Polecane posty

Gość   
Gość

Sterownik nie ma wpływu na automatyczne owijanie. Wszystko jest z prawej strony prasy a tylko kontrolki Cię informują. Masz ją od niedawna? Jak za krótko obcina to sprawdziłbym nożyk po lewej. Być może jest za mocno wysunięty i nie pozwala siłownikowi na dalszy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja wcalę nie patrzę na kontrolki bo chyba jest coś nie tak


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ja wcalę nie patrzę na kontrolki bo chyba jest coś nie tak

Kontrolki, jak sama nazwa wskazuje, służą do wskazywania co i jak jest nie tak, jak być powinno. Ignorowanie ich ma konsekwencje (nierówna bela, zerwane pasy itd.)

Zdarza się, że kontrolki nie pokazują tego, co się dzieje, ale to nie ich wina, lecz ustawienia ich "czujników".

Dobrze ustawiona prasa, to coś, co naprawdę przynosi radość z pracy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na jej prawidłowe ustawienie, by potem móc się z niej cieszyć.

 

Thomas, jak to sterownik nie ma wpływu na owijanie? Ma i to bardzo! Po to on jest.

OK., manualnie ustawiasz wielkość beli, ilość i gęstość owinięć beli (owijając sznurkiem), ale to on pokazuje, jak przebiega proces prasowania.

No, chyba że nie patrzysz na kontrolki, podobnie jak Simson.

Edytowano przez Ecopiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja napisałem, że nie ma wpływu na automatyczne owijanie i pokazuje kontrolkami stan. Ja się patrzę n kontrolki i wszystko musi działać. Simson miał w swojej za słabą sprężynę i też nie działało automatyczne owijanie. Nożyk jest tam gdzie obcina sznurek. Cofnijcie go o 1-2 mm i zobaczycie czy utnie dłużej. Kontrolki sprawdzisz na sucho. Czujnik pod prasą przy siłowniku to sygnał ciągły, ten z prawej na suwaku przerywany. Zielona kontrolka to czujnik nad siłownikiem komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja patrzę na zegary od nierówności i tyle bo chyba od pomarańczowej mam krańcówke padniętą


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

witam, szukam używanej prasy pasowej i mysle nad NH bądź john deere ( 540,545 bądź 550) która z tych byscie polecili i czym się roznia te modele john deere, mam jeszcze pytanie otoz oglądam prasy john  i one maja pasy karbowane a inne prasy maja gładkie, które sa lepsze i jaka robia roznice w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

540 i 545 mniejsze modele a 550 robi bele 180cm i tą znajdziesz z szerokim i siatką jak chcesz a te mniejsze modele to raczej standard na wąskim 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

żeby lepiej materiał trzymały tak samo jak blacha płaska a blacha ryflowana 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Ja osobiście z czystym sumieniem mogę polecić JD 550. W tamtym roku na wiosnę kupowałem, dużo jeździłem, oglądałem, porównywałem. Nastawiony byłem na NH, i szukałem głównie tych pras. Po oglądnięciu kilku sztuk zajechałem po drodze obejrzeć JD 550 na szerokim podbieraczu. Dzisiaj stoi na moim podwórku.

Dałem za nią 14 tyś i w tej cenie to naprawdę nie kupił bym żadnej NH która była by w zadowalającym stanie. Wszystkie miały pasy wytarte na maksa, głośno chodziły i miały powycierane zębatki od walców. Plus jedyny to taki że prawie wszystko ustawiasz sobie na sterowniku w ciągniku (ale sterownik jest też minusem bo tylko w jednej z tych co oglądałem wszystko działało, dużo czujników i bywają problemy, zwłaszcza w przypadku pras u handlarzy ;)  )

JD ma bardzo prosta konstrukcję, żadnych czujników i w tych samych pieniądzach nie kupisz NH w podobnym stanie.

Wszystko zależy też od budżetu, bo podejrzewam że nowsze modele z siatką, ewentualnie rotorem to będą w podobnym stanie i cenie.

 

Różnią się tym że 540 i 545 robią bele o ile się nie myle 80-140cm a 550 80-180cm, ma też zamki na komorze przez co nie obciąża hydrauliki ciągnika, nie uchyla się klapa przy prasowaniu co zdarza się w mniejszych modelach.

540 nie miały (przynajmniej nie wszystkie) sterownika w ciągniku, żeby zobaczyć czy równo sie zwija materiał to trzeba patrzeć do tyłu na prasę, są tam dwa wskaźniki.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ogolnie posiadam prase pasowa rivierre 121 ale musze zainwestować w lepsza bo moja ma slabe pasy i się co chwile zrywają, jeszcze mam taki problem ze glownie w słomie ( największy problem w suchej) nie chce zawinąć balota i pasy się rozchodzą i się sloma pcha. a w john serii 500 nie ma takich problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Mi tam słoma nie stawiała takich problemów


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

przeglądam john, dlaczego one jak się patrzy od przodu to niektóre pasy ida prosto a niektóre po skosie i patrząc od tylu na bocznych pasach sa takie rolki i pasy sa bardziej skierowane do komory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Bo sa czujniki i sterownik


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

W JD dwa pasy (drugi i przedostatni) są krótsze od pozostałych i trochę inaczej poprowadzone, taki wymysł konstruktorów ponoć ułatwia początek zwijania. Te dźwignie z rolkami naciskające na skrajne pasy z tyłu komory to czujniki nierówności beli, albo połączone linkami z wskaźnikami z przodu prasy albo z czujnikami i kablem do sterownika w ciągniku.

 

Co do problemów z rozpoczęciem zwijania to wszystkie prasy pasowe bez rotora mają problemy, a z rotorem też się zdarza bo widziałem na sąsiednim polu jak prawie nówka NH BR 7070 z rotorem się zapychała i nie mógł operator zacząć zwijać, nie wiem co było przyczyną ale co chwile wydzierał słomę z podbieracza ja skończyłem bez problemów i pojechałem. B)

 

W sianokiszonce swoją 550 nie miałem żadnych problemów (jedynie brak skrobaka na wałku dał o sobie znać pare razy  ;)  ), prasując siano trzeba troszkę zwolnić po wjechaniu w wałek, w przypadku słomy jak jest bardzo sucha to czasem się przypycha ale jak się zwolni i poczeka aż prasa wciągnie materiał to idzie jak burza. Generalnie jakichś większych problemów przez tamten sezon nie miałem, ważne żeby wymontowac wszystkie pręty z nad podbieracza bo głównie one powodują zapychanie.

Do słomy dobrze mieć zamontowane na dolnym wałku w komorze listwy pokryte gumą, one bardzo ułatwiają początek zwijania, mi się udało że były zamontowane ale nie we wszystkich prasach są, warto patrzeć na to zwłaszcza jak ma się prasować głównie słomę.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Listwy na dolnym wałku nad podbieraczem, nie wiem jak się fachowo nazywają. To "gumowane" płaskowniki przykręcane do tego wałka, zdjęcie z mojego problemu związanego z brakiem listwy zgarniającej, wiedziałem że czegoś brakuje skoro się owija ale nie wiedziałem czego i jak wygląda. ;)

post-33616-0-25601400-1453573188_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Trzeba zamontować nóż


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj