Polecane posty

Mauser    0

To już teraz nie wiem kogo słuchać. Ja jestem kompletnie zielony to będzie moja pierwsza prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Decyzji nikt za Ciebie nie podejmie. Poszukaj w okolicy, pewnie ktoś ma takie prasy, pogadaj z właścicielami, może będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Użytkuje 550-tkę od kilku lat i tyle mogę napisać że c-360 ją pociągnie ale z prędkością żółwia z gazem w podłodze, więc dla mnie to nie jest normalna robota. Mauser w słomie ustawisz słabszy zgniot, i masz zamiar robić małe bele, więc pewnie dasz rade, ale lekko mieć nie będzie Twój ursus

Edytowano przez bayu86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

Co zrobić gdy nie chce zaczynać robić belki? mam 550 i przy suchej jak i lekko wilgotnej słomie zacznie robić belkę ale później nie owija jej tylko się robi taka sieczka ze musze otworzyć prase bo innego wyjścia nie ma. Próbowałem i mniejszy zgniot i większy i nic to nie pomaga... zrobi mi jedna belkę dobrze a później sie muszę meczy zeby zaczęło owijać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak działo się w mojej, gdy poz zmianie kół na szersze, ale niższe nieco podniosłem prasę na osiach. Po powrocie na stara wysokość wszystko wróciło do normy. Takie mielenie zdarza się także, gdy siano jest suche i śliskie z kiepskiej trawy. Przykładowo mietlice, wiechliny i przerośnięte życice takie są. Palce w podbieraczu są wszystkie, długość także w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

U mnie, co prawda w sianie, pomogło napięcie paska klinowego napędzającego podbieracz - a wcale nie wydawał się słabo napięty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Dziś do mnie jedzie właśnie JD 550. Będzie to moja pierwsza prasa zwijająca, co za tym idzie to nie mam pojęcia jak się zabrać za pierwsze robienie belki. Może pomożecie mi co i jak mam podłączyć i ustawić żeby wszystko grało. Co mam zrobić po podłączeniu wszystkiego , a przed pierwszym zwijaniem?

LICZĘ NA WAS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Galoni, napisz co chcesz tą prasą robić, czym owijać, co ją będzie ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Teraz jeszcze sianokiszonkę , owijać sznurkiem, a będzie pracować z mf 6190. Są tam dwa węże i mam je podłączyć pod jedną sekcje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Węże podłączasz jak pisałeś pod jedną sekcję. Jeden odpowiada za podnoszenie a drugi za opuszczanie klapy. Sprawdź zanim zaczniesz prasować czy owijanie działa. W tym celu otwierasz maksymalnie komorę i pociągasz za sznurek jeśli jest z przodu prasy. Jak go nie ma to zajrzyj przez otwór z przodu i będziesz wiedział za który płaskownik pociągnąć. Jak ramie będzie szło bardzo powoli to odkręć o 1/4 w lewo zawór przy filtrze. Zobaczysz co się stanie. Później sprawdź jeszcze w którym miejscu ustawione jest pokrętło od wielkości beli. Wstępnie ustaw ok 5 cm od lewej strony podłużnego otworu. To tyle ze sprawdzenia. Zaczynaj prasować prawą stroną podbieracza wolno na wysokich obrotach. Jak prasa zmieni wydawany dźwięk (trochę ucichnie) to zmieniasz bieg na szybszy. Pod koniec beli zaczną migać kontrolki czerwona i pomarańczowa a jak bela osiągnie nastawiony rozmiar to kontrolki świecą na stało i słyszysz sygnał. Wtedy od razu się zatrzymujesz , bo włączyło się owijanie. Sprawdź czy dobrze odcina sznurek i wyrzuć belę. Komorę zamykaj na wysokich obrotach, bo przy wolnych może przycinać pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Dzięki obadam co i jak. Mam tam przewleczone sznurki , ile centymetrów muszą zwisać na tym ramieniu? Zauważyłem że ten zegar co pokazuje ciśnienie jest do połowy zalany, nie wiem czy to woda, czy co. Ciekawe czy działa. A tak w ogóle to poco ten zegar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:lol:  :lol: Tak na pewno to woda. Wywierć otwór na dole i spuść,bo pewnie w czasie deszczu naleciało. :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  Kolego to gliceryna, która tłumi wstrząsy mechanizmu. Manometr pokazuje stopień zbicia beli jaki sobie ustawisz zaworem z przodu pod pokrywą. Wskazówka rusza się w trakcie prasowania. Sznurek powinien wystawać na ok 30-40 cm po pierwszym założeniu. Jak uruchomisz prasę i sprawdzisz owijania to lepiej opuść podbieracz, bo ramię będzie zaczepiać o palce. Sznurki też lepiej schowaj do próby, bo może Ci złapać o owinąć się na podbieraczu. Sprawdź jeszcze czy mechanizm(ten z prętów) z przodu po prawej pod prasą działa lekko bez zacięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

 No i pierwsze koty za płoty. Pięknie zbija , niema problemu z zaczynaniem beli, cicho chodzi. Co do wskaźnika ciśnienia oleju to trzeba wymienić bo nie działa. Jest tylko mały problem z owijaniem sznurka , z tej strony co zaczyna owijać sznurek jest dobre 30 cm od brzegu, a od strony noża na samej krawędzi i potrafi spaść po wyrzuceniu beli. Jak to przestawić (wyregulować) aby grało i buczało  :huh: ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przestaw ramie na zębatce. Otwórz komorę i włącz owijanie. Gdy ramię odchodzi do końca to popchnij je dalej ręką, żeby zębatka z siłownikiem przeskoczyła o ząbek. Manometr raczej będzie działał, tylko możesz mieć padniętą hydraulikę i nie będzi edobrze wskazywał. Jak zamykasz komorę i przytrzymasz dźwignię rozdzielacza to wskazówka podnosi się na zielone pole? Jeśli tak to manometr będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Wskazówka nawet nie dygnie , nawet spadła sobie do dołu i sobie pływa w tej wodzie :) Przestawienie o ząbek to nie za dużo ?

Edytowano przez galoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O pół przecież nie przestawisz. Ten mechanizm tak ma, że jak siłownik wypycha ramię do końca to przez pewną chwilę ząbki nie zachodzą na siebie. Być może w tym momencie ktoś ruszył ramieniem i się przestawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Obadam co i jak na dniach. I jeszcze jedno, a mianowicie w sterowniku po czasie  zaczyna migać kontrolka, a po czasie świeci ciągle i owija sznurkiem . Otwieram klapę i zaczyna piszczeć sygnał, i to jest chyba źle bo powinien piszczeć jak zaczyna owijać, chyba że się mylę.

 

Sry. że takie pytania ale kto pyta nie błądzi, a jestem laikiem z taką prasą :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie prasy John Deere 545. Kupiłem ją w tym sezonie i pracuje z zetorem 7245.Problem polega na tym że strasznie cieżko ma przy tej prasie ciągnik a bele wychądzą słabo zbite mimo że zgniot jest ustawiony na max. Łożyska wyglądają ok a siłowniki były sprawdzane i też są ok.Co może być przyczyną??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Pytanie w jaki sposób ustawiłeś ten zgniot na maks? Dobrze kręcisz zaworem od regulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do "sterownika" to Ci nie pomogę i niech ktoś inny opisze kiedy włącza się sygnał. Ja swoją prasę kupiłem bez sterownika za małe pieniądze i jego dokupiłem przez internet. Po podłączeniu nie działał poprawnie i musiałem pozmieniać trochę przewodów. W tej chwili mam tak zrobione, że gdy migają kontrolki sygnał wydaje przerywany dźwięk a jak kontrolki świecą na stałe to sygnał także jest ciągły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Kontrolki powinny pracować następująco: zielona - świeci przy zamkniętej komorze. Pomarańczowa zaczyna pulsować przy ok. 75% zadanej wielkości beli i wraz ze wzrostem pulsuje częściej, aż do uzyskania 100%, wtedy świeci stale - czas się zatrzymać. Czerwona oznacza owijanie (poprzedzone krótkim sygnałem), po zakończeniu - pulsuje. Czerwona świecąca + stały sygnał, oznacza przekroczenie zadanej wielkości (zdecydowanie nie polecam!). To wszystko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

Co do tego owijania to poradziłem sobie w ten sposób ze odkręciłem pręty przy podbieraczu, na 2 ha prasowania zapchała sie 2 razy i z normalna prędkościa jazdy. Wcześniej ledwo jechałem a sie zapychała :) Prasuje nia 4 lata i w tym roku mialem taki problem, taki rok... słoma przez zbyt częste deszcze nagniła i się robiło próchno juz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj