Polecane posty

Shogun    54

Nie wiem jak sterowane jest owijanie czy hydraulicznie jak w 550 czy może elektrycznie ale powinno być na naklejce na prawej osłonie narysowane jak zmienić średnice i stopień zgniotu. W 550 z prawej strony jest taki suwak z gałka do zakręcania i po poluzowaniu zmieniając jej położenie reguluje sie wielkość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Panowie ponawiam pytanie.  Jaki olej do pompy w JD do obwiązywania ? I zna może ktoś rozmiar paska napędzającego siatkę ? 

olej coś na wzór ATF'u , pasek mam ale jest to część katalogowa.......

Panowie trochę głupie pytanie ile "ogniwek"ma łańcuch ten krótki co napędza wałek od obrotu beli-jest on za tym podwójnym kołem zębatym patrząc od tyłu to po lewej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie tego nie ma I dlatego pytam?

Owijanie elektryczne Jutro może zdjęcia wrzucę

Edytowano przez AruPiotrekuczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Nie wiem, czy u Ciebie tak jest ale w znajomego nie widziałem możliwości zmiany średnicy beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    309

co może być przyczyną w Jd550 że jedna belka jest dobrze zbita a druga już nie albo klika źle zabije a kilka dobrze? próbowałem szybciej wolniej jeździć ale to nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Jeżeli owijanie jest elektryczne to pewno na osi napinacza jest regulowana krzywka bądź inny wynalazeki krańcówka która załącza owijanie i sygnalizuje jego początek. Popatrzyć gdzie są krańcówki i na pewno regulacje wielkości znajdziesz o ile jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Nie widziałem nigdy tej prasy na żywo ale skoro owijanie jest elektryczne to regulacja wielkości musi być przy krańcówce która załącza owijanie, jezeli niema tam regulacji to znaczy że wielkość jest stała, ale można sobie coś pokombinować gdy koniecznie potrzebujemy mniejsze bele.

 

Najlepiej znajdź po kablu od siłownika owijania w którym miejscu jest ta krańcówka od załączania go. Jeżeli jest tam jakieś pokrętło, suwak lub inny wynalazek to będzie to regulacja. ;)

 

Może wypowie się ktoś kto taką posiada, ale niestety mało ich jest i ciężko żeby ktoś akurat zajrzał na forum. Większość ludzi niestety zagląda tu tylko jak sami mają problemy a tak to, cisza i trudno dowiedzieć się czegoś konkretnego.

 

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prasa45    0

Witam, mam problem z moją 590 a mianowicie gdzieś tak z 10cm od zewnątrz belka jest luźna a w środek ciężko jest wbić widły hamulec siatki jest już dociśnięty najmocniej. Proszę o jakieś porady gdyż niedługo słoma do prasowania i aż szkoda prasować bo będzie gniło.!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Nie jest tak czasam że pod koniec spada ciśnienie zbicia?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

nie u mnie końcówka beli zbita jeszce mocniej niż środek a ciśnienie jeszcze wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prasa45    0

Nie działa mi ten zegar. Robię belki 100cm kiszonki i gdy w prasie belka ma już około 70cm to czuć po ciągniku że już coś kręci aż do uzyskania tych 100cm i nie czuję że przy tam 80 90 cm ciągnik ma lżej czyli jakby dobijał z tą samą siłą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

bo w zmiennokomorowej cały czas jest takie same zapotrzebowanie na moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prasa45    0

No tak ale jakby spadało ciśnienie to ciągnik powinien mieć lżej i przez to mogła by być nie dobita a ciągnik idzie z tym samym obciążeniem.

Dodam jeszcze że prase nie dawno kupiłem zrobiłem 90 kiszonki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Najlepiej to jak byś zaczoł od tego aby sprawdzić czy jak zachowuje się ciśnienie podczas belowania


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

To jest spowodowane zużytymi uszczelnieniami w rozdzielaczu lub na siłownikach. Nie leja jeszcze bardzo ale po mału puszczają i ciśnienie spada, na początku zwijania kulki średnica beli się szybko zwiększa i ciśnienie nie zdąży spaść przez co środek jest dobity, ale im większa się robi kulka tym wolniej się powiększa ze względu na zwiększający obwód i ciśnienie co raz bardziej nadąża spadać wraz ze wzrostem średnicy. Wystarczy że jeden oring gdzieś jest uszkodzony i taki efekt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koszt nieduży jak kombinujesz sam. W serwisie cena zestawu uszczelnień to coś ok 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

AruPiotrekuczak

Jeżeli ręczne to w takim razie nie masz regulacji wielkości bo sam decydujesz kiedy chcesz owijać :P Nie wiem jak zrealizowana jest tam sygnalizacja osiągnięcia danej wielkości ale w takim razie tam bym szukał regulacji. Jest jakiś sygnał dźwiękowy gdy bela ma maksymalną średnicę czy jedyne co pokazuje wielkość beli to wskaźnik "cyfrowy"? Wiedziałem że te prasy są tak prostej konstrukcji jak budowa cepa ale nie myślałem że najmniejszy model jest aż tak uproszczony. Jest jakiś sterownik do kabiny?

 

 

 

 

prasa45

Wydatek nie jest duży, oryginalne zestawy uszczelnień kosztują dużo ale zamienniki są tanie i równie dobre. Zacząć musisz od określenia czy siłowniki puszczają czy rozdzielacz.

Do siłowników uszczelnienia są nietypowe można przerobić na standardowe lub zamówić w internecie na wymiar, temat był poruszany na forum.

W rozdzielaczu z tego co wiem to zwykłe oringi są, tak że rozmontować i zabrać po jednym każdej wielkości do dobrego sklepu z łozyskami itp. i dobiorą, nie powiem wymiarów ani ilości sztuk bo nie rozbierałem jeszcze rozdzielacza.

Mnie też czeka wymiana uszczelnień bo mam taki sam objaw, puszcza rozdzielacz ale w zimie na spokojnie sobie to zrobie bo nie robie kiszonek to mi się nie spieszy.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj