Polecane posty

arekpl3    9

Na pewno mowa o rozdzielaczu z przodu prasy? Ja nie przypomonam sobie żadnego grzbka czy nawet sprężyny. Na tym zaworze z pokrętłem jest oring a po obu stronach teflonowe pierścienie prowadzące. Dalej w środku jest tłoczek z oringami a po prawej pod śrubą oring podobnie zak w zaworze. Ja mam 550 bez siatki z 83 r. Na schematach też nic nie widziałem. Piszę z tel., ale jak będę przy komp. to podam wymiary ilość i namiary na firmy dorabiające oringi i pierścienie. To groszowe sprawy i przesyłki sa droższe, ale dostawa w 24 h od zamówienia.

Za mocno kombinujecie, wszystkie uszczelniacze są dostępne w serwisie od ręki koszt na cały zawór ok 40 zł. Co do zgniotu warto sprawdzić też uszczelniacze w siłownikach hydraulicznych, wymieniłem w tamtym roku  w 590 i jest spora poprawa - stare były już mocno sponiewierane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

40 zł? Ja pytałem o taki zestaw na rozdzielacz i siłowniki jak w katalogu to krzyknęli 800 zł i nie wiem czy to był komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W serwisie? Bo mi krzykneli ponad 300zł za uszczelniacze na siłownik. A gościu podtoczył 1mm i założył nowe uszczelniacze i kosztowało mnie to 60 zł


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

Może ktoś mi wytłumaczyć czym się różni prasa JD 550 z takimi popychającymi palcami za podbierakiem a ich całkowitym brakiem. Bo tak mam taką prasę która posiada takie kły i dłuższy gardziel i dopiero pasy. A oglądałem też 550 i tam tylko podbierak i już pasy. Doda że używam prasy tylko do słomy a z moją nie miałem nigdy problemów i ciekawe czy taka wersja bez tych ,,kłów" nie mam pojęcia jak to nazwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
Napisano (edytowany)

chyba te popychacz jak to nazwałeś występują w prasie z szerokim podbierakiem.

 

Mam pytanie czy po napięciu pasów i puszczenia dźwigni ciśnienie powinno utrzymywać się czy spadać nie wjeżdżając w pokos? Na ile bar belujecie sianokisoznke?

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszRaski    0
 

Witam od niedawna posiadam prase johne deere 550. Dokupiłem na olx instrukcje obsługi niestety u jakiegoś fagasa który wciska kserówki marnej jakości po 80 zeta. Niewiele sie idzie doczytać jeszcze mniej dopatrzeć z rysunku. A chodzi mi o zmniejszenie rozmiau bela robi mi maxymalnie największe po czym włancza automatycznie sznurek do owijania a chciałbym zmniejszyć bele tak by owijanie włanczało się wcześniej i przy mniejszym rozm. Niestety w instrukcji pisze tylko o sterowaniu elektrycznym do zmniejszania (o mechanicznym jest na nieczytelnym rys) gdyby mógł ktoś doradzić jak zmniejszyć mechanicznie rozmiar beli. I kolejna sprawa to nie pasuje mi wtyczka od prasy jest mniejsza niz gniazdko w traktorze farmtrack 555dt by mogły działać zegary wskazujące rozkład materiału istnieje jakieś rozwiązanie na taki problem? Pozdrawiam

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Belke zmniejszasz pokrętłem po prawej stronie prasy na takiej fasolce ok 10 cm długości są tam chyba numerki 3 4 5. Przesówając do tyłu masz mniejsze belki. Nie potrzebnie takie dziadostwo kupywałeś od tego gościa trzeba było pytać. A co do sterownika to są tam 2 kable możesz założyć wtyczkę od świateł albo kabinową takie jak masz w ciągniku albo podpiąć się pod bezpieczniki albo akumulator gdziekolwiek aby było zasilanie jak coś to dodam zdjęcie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z prasa jd 590, mianowicie po podniesieniu komory do samej gory, chcąc ją opuścić najpierw idzie do dolu klapa a na samym koncu gorny napinacz ( z tego co mi wiadomo powinno odbywać sie to razem) przez co pasy przytrzaskują sie na odbijaku, a po ręcznym wsunięciu je w komorę i zamknieciu klapy startują dosłownie na samym koncu zakonczenia napinania, zastanawiam sie co moze byc powodem, moj traktor to renault 103.54 (95km) mysle ze nie ma problemu z wytwarzanym cisnieniem... sprawdziłem juz rowniez silowniki w prasie wszystkie uszczelniacze w środku stwarzają wraznienie dobrego stanu, odpowietrzałem układ, przepinałem wyjscia hydrauliczne w rozne miejsca, a nawet zmieniałem traktor, ciągle to samo, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecza, gdyż nie dobija mi dobrze balotów na zewnętrznych warstwach, mimo tego ze regulacje mam wkręconą na maxa pokazuje na zegarze więcej wiecej niz poł zielonego pola, sporo jeszcze do czerwonego :/ na tej regulacji jest jeszcze kawałek gwintu, lecz przeszkadza tak jakby kontra za ktorą jest jeszcze jedna, nia juz mozna normalnie kontrować, tą wczesniej nie da sie ruszyc, licze na pomoc Dzieki z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Chyba mam ten sam problem. Po napięciu pasów na podwórku ciśnienie ci trzyma czy spada?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o zamykanie komory rób to na wysokich obrotach. Problem zniknie. Pasy krecą się pod koniec, bo komora zamyka się szybciej niż opada napinacz. Jak dalej tak będzie to znaczy, że pasy do skrócenia. Co do miękkiej zewnętrznej warstwy to w mojej też tak jest. Zgniot ustawiony na 3/4 zielonego pola. Jak kończy się regulacja to znaczy, że musisz wymienić uszczelniacze na siłownikach i w rozdzielaczu. Ja w rozdzielaczu zmieniłem i była poprawa, bo wcześniej wskazówka w ogóle nie reagowała. Zostało wymienić na siłownikach, ale się nie chce, ale tu chyba szukałbym przyczyny miękkiej warstwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Przy zamykaniu klapy obroty ciągnika mam w ok. 1000-1200. Miększa zewnętrzna warstwa zależy od ilości owinięć siatki/sznurka. Napinacz musi opadać później, właśnie dlatego by nie przytrzaskiwać pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sznurek ma tu niewiele wspólnego. Kiedyś jak za mocno skręciłem to nie chciało wciągać. Napinacz nie może opadać na końcu, bo właśnie przytrzaśnie pasy.W mojej to jest różnie i raz opada razem z klapą a kiedy indziej pod koniec. Obroty to zależnie od ciąganika i sprawności hydrauliki. W mojej z U 904 przy 1200 to nie opóści napinacza. Trzeba podkręcić obroty do 1400-1600 to wtedy nic nie przycina. Czasem trzeba trochę podnieść jeszcze raz zamknąć. Niech kolega da znać czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Może być że zawór nie trzyma i dlatego to ramie tak się zachowuje, czy to raczej nie to?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz ;) sprawdzilem teraz ze przy zamykaniu klapy musze dac od 1800 odrotow zeby cokolwiek dzialo sie z napinaczem w trakcie zamykania klapy, jesli zrobie to z mniejszymi obrotami opuszcza dopiero po klapie i przycina pasy, chyba troszke za duze te obroty az szkoda traktora tak ''rznąc'', moze rzeczywiscie wina gdzies lezy po stronie uszczelniaczy ale nie wydaje mi sie, ze tych w silownikach, bo wczoraj je rozbieralem i sa doslownie jak nowe, moze tych w rozdzielaczu ale podpowiedzcie jeszcze ktorych i jak rozebrac ten zawor od podkrecania gestosci bo go wyjmowalem i nie bardzo wiem jak. Pasy sa dlugosci katalogowej tez wywalalem wszystkie na ziemie 2 maja 13.33 a reszta od 13,47 do 13,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Zdjęcia rozebranego masz powyżej ja rozbierałem jak chcesz to pisz do mnie na pw i pomogę to rozebrać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak kiedyś wymieniałem spinki na ms25, bo były drucikowe to długość pasów nijak nie pasowała do tych wymiarów z katalogu. Wyszło, że pasy są krótsze o 20 cm, wg katalogu. Co prawda po zamknięciu siłowniki od napinacza nie chowają się do końca, zostaje z 1 cm, ale to w niczym nie przeszkadza. Niemożliwe, że miałyby być dłuższe czyli takie jak w katalogu. Przypomniało mi się, że po wyjęciu pasów jak je zmierzyłem to były krótsze.
Co do rozdzielacza to zależy jaki typ masz. Na górze strony są schematy. Sam zawór to nie wszystko i uszczelnień jest więcej. Uszczelki na siłownikach tylko pobieżnie wyglądają na dobre. To są płaskie uszczelniacze na oringach i mogą dobrze nie uszczelniać. W moim są twarde prawie jak plastik i na pewno dobrze nie uszczelniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U mnie tez siłowniki się nie chowają do końca a pasy zwissają po otwarciu klapy. Widać nawet na zdjęciu . Po uszczelniaczach nic nie widać bo są cienkie teflonowe i mała nieszczelność i będzie puszczać. A gdzie jeszcze są uszczelniacze w tej kostce?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po wykręceniu zaworu i tych śrub po lewej i prawej w środku są tłoczki. Widać je na schemacie pierwszym jako całość z nr 13 i na drugim schemacie jako całość z numerami 13 i 15. Jest tam chyba oring i 2 pierścienie prowadzące po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W moim przypadku to raczej zawór bo mam delikatnie wyszczerbiony


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zamawiałem i robili mi na zamówienie. Zapłaciłem coś ok20 zł. Oringi do rozdzielacza i pierścienie prowadzące teflonowe to koszt kilkunastu złotych robione na zamówienie. Towar w 24 h u mnie na podwórku i przesyłka była droższa. Przypomnę przed wymianą wskazówka nie działała w ogóle a po zmianie dochodzi do końca zielonego pola. Mogłoby być lepiej jakbym wymienił jeszcze na siłownikach a w rozdzilaczu dał 0,05 mm grubsze. Jedna uwaga nie podkręcajcie zaworu z belą w środku, albo z otwartą komorą. Ja tak pokręciłem raz i ścięło oring i pierścienie prowadzące na zaworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mauser    0

Mam pytanie związane z elektryką. Dziś dostałem komputer do JD 550 i zastanawiam się jak go podłączyć. Wtyczkę do prasy. A drugi przewód ten dwużyłowy pod ciągnik prąd i masa? Pytam tylko dla pewności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No ja zapłaciłem 50 zł ale gościu mi delikatnie podtoczył i założył typowe uszczelniacze. Ścieło Ci te uszczelniacze co są na zewnątrz zaworu po wykręceniu? Masz wymiary jakie podawałeś i dane firmy?

Kolego dokładnie jednym prąd drugim masa możęsz założyć wtyczke od świateł i jeździć na pozycjach albo gdziekolwiek


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj