Polecane posty

Lewus21    0

Witam kupiłem prasę john deere 550 ale belki wychodzą słabo zbite i chybabym się dowiedzieć czy to tym pokrętłem z przodu prasy zwiększa się zbicie beli (zdjęcie powyżej tematu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borek12    34

Tak właśnie tym pokrętłem zwiększa się zbicie beli . Im bardziej wkręcisz tym bardziej będzie zbita .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus28    0

Odnośnie zbicia beli czy hydraulika ciągnika c360 (moja jest trochę słaba) ma jakiś związek ze słabym zbiciem beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

Pytanie odnośnie tego komputerka. Na początku czyli jakieś 7 lat temu chodziła ta kontrolka co miga ostrzegawcza że bela wnet gotowa do owinięcia ale później nie migałą tylko się lekko żażyła a później już wcale się nie świeciła. Rozkręciłem tego komputerka no i jest tam pzrerywacz na dwa styki i co ciekawe jest jeszcze dodatkowo jeszcze jedna kontrolka w środku ale nigdzie na zewnątrz nie wychodzi. Jak załączyłem czujnik przy wielkości balota to nic się nie miga a jak dodatkowo załączyłem czujnik od owijania to zapala się pomarańczowa tak jak powinna i dodatkowo ta co jest w środku z takim piorunem na szkiełku. Czy ona jest tylko po to żeby zrobić dodatkowy opór? Próbowałem podłączyć przerywacz od 360(sprawny) ale nic nie migało po załączeniu czujnika tego z boku co jest przy wielkości balota. Sam czujnik jest raczej dobry bo jak go załącze i tego od owijania to się zapala kontrolka a jak go rozłącze a załącze tylko od odijania to nic się nie dzieje. Od czego założyć przerywacz? Jak ktoś wymieniał to niech może tu wstawi link z allegro jaki konkretnie to ma być przerywacz. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borek12    34

Witam posiadam prasę john deere 545 i mam pytanie odnośnie tego czy w waszych prasach po podniesieniu klapy ona opada czy to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Normalne to nie jest, pewnie dławik puszcza. Z lewej strony prasy, przy siłowniku masz rączkę od zaworu siłownika, jak chcesz coś robić przy otwartej klapie, przestaw w poz. zamkniętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

witam mam taki problem jak zakładam nową rolkę siatki to owija ok a jak już jest połowa to na szerokośc pasa bela jest niedowinięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borek12    34

JD 545 dlaczego środek beli jest zbity mocno a zewnętrzne warstwy już słabo zbite co może być przyczyną tego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zacznij jeździć wężykiem raz lewą a raz prawą stroną, wtedy bardziej równomiernie rozłożysz materiał w komorze. Przy wąskim podbieraczu w prasie pasowej jednak to nie lada sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

nie mruga pomarańczowa kontrolka przed zawinięciem bala, pomoze ktos? Pomarańczowa kontrolka zapala sie tylko w trakcie owijania siatką, wczesniej było tak że jeszcze mrugała zanim zaczęła owijać i był sygnał dźwiękowy, a teraz ani nie mruga,ani też nie ma dźwięku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polamexmoto    0

witam wszystkich

mam pytanie przepraszam jeżeli będzie śmieszne ale jestem laikiem. Kupiłem JD 550 i mam trzy węże hydrauliczne do podłączenia dwa standartowo do ciągnika a jeden nie mam pojęcia do czego służy. Dodam podbieracz jest na korbkę (nie na siłownik) a przewód idzie do tego rozdzielacza po prawej stronie z którego wychodzi na zegar po prawej stronie na obudowie. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za miganie przed zaświeceniem czerwonej kontrolki odpowiedzialny jest wyłącznik krańcowy na suwaku od rozmiaru beli. Sprawdź czy rolka z dźwigienką się podnosi. Może coś nie łączy. Możesz też zewrzeć oba przewody. Za czerwoną kontrolkę odpowiada natomiast krańcówka przy ramieniu od podawania sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Jak to jest z tymi prętami nad podbierakiem ile ich ma byc i czy ma to coś wspólnego z zapychaniem przy zaczynaniu nowej beli Jedni piszą żeby wymontować a inni zeby dołożyć Już głupieje U mnie jest cztery .Dziś dołożyłem na środek jeszcze jeden ale widzę ze można by dołożyć jeszcze kilka bo są pod nie otwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Mam jd 545 z pretami sie pchało, bez nie ma żadnego problemu. Może te prety pomagaja jak jest mala słoma? Nie mam pojecia. U mnie nie miesci sie pod troktorem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

I wymontowałem te pręty jak poradziłeś i po raz pierwszy od czterech lat nie musiałem wyskakiwać z ciągnika i wydzierać słomy . A do tego dało się zbierać słomę w pełnym słońcu co do tego czasu było niemożliwe /mogłem zbierać tylko rano po rosie/ Ciekawy jestem jak będzie w sianie i sianokiszonce. Wielkie dzięki za poradę. Dla mnie jesteś WIELKI .A swoją droga to skąd wiedziałeś że te pręty to zbędny gadżet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Wymontowalem odrazu jak sprobowalem prasowac po kupnie prasy. Tak jakos wpadlem na to. moim zdaniem one maja sens przy drobnicy gdzie ledwo jest co zbierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lycan    0

Witam mam problem z tą prasą. Otóż nie tworzy mi jak zacznę prasowani bałdy, pasy chodzą normalnie nagarniacz też. Myślałem że to wina rozdzielacza w ciągniku ale nie to nie pomogło. Co może być przyczyną? Sterownik? Zapowietrzony układ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Lycan, sorki, ale nie rozumiem o co Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Macie jakiś sposób na zwiększenie ilości owinięć sznurkiem na zakończenie owijania (na skraju balota) oprócz zwiększenia gęstości owinięć? W środku nie musi być tak gęsto owinięte (nie ma takiej potrzeby) ale wtedy na boku się "rozłazi". Owijam jednym sznurkiem i chodzi o czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mauser    0

Witam

Mam zamiar kupić prasę rolującą tylko zastanawiam się jaki model. Prasa będzie pracowała z Ursusem C-360. Potrzebuje balotów o wysokości 100cm i wyłącznie do słomy. I tak się zastanawiam którą wybrać JD 550 czy 545.

Nie potrzebuje balotów większych rozmiarów, ponieważ potrzebne mi są one do pieca i większe mi się nie mieszczą.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowano przez Mauser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

545 będzie miała na pewne mniejsze zapotrzebowanie na moc. Możesz rozejrzeć się także za 540 jeśli nie potrzebujesz dużych bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mauser    0

A jaka jest różnica między tymi dwoma prasami ? No i która lepsza waszym zdaniem.

Edytowano przez Mauser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jeśli wybierać pomiędzy 540, 545 i 550, to 550 jest najlepsza (nie dlatego, że taką mam), bo posiada zamki klapy, prosty sterownik, ale też "drobiazgi", których brakuje pozostałym. Awarie występują we wszystkich prasach i są najczęściej wynikiem obsługi. Gdyby jeszcze miała rotor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj