Polecane posty

rafal88    13

W tym sezonie 550 zrobila u nas 800bel slomy 160cm 500bel siana 130cm i 150bel sianokiszonki 120cm zerwal sie jeden pas na spince, lozysko na walku napinajacym pasy i lozysko na walku w tylnej klapie na dole,a tak to drugi sezon bez wiekszych problemow nie liczac zebow w podbieraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom123    0

prasą jd 550 pujdzie robić sianokiszonke na gładkich pasach??? Oczywiście polskich. Czasami nie wiecie ile one kosztują u was bo mam karbowane do wymiany, a strasznie drogie są. Robił ktoś sianokiszonke jd 550 na gładkich pasach???

Edytowano przez dawidom123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czemu chcesz wymieniać całe pasy? W mojej pasy są nieźle spękane, ale nie przejmuje się tym mimo, że prasa z 83r. Wymieniłem wszystkie spinki drucikowe i wstawiłem chyba 17 szt MS25 i nic się ie dziej. Gdzie było pęknięcie, rozdarcie to usunąłem i spiąłem w tym miejscu a brakujący kawałek dołączyłem na końcu. Nie orbię może dużo bel bo do 200 rocznie, ale to sama sianokiszonka robiona na 2/3 zgniotu. Wątpię, aby taki manewr się udał. Po pierwsze pasy muszą być tej samej szerokości i grubości, bo na walcach napędowych mają nagumowana część na której pracują. Po drugie nie wytrzymają zbyt długo, bo będą się mocno rozciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wyobrażam sobie tą sianokiszonkę robioną na spinkach MS25 :D

Mi takie spinki nie wytrzymały nawet 50 szt, i musiałem pasów szukać w belce sianokiszonki


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myśl co chcesz, ale piszę prawdę. Bele muszę ciąć siekierą, bo nie da się nic uskubać widłami. Ostatnio jak wrzucam bele do paszowozu to 904 spada z obrotów w czasie rozcinania, także kapcie to to nie są. Nie uwierzę, ze spinki pękły czy się przetarły po 50 belach. Może linki się wysunęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przetarły się .

Nie musisz wierzyć , ja też nie uwierzę że na tych spinkach, da sie robić normalne bele sianokiszonki, nawet facet co mi je sprzedał , jak zadzwoniłem z reklamacją, to przyznał że nie nadają się do sianokiszonki .

 

Zastanawiające jest to że piszesz 2 posty wcześniej

''Nie orbię może dużo bel bo do 200 rocznie, " a teraz piszesz że używasz paszowozu , przy takiej ilości to dla mnie bardzo dziwne :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie muszę zaraz wszystkiego pisać o swoim gospodarstwie. Kolejnych 100 bel pochodzi z zakupu. Nie o mnie jednak ten temat. Skup się lepiej na tym co napisał Dawidom123.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wyjaśnijmy ..........

Masz swoją prasę którą robisz max 200 bel rocznie , a jeszcze 100 kupujesz. Jest sens trzymać prasę i paszowóz na takie ilości?

Nie o Tobie bo twoje wypowiedzi są bez sensu , nie masz pojęcia o prasach :P

 

Co do Dawida

Pasów całkowicie gładkich to raczej nie ma , taki gruby wzór jest tylko w JD

NH ,VICON i inne marki mają delikatniejszy wzór i kiszonkę robi się bez problemów


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Przetarły się .

Nie musisz wierzyć , ja też nie uwierzę że na tych spinkach, da sie robić normalne bele sianokiszonki, nawet facet co mi je sprzedał , jak zadzwoniłem z reklamacją, to przyznał że nie nadają się do sianokiszonki .

 

Zastanawiające jest to że piszesz 2 posty wcześniej

''Nie orbię może dużo bel bo do 200 rocznie, " a teraz piszesz że używasz paszowozu , przy takiej ilości to dla mnie bardzo dziwne :D

Ja w swojej JD 550 Mam chyba 4 pasy na tych spinkach i po zrobieniu 580 bel słomy i prawie 120 kiszonki nie widac prawie śladów zużycia ;)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To pogratulować delikatności ;) , mogę ci kilka odsprzedać bo nie mam zamiaru ich używać


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

musiałeś źle trafić u mnie te spinki też się sprawdziły i po 2 sezonach nie widać po nich zmęczenia. Musiałeś na jakąś lipę trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

To pogratulować delikatności ;) , mogę ci kilka odsprzedać bo nie mam zamiaru ich używać

Nie trzeba mam jeszcze troche zapasu ;) te linki łączące mogły by być troche lepszej jakości ale nie jest źle ;)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

panowie jaki olej zalac do pompki od silownika do owijania sznurka ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Możesz wlać boxol lub ATF. A co do spinek MS 25, to nie nadają się do pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanko jaką maksymalną wagę można uzyskać przy prasowaniu słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nigdy takich nie ważyłem to nie wiem z praktyki.

Teoretycznie można wyliczyć z objętości beli

- 120*120 ma ok 1,36 m3

- 120*180 ma ok 3,05 m3

Czyli może ważyć nawet ok 500kg , ale tylko przy założeniu że jest robiona prasą zmiennokomorową , i zbita od samego początku .

Moja 120*120 jest robiona właśnie taką prasą , i tylko w sezonie 2011 tyle ważyły moje bele , słoma była wtedy mocno przestała więc i zagęszczenie lepsze , w ubiegłym sezonie ważyły bele ok 210kg , dla porównania z prasy claas rollant 44 sąsiada ważą ok 130 kg


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus28    0

Witam przymierzam sie do kupna prasy john deere 550 i tu moje pytanie czy ta prasa posiada automatyczne wiązanie beli czy za każdym razem trzeba pociągać za sznurek aby załączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posiada jak to nazwałeś automatyczne owijanie beli. Moment owijania sygnalizuje lampka i brzęczyk. Możesz oczywiście ręcznie uruchamiać owijanie, ale tylko jak kończysz prasowanie a materiału brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Witam. Mam problem z siatką, mianowicie: jak kończy się kłębek siatki, powiedzmy zostało jej w skrzyni na ok 15 sztuk, to jeden balot wiąże ok, a drugi nie idzie siatka do komory, tylko zawija się na dwa czarne wałki co służą do podawania siatki. Spotkał się ktoś z takim czymś i mógłby pomóc?

Dodam że jak założyłem nową siatkę to wróciło wszystko do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi2005    0

witam

posiadam prase 545 i nie moge zwiększyc srednicy belki robi takie 80 cm niemam pojecia co sie dzieje jak ruszyłem suwakiem to belka była jeszcze mniejsza

. co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Sprawdź czy czujnik - stycznik na suwaku działa, czy nie zaśniedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Suwaki nie są przypadkiem skręcone razem? One powinny przesuwać się względem siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi2005    0

suwaki nie są skręcone, a może jest jakś inna regulacja? czy zamykać klapę na dużych czy na małych obrotach silnika? czy ma to coś wspólnego z ustawieniem wielkości beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj