potwierdziło. Po prostu są zamontowane tylko te elementy które są niezbędne do pracy, jeżeli konstruktorzy stwierdzili że nie jest potrzebne przełączanie siatka sznurek to po prostu tego nie montowali. I to jest mocna strona tych pras, niema co się psuć a nawet jak coś się zepsuje to z reguły wystarczy nowa spinka czy to pasa czy łańcucha i jedziesz dalej. ;)

Żeby się dowiedzieć za co ów zawór odpowiada musisz sam sprawdzić, chyba że zajrzy ktoś kto ma model z siatką, tylko właścicieli tych pras z siatką to tu jak na lekarstwo a jak zaglądają to najczęściej jak zaczną sianokosy. ;)

 

Co do malowania węży to ja też mam część pomalowane, ciężko stwierdzić jednoznacznie bo te prasy mają już trochę lat.  Myślę że to fabryka tak pomalowała, ale ręki nie dam sobie uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

też mam niektóre przewody malowane i tata na początku twierdził, że prasa malowana ponownie bo przewody w farbie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

u mnie lakier wyglada na prawde swietnie zero rdzy ale dokladnie ja przejzalem wszystkie srubki i to jest orginal na moje oko chyba ze ktos ja cala pomalowal w co watpie bo po co by sie tak trudzic w dodatku prasa swiezo sprowadzona z niemiec a lakier ladny ale widac ze stary


w dodatku z zewnątrz jest pokryta kurzem który widać dość długo odkladal się na niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

 kilka stron wcześniej dowiedziałem się że w modelu 540 nie było nawet regulacji siły zgniotu

...nie potwierdzam w mojej 540 jest regulacja siły zgniotu, ale fakt 540 to prasa prosta do bólu jednocześnie przy małym zapotrzebowaniu na moc robi fajne belki, mam ją dopiero jeden sezon;  jeśli jej trwałość i bezawaryjność to nie mit i się potwierdzi w kolejnych - dla mnie super.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj