Polecane posty

lukaszek85    2

Mniej więcej rozkminiłem ale bardziej mniej niż więcej. @simson2812 jak byś mógl to bym poprosił o fotki. Powiedz mi też jak jest podawany sznurek na bele, czy to te ramie się zbliża i wtedy wciaga sznurek czy poprzez wciaganie materiału sznurek razem idzie bo nie mogę tego rozkminić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Z ramienia wystaje 20cm sznurka załącza się owijanie, ramie wchodzi tam nad podbierak i kręcocąca się bela łapie sznurek


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Jest jakaś możliwość sterowania owijaniem elektrycznym załączanym ręcznie 2 sznurki Chodzi mi o to żeby jakoś sterować siłownikiem podającym sznurek ,mój strasznie szybko się przemieszcza i belka jest słabo owinięta i muszę jechać dwa razy żeby się kupy trzymała .Druga sprawa to strasznie twarde bale , takie twarde ze wideł w środek nie da się wbić, na hydraulice nie ma tzw miękkiego rdzenia  ,można to jakoś przeskoczyć ?

od przodu prasy patrząc otwierasz osłonę tam koło filtra oleju masz pokrętło(u mnie mam dwa)którym regulujesz gęstość sznurka(u mnie jedno do wysuwu ramienia na pusto,drugie do powrotu ze sznurkiem)

co do mocno zbitych bel to podobnie pokrętło ja mam z przodu w skrzyni na sznurek dokręcasz masz mocniej zbite,odkręcasz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Regulacja siły zgniotu jest taka sama we wszystkich prasach JD. Znajduje się na rozdzielaczu obok dyszla pod pokrywą z przodu prasy, kręcąc pokrętłem w prawo zwiększamy zgniot a w lewo zmniejszamy, należy pamiętać o poluzowaniu nakrętki kontrującej.

Wygląda jak na zdjęciu tylko nie będziesz miał czarnej plastikowej kostki bo to jest elektrozawór "miękkiego rdzenia":

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1370863350/john-deere-580_60601_387_60126.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

No to wygląda że niema regulacji siły zgniotu, tylko ciekawe czy to jest oryginalnie tak rozwiązane czy ktoś coś kombinował, nie chce mi się wierzyć że oryginalnie nie było regulacji. A nie masz takiego pokrętła gdzieś w pobliżu siłowników od zgniotu lub na przewodach hydraulicznych w prasie?

Jeżeli niema tam gdzieś indziej pokrętła a potrzebujesz regulację to można dokupić cały regulator i wkręcić w rozdzielacz.

 

 

 

Poprawka.

Z katalogu wynika że 540 nie miały regulacji siły zgniotu, jest sam zawór nadmiarowy ustalony na stałe ciśnienie. Nie miałem do czynienia z ty modelem ale myślałem że regulacja była wszędzie, dziwne że aż tak obcięli na wyposażeniu najuboższy model. 

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Ale ten zawór może ma regulacje jak wszystkie zawory tego typu ,po świętach go wykręcę i zbadam .Tylko który bo tam jest dwa 

 

A możesz mi wytłumaczyć co powoduje ze rdzeń jest miękki ? jak to działa ?

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Jest to zawór ciśnieniowy, jak ciśnienie przekroczy wartość ustaloną sprężyną (wkręcając i wykręcając regulujesz jej ścisk) to jest upuszczane. Za regulację odpowiada górny. Dolny to zabezpieczenie na wypadek gdyby górny lub regulacja się zablokował i nie upuszczał to on upuści żeby nie uszkodzić prasy. Raczej nic innego tam nie dopasujesz bo on w części jest w środku rozdzielacza, tam musi wszystko pasować na setne milimetra.

 

Miękki rdzeń to elektrozawór sterowany krańcówką który zmniejsza ciśnienie na początku prasowania i wyłącza się dając pełne ciśnienie na ustalonej wielkości bali. Możesz ustawić Np żeby lekko zbijało np. do 1m średnicy a potem zewnętrzna warstwę według ustawień na regulacji siły zgniotu (lub tak jak u ciebie na maksa). Średnicę rdzenia ustawia się na takiej tarczy z krzywką (krążek plastikowy w części obwodu ma mniejszą średnicę a na reszcie większą) zamontowanej na osi napinacza pasów, do krzywki dotyka zwykła krańcówka. Krzywka jest przykręcona na środku i popuszczając ją i przekręcając w jedną lub drugą stronę regulujesz średnicę rdzenia.

Generalnie zbędny bajer jak się ma regulację zgniotu, w twoim przypadku by pomógł ale Jak nie masz fabrycznie to taniej i prościej wyjdzie dorobienie regulacji. 

 

Dodam że są dwa rodzaje rozdzielaczy w 550 jest troszkę inny niż 540/545 i nie jestem pewien czy zawory są te same. Powinny pasować ale ręki sobie uciąć nie dam.

 

Zawór wygląda tak jak tu, tylko cena nowego powala: https://www.olx.pl/oferta/zawor-regulacji-sily-zbicia-do-prasy-john-deere-550-545-570-590-CID757-IDfdrw3.html#494358bd28

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Rzeczywiscie cena powala ale mysle ze można zastosowac zamiennik  .Przez lata nie przeszkadzało mi ze bale były jak kamień ale teraz zrobiłem sobie taki rozwijak do balotów, bo łatwiej zadawać siano czy sianokiszonkę na łące bo przy paśniku strasznie sie bydło przegania  a tak to rozwlekę na dłuższym odcinku i nie ma tłoku .Problem w tym ze nie idzie wbić wideł w bala a i rozwijak momentami przestaje rozwijać i trza pomagać rekami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Rozwijarka jak fabryczna albo i lepsza, pogratulować. :)

Ale co do zgniotu to prasy JD maja już taką wadę/zaletę że mocno zbijają. ;)

Regulatora zgniotu to bym szukał na OLX i Allegro używanego u gości co całe prasy na części sprzedają, może czasem się "niedrogo" trafić bo części ogólnie nie są tanie. Zamienników to raczej chyba niema, ale daj znać w temacie jak coś by podpasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jeżeli zawor jest taki sam jak w 550 to wystarczy uciąć końcówkę aby była rurka z zaworu przspawać kawałek takiej rurki i na końcu nakretka w ktorą będziesz wkrecał śrubę od regulacji sprężyny. Robiłem tak w 550 bo miałem zerwany gwint. Chyba nawet tutaj wcześniej dodawałem zdjęcie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Poczekaj może jeszcze znajdę na telefon

post-45699-0-29309200-1492524600_thumb.jpg

post-45699-0-69425200-1492524659_thumb.jpg

post-45699-0-32946400-1492524748_thumb.jpg

post-45699-0-90554100-1492524807_thumb.jpg

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Koledzy dodaje zdjęcia więc korzystajcie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Dzięki. Dopiero dzisiaj zobaczyłem że fotki dodałeś. U mnie tych kółeczek nie ma ale myśle że to nie problem akurat. A powiedz mi jeszcze jak poznać czy prasa jest na dwa sznurki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

na końcu tego ramienia są 2 rurki 10cm to jest na 2 sznurki, rozstaw rurek około 10cm ale jak masz na jeden to żaden problem dorobić ;)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

A ja mam pytanie odnośnie tej rozwijarki, mianowicie jakie łańcuchy tam są zastosowane i w jaki sposób zamontowane do nich są listwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Można by zrobić stosując taśmę od kopaczki...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Ja myślałem nad zastosowaniem 3-4 pasów od prasy z przykręconymi co kawałek płaskownikami, na razie nie potrzebuję ale nic nie wiadomo. ;)

Ale widząc jak wlno to rozwija mocno sprasowane bele to zaczynam bardziej skłaniać się w kierunku jakiejś gilotyny do rozcinania belek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rg-Xzv3NnGw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj