Polecane posty

simson2812    423

polecam tylko dorobić kalamitki w tulejkach gdzie kółko się waha i przesmarować 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezarebo    0

Przeglądalem wczesniejsze wpisy kolegow odnosnie funkcji miekkiego rdzenia. Nie wiem gdzie spradzic w prasie czujnik odpowiedzialny za jego uruchomienie ale na panelu sterujacym znajduje sie pokrętło od jego załączania wiec prasa musi posiadac ową funkcje. Jednak nie znalazłem nic kiedy się go uzywa chodzi tu o sianokiszonke lub słome. zastanawia mnie tylko czy miekki rdzen wylaczy sie sam automatycznie po rozpoczeciu beli czy jak to dziala i jak z tym pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Najlepiej sprawdzić przy rozdzielaczu koło dyszla, powinien być zamontowany elektrozawór (a właściwie cewka) sterująca sekcją rozdzielacza która zmniejsza zgniot na początku i wyłącza się po osiągnięciu określonej wielkości, czujnik jest w osi ramienia napinacza pasów z prawej strony prasy, to krzywka regulowana załączająca krańcówkę, w katalogu części na stronie 76 jest to ujęte.

 Jeżeli nie będzie cewki przy rozdzielaczu to możliwe że sterownik jest od innej prasy

 

Co do użytkowania to raczej rzadko się przydaje, właściwie widzę zastosowanie tylko w przypadku siana. Kiszonka najlepsza jest z pasówki zmienno komorowej bo zbijana jest od początku więc nie ma tu sensu używania funkcji miękkiego rdzenia. Co do słomy to każdemu zależy na jak najlepszym zbiciu bel z czystej ekonomii, mniej sznurka/siatki, oszczędność czasu i transportu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
Napisano (edytowany)

Witam. Mam takie pytanie, jak powinna być podłączona wtyczka do sterownika ? Tam przychodzi tylko + i - ? Bo wtyczka jest 3 pinowa. Kupiłem gniazdo i chciałbym to podłączyć, tak żeby niczego nie spalić i żeby to działało :)

Pozdrawiam 

Edytowano przez klama

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

są 3 kable + i - musi być a ten jeden zostaw neutralny ja tak podłączałem jak zmieniałem wtyczkę na taką do gniazda zapalniczki i wszystko działa bo tej na 3 piny nie miałem w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no a ten 3 pin pewnie nie jest podłączony bo do sterownika idą 2 przewody

 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
Napisano (edytowany)

Dobra dzieki, podłączyłem tylko gdy jest podpiety do prasy i po wciśnięciu czujników nie swiecą kontroli, ale powoli to ogarniam. Tylko mam takie pytanie po co jest ta kontrolka ? była ściśnieta opaską razem z ta środkową pomarańczową i świeci razem z nia. A wskaźniki wypełnienia komory po podłączeniu powinny być na czerwonym polu, czy iść do góry ? Jeden ze wskaźników chodzi powoli się unosi a drugi od razu idzie w górne położenie. Jest zepsuty ? 

post-6271-0-75204900-1463507497_thumb.jpg

Edytowano przez klama

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też mam w swoim kontrolkę w środku jak tutaj. Co do wskaźniów to u mnie też jeden działa wolno a drugi normalnie. Wskazówki trzeba wyrównać czujnikami położenia z tyłu komory. Najlepiej uruchomić prasę i robić to przy włączonych pasach, bo ustawisz na takie warunki jak ma pracować. Jak ustawisz na pusto i pójdzie w ruch to się pozmienia. Wskazówki najlepiej ustawić na zielonym, 0,5 cm nad czerwonym polem. Jak lewa jest za nisko to podnosisz lewy czujnik. Analogicznie robisz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Chcociaż o to będę troche spokojniejszy. Gdy sprawdzałem kontrolki miernikiem jak wtyczka nie była podłączona do prasy to kontrolki działały i wskaźniki też, lecz przy podłączeniu wtyczki, tak jak powinna być żadna kontrolka się nie świeci gdy wciskam czujniki, tak samo gdy ruszam tymi od wypełnienia komory. Wskaźniki ani drgną. W takim podłączeniu jedynie gdy wcisnę ten czujnik na samej górze to brzęczyk daje o sobie znać. Inaczej ma się sprawa gdy wtyczkę przekręcę o 90 stopni. Wtedy gdy wcisnę ten czujnik na samej górze to działa brzęczyk i świeci się czerwona kontrolka. W takim położeniu pomarańczowa kontroka świeci a gdy wcisnę ten czujnik przy siłowniku od podawania sznurka to gaśnie. Tak podłączone na pewno nie może być bo 2 bolce nie zgrywają się z gniazdami. No ale chociaż przy takim podłączeniu kontrolki jakoś reagują a przy takim jak powinno być jedynie brzęczyk działa. Chyba coś jest źle podłączone, tylko jak to teraz rozgryźć. 


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podłączenie ma znaczenie i ta druga opcja jest prawidłowa, gdy kontrolki reagują. Nie czytałem jeszcze Twojego pierwszego postu, więc nie wiem co chodzi z wtyczką. Zaraz przeczytam. Skoro sterownik od tej prasy to musiało to działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Sterownik od tej, lecz poprzedni właściciel mówił że coś tam przy tych kontrolkach nie działało chyba jak trzeba. Ale przy tym sterowniku przy sprawdzaniu bez podłączonej wtyczki do prasy wszystkie kontrolki działają. więc kwestia podłączenia przy prasie i czujników, chociaż ten u góry i ten przy siłowniku od podawania sznurka działają na pewno. Trzeba się bedzie z tym pobawić jutro. A mógłbyś napisać która kontrolka z którym czujnikiem powinna współpracować ? Było by znacznie łatwiej to ogarnąć.

Pozdrawiam 


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

kontrolka czerwona to czujnik od przepełnienia jak otworzysz klapę boczną to jest nad głową. zielona działa wtedy gdy obie krańcówki przy siłownikach od klapy się zapadną. a pomarańczowa to czujnik ma przy siłowniku od sznurka oraz przy regulacji wielkości beli


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Ok dzięki wielkie. Jutro to posprawdzam jeszcze raz.

Pozdrawiam


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

przy naciśnięciu tej od wielkości beli to jest sygnał i bodajże miganie a gdy siłownik ruszy to wtedy świeci ta pomarańczowa


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziub    7

jestem posiadaczem takiej pracy i belowalem pierwszy pokos i bardzo mi się owijalaw masa na rolkach czy u was też tak jest?
p.s nie na walkę przy podbieraku tam mam nóż i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A na którym wałku się owijało?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Panowie gdzie ustawić w John deere 545 lub 550 ilość owinięcia beli siatką ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Pokrętło pod osłoną z prawej strony


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jeden jest od sznurka a drugi od siatki


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Panowie pilny problem jd 545 prasa nie może zagęścić beli-zawór dociągnięty na max, sprężyna od pasów też!!!!Miał ktoś taki przypadek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wskazówka na zegarze coś pokazuje? Jeśli nie to być może ścięło oring na zaworze od regulacji. Nie regulowałeś czasem przy wypełnionej komorze? Swoją 550 przez rok prasowałem tylko na zgniocie od sprężyn, bo oringi wytarte i przepuszczały. Wskaźnik był martwy i dopiero w II sezonie zabrałem się za wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

545 niema manometru, z zaworu od zakupu lekko cieknie ale tylko przy podnoszeniu mimo to zbijała super, jedyne co przychodzi mi do głowy to to,że sprężyna się wyciągnęła bo na środku wygląda tak jakby się "rozwarstwiła" ale czy miałoby to aż taki mocny wpływ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

proponował bym założyć zegar zwykły byle ciśnienie pokazywał i wtedy będziesz wiedział co się dzieje z prasą. jakim ciągnikiem prasujesz?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj