Polecane posty

simson2812    423

A ta sprężyna na dalszym planie co jest w ocynku nic nie wpływa na to bo wygląda nie orginalnie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprężyna jest ok. Poskładaj to dobrze i będziesz śmigał, bez cofania sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A to źle mam ? Pierwsza jest blacha z numerkami, potem ta szeroka a na końcu wąska w której dociska się pokrętło od wielkości.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

A czy ma ktoś jakiś schemat smarowania? Wszystkie punkty smarownicze i jak często smarować? Co ile smarujecie łańcuchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Już wiem dlaczego mi się sznurek puszczał :) tam jest taka zapadka która nie zaskakuje ale robi się to za pomocą linki która jest zamontowana i teraz już wiem po co sa 2 linki


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamek245    0

Witam, to pytanie już ktoś zadawał, ale mam problem z moją 550, mianowicie chodzi o początek prasowania. wjeżdzam w słomę z normalną predkością i od razu zapycha mi się podbieracz. jedynym rozwiązaniem jest jazda na sprzęgle z obrotami ok 1800-2000.  po 4 metrach juz można normalnie prasować na calym gazie.  Prasuje juz tą prasą ok 7 lat i jeśli dobrze pamiętam, kiedyś nie miałem tego problemu. Może to zależy od słomy ? jak ktoś wie o co biega to proszę jakąś poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Mi się dziś też zabiło w podbieraku a potem jak poszło to się nawineło na wałek opuściłem trochę niżej podbierak i szło :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie 2 sznurki? To ta zapadka z tyłu nie zachaczała o kątownik? Na zdjęciu tego nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Tak nie zahacza. Za sznurek delikatnie pociągnąć i zaskakuje.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To masz dalej coś nie tak. Tam wszystko działa automatycznie i nie trzeba pociągać. Popatrzę u siebie, bo nie pamiętam jak kątownik wraca do pionu, żeby haczyk mógł zaczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Na 4 zdjęciu które dodałem widać że to co ten zatrzask ma zachaczyć to ta świecąca sprężyna odciąga, może ona jest zbyt mocna


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popatrzyłem i faktycznie coś nie tak. U mnie jak pociągnę za suwak to haczyk zeskakuje, ale jak puszczam to zaczepia z powrotem. Zobaczę czy ta sprężyna powinna tam być, bo widać, że nie oryginalna. Suwak złożyłeś jak radziłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Suwak jest dobrze problem był z tym haczykiem. No sprężyna widać że nie JD więć może być za mocna i w tym może być przyczyna. Jak haczyk zaskoczy to sznurek nie załącza się nie wiadomo z jakiej przyczyny jak to było wcześniej


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tę grubszą sprężynę masz za krótką przez co przeciąga tę małą Przy zamkniętej komorze i zahaczonym mechanizmie sprężyna powinna nie pracować, czyli być niemal luźno. Ona działa w momencie wzrostu beli, gdyż napinacz ciągnie za pręt a ten za spreżynę, która pociąga rolkę i napina pasek.

post-6718-0-91337000-1437899043_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To musiał bym dłuższą założyć. I chyba ona nie jest zbyt mocna bo z cienkiego drutu.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz jaka jest na zdjęciu. Musi być mocna, bo ciągnie za rolkę napinacza. Zmierzę długość całkowitą tak żebyś wiedział jaką dorobić gdybyś nie kupił odpowiedniej. Ważne, żeby przy zamkniętej komorze jak na zdjęciu sprężyna nie ciągnęła za kątownik z napinaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Najlepiej jak bym dokupił gdzieś z rozebranej prasy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jorgus2233    0

Chciałem zapytać, przymierzam się do zakupu JD 550 i mianowicie chodzi o to czy zwykła c-360 sobie z nią poradzi. Pracowała by ona głównie w słomie, a i jeśli ktoś mógłby podpowiedź co nieco na co zwracać uwagę przy jej zakupie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

C-360 będzie targać tylko zgniot trochę mniejszy ale belki będą nie najgorsze bo zbite od początku


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, gdzie dostane napinacze do łańcucha (napędzający wałek górny - pasy) i ile może on kosztować ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A co ci potrzeba zębatkę?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi Ci o rolki? W mojej są rolki stalowe, ale w nowszych są tylko poliamidowe czy teflownowe eliptyczne ślizgi. Czasem trafiają się części z rozbiórki. Nowe zapewne są bardzo drogie i osobiście takie rolki to dałbym do wytoczenia z poliamidu ewentualnie stali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja napinacz z teflonu dorobiłem


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak chodzi mi o rolki.

 

 

 kupiłem już nowe rolki w serwisie JD. 

 

i właśnie chciałem zapytać czy ktoś już takie kupował i za ile.

 

bo byłem w jednym miejscu to mi gościu powieedział że ok 280 sztuka. - gościu chory. 

 

ja kupiłem jedną za 120, bo była na serwisie i 2 za 160 bo musieli sprowadzić. 

Orginalne JD. 

 

Trochę kosztowało ale no było pilne. 

post-144008-0-23473900-1438185992_thumb.jpg

post-144008-0-36433900-1438186014_thumb.jpg

post-144008-0-31608800-1438186028_thumb.jpg

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj