Polecane posty

Gość   
Gość

Obroty nic nie mają wspólnego z wielkością beli. Wytłumacz to może jaśniej, bo coś mi nie pasuje. Niezależnie od ustawienia pokrętła bela nigdy nie wyjdzie większa jak 80 cm?Wrzuć jakąś fotkę tego ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi2005    0

Eee d

 

 

Tak zgadza się niezależne od ustawienia suwaka belka ma 80 cm suwak przesuwa się względem siebie. Może coś zardzewnialo może jest jakaś regulacja

 

 

 

 

 

Tak zgadza się niezależne !od ustawienia suwaka belka ma 80 cm suwak przesuwa się względem siebie. Może coś zardzewnialo może jest jakaś regulacja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Aż sprawdziłem w instrukcji. Nie ma innej regulacji, ale przyczyna może leżeć w cięgle suwaka. Najlepiej by było gdyby druga osoba mogła to obserwować podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wrzuć fotkę tego ustawienia, bo mechanizm jest tak prosty, że chyba coś musi być źle złożone. Gdyby nie chciało owijać to wiem gdzie mogło zardzewieć, a tu jedyne miejsce to dolny koniec pręta tego pionowego połączonego z napinaczem. Spróbuj tam przesmarować, ale wątpię czy to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Pasy masz napinane siłownikiem na siłowniku masz zawór który puszcza ciśnienie wraz ze wzrostem balota , jak zawór stoi to balot pójdzie do pewnego momentu a potem stop bo komora się nie powiększa. Ile masz przewodów hydraulicznych w prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi2005    0

2 przewody

 

Powinny być podłączone na jedno czy dwustronne

 

Powinny być podłączone na jedno czy dwustronne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Patrząc na mechanizmy wszystko wydaje się być w porządku. W tej chwili, gdy masz pokrętło ustawione po środku zrobi belę 80 cm? Co dzieje się jak przesuniesz pokrętło max w prawo? Jak wygląda sprawa z owijaniem? Robisz belę słyszysz sygnał i zaczyna owijać przy 80 cm? Teoria z hydrauliką może jednak tu bardziej pasuje. Próbowałeś odkręcać zawór do zbicia? Może dostał się jakiś opiłem i blokuje tłoczki w rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi2005    0

Jutro sprawdzę tą hydraulika a powie mi ktoś jak ją podłączyć dobrze do Ursusa 2812 są dwa przewody hydrauliczne podbierak jest ręcznie opuszczany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

witam mam pytanie mam tę prase na siatkę są dwa pokrętła jeden od sznurka drugi od siatki a od czego jest ten trzeci za nimi taki mamy i pytaniee czemu mi zatrzymał się wskaźnik ciśnienia w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Suzi2005, jeśli masz dwa przewody - zasilający i powrotny, to reszta nie wymaga komentarza. W pytaniu " który zawór puszcza", rozumiem że chodzi Ci o gniazda hydrauliczne w ciągniku. We wszystkich znanych mi ciągnikach (oczywiście nie znam wszystkich), górne gniazdo zasila, a dolne to powrót. Rozwiązałeś problem wielkości beli?

 

Ludwik 1983, w prasach mogących owijać sznurkiem i siatką (nie jednocześnie, bo i po co) ten trzeci zawór steruje rodzaj owijania. Otwarty - siatka, zamknięty - sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi2005    0

ok wiec tak zawór od zgniotu puszcza olej wtedy pasy sie poluzwuja robi sie wiecej miejsca w komorze i otrzymujemy zadana wielkosc belki?i tym samym czym mniejsze zbicie ustawimy tym szybciej wypełnia sie komora bo pasy sie szypciej luzuja? nie wiem czy dobrze to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Im mniejszy zgniot nastawisz , tym mniejsze będzie zagęszczenie materiału czyli mniej materiału zmieścisz, w beli o tej samej średnicy .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi2005    0

Jak by mógł ktoś napisać coś więcej o hydraulice i o tym jak sprawdzić czy !!!zawór dobrze działa czy puszczać olej jak belka rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Suzi jak dobrze zrozumiałem prasa robi balot w granicach 80 cm i załącza automatycznie owijanie, czy belka dochodzi do 80 cm i nie może się dalej powiększać i musisz ręcznie załączyć owijanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

Witam serdecznie ! Mam problem z 550 (wąski podbieracz) aczkolwiem nie zawsze chce mi przekręcić bęlkę w komorze zaraz po rozpoczęciu prasowania ! Po prostu ujadę 2-3m wałka a w komorze siano stoi a powinno sie kręcić ;) Moje pytanie jest takie ! Czy ma ktos może na to jakis patent ? Bo nie chce mi sie wychodzić z traktora i popychać to siany czy tam słomę nogą aby zrobiło pierwszy obrót ! ;) Z góry dziękuję ;)

 

PS. Jak już popchne to sianko nogą i zrobi ten pierwszy obrót to dalej jest wszystko ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi2005    0

Tak robi 80 i zatańczą automatycznie owijanie

 

Zaczyna owijac

 

Zaczyna owijac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Znam ten ból. Ponoć to przez nachylenie prasy, jak jest na zaczepie polowym, u mnie jest na górnym i czasem też się tak dzieje. Jak się już robi duża kupka przed podbierakiem, cofam i próbuję wolno jeszcze raz. Najczęściej pomaga. Przymierzam się jednak do prasy z rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

No właśnie tak myślałem, nie ma to nic wspólnego z hydrauliką. Przyczyny szukaj w aparacie owijania, niech ktoś siedzi w ciągniku i powoli otwiera prasę a ty patrz na ten mechanizm kiedy napnie pasek i załączy pompę owijania (zwróć uwagę na te dźwignie i cięgła co łączą klapę z mechanizmem owijania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

pasek jest dobrze, jeżeli nie znajdziesz innej przyczyny to wydłuż te cięgna co CI pisałem wyżej. Są tam dwie regulacje: przy siłowniku i chyba gdzieś poniżej, ale wcześniej skupił bym się na tym suwaku od regulacji wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54
Napisano (edytowany)

W tym roku (w trzecim roku uzytkowania prasy) spotkała mnie podobna sytuacja. U mnie pomogło uniesienie podbieracza do góry tak zeby tylko zbierał materiał z ziemi . Wtedy prasowany materiał był mocniej dociskany przez podbieracz do drutów nad nim i materiał był wpychany do komory z wiekszą siłą. ;)

Edytowano przez zajac1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj