Polecane posty

borus90    7

Dzięki wielkie za odpowiedzi, jak w przyszłości będę mógł coś pomóc to chętnie. Bo narazie to mam pierwszy sezon prase i jeszcze za dużo o niej nie wiem. Wcześniej to tylko sipma kostkująca.

A podpowie ktoś jak najlepiej dobrać prędkość jazdy? Czy to prawda że jak sie zaczyna robić nowego balota to trzeba najpierw wolniej czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jak najbardziej prawda.... trzeba powolutku wjeżdżać żeby pasy owinęły a potem ile fabryka dała ... w słomie nigdy nie było problemu z zaczęciem gorzej w sianie bo czasem potrafi pozgrzytać ale idzie później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer74    1

Witam. Panowie proszę o szybką odpowiedz jaki jest rozmiar paska do jd 550 do napędu podbieraka, bo mi się zerwal a siano czeka na zbiór.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Hmm,pasek napędza podbierak? U mnie są łańcuchy. Pasek jest tylko od napędu pompki owijania sznurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

Witam :) potrzebuje pomocy natomiast w JD 550 nie działa siatka siłowniczek ruszy się jakieś 0,5 cm i dalej nic, jak ustawić te zawory ?i czy się da zmniejszyć zgniot oraz jak ustawić średnicę miękkiego rdzenia ? niby fajna prasa ale żeby się z nią oswoić trzeba zjeść beczkę soli :D a i jeszcze jedno mam ustawione średnicę beli na 1 a robi większe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kolego weź numer katalogowy zadzwoń do serwisu JD i powinni Ci powiedzieć ... Z resztą u mnie w sklepie z częściami rolniczymi po podaniu mu tego numeru zaraz by miał dane tego paska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

hej mam pytanie czy da sie do tej prasy załozyć aparat do owijania siatką? Jak tak to gdzie mozna to dostać i ile mniej wiecej kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Aparat pewnie się da, a koszt to około 5.000 zł na wolnym rynku. Ceny serwisowej nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam mam problem z moją prasą, a mianowicie nie działa zmiana rozmiaru belki non stop prasuje na 120 cm a rozkręcona jest na maxa. Dochodzi do 3 i zaczyna owijać. Od razu załącza się żółta kontrolka i zawija a w tamtym roku miałem tak, że najpierw kontrolka migała a teraz od razu zawija. Tak poza tym to dzisiaj po raz pierwszy zerwał mi się pas. Pół godziny i spowrotem na lące. Sory za czcionkę już czas na nowy komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

yyy a czym "zmieniasz" rozmiar belki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Podejrzewam, że zmienia zaworem regulacji gęstości beli :). Do zmiany rozmiaru służy pokrętło na suwaku z prawej strony prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Nie no panowie nie róbcie ze mnie takiej gapy. Suwak się przesuwa ale nic to nie daje. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Może czujnik na suwaku zmiany rozmiaru nawalił, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Swoją drogą dziwne, że robi na stałe 120 cm, nawet z zaciętym lub uszkodzonym czujnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Czujnik do rozmiaru beli nic nie ma. Raczej się coś zacina właśnie przy suwaku i dlatego nie ma sygnalizacji, że zbliża się do owijania tzn. kontrolka nie miga...

Edytowano przez wlamaj1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1234    0

W prasie JD 550 wchodzi siano do prasy, podbierak ładuje, a wewnątrz się nie obraca. Zdejmowałem łańcuch który napędza podbierak,a później zakładałem. Czy to może mieć wpływ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Nie miało to wpływu. Tak to już jest czasem w tej prasie, że trzeba powoli wjeżdżać w pokos, aż zacznie się bela obracać. Czasem trzeba poczekać, przystanąć, aż materiał zniknie z podbieracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od dawna masz tę prasę. Od kiedy zaczęło tak owijać na 120. Nie ścisnąłeś może przypadkiem pokrętłem obu suwaków? Pokrętło ma być zaciśnięte na wewnętrznym suwaku. Co do migającej kontrolki to sprawdź "krańcówkę". Podłącz sterownik i naciśnij tę rolkę na końcu blaszki. Powinno zapiszczeć sygnałem przerywanym. Sygnał ciągły to "krańcówka" przy ramieniu owijania oraz ta na samej górze po prawej informująca o przepełnieniu komory. Jeśli po naciśnięciu wspomnianej pierwszej "krańcówki" nic nie "pika" zmostkuj przewody i wtedy sprawdź. Być może styki w czujniku zaśniedziały od wilgoci i nie łączy. Sprawdź też czy pokrętło porusza w ogóle tą rolką i naciska na blaszkę. Daj znać jak jak sprawdzisz.

Czujnik do rozmiaru beli nic nie ma. Raczej się coś zacina właśnie przy suwaku i dlatego nie ma sygnalizacji, że zbliża się do owijania tzn. kontrolka nie miga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Witam. Podpowie ktoś jak ustawić siłę zgniotu w jd 550? Jak ten zawór jest wkręcony to jest zgniot na maksa, czy na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Witam!

 

Czy ktoś wie gdzie można kupić te dwie listwy co są na tym wałku nad podbierakiem w komorze. Mam metalowe te listwy a słyszałem, że gumowe są lepsze do słomy bo lepiej zaczyna się balot. Ile taka listwa może kosztować? A i czy łańcuchy można kupić jakieś wzmacniane bo polskie to się dość szybko wyciągają. Potrzebowałbym również te duże zębatki.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek140289    0

witam wszystkich. mam problem z wielkoscia beli. mianowicie przy ustawieniu suwaka na min. teoretycznie powinna byc bela ok 80 cm. wychodzi mi 110-120cm. pasek od pompki jest naciagniety dosyc mocno ijest nowy oryginalny. moze trzeba gdzies cos podregulowac? jakie macie pomysły. pozdrawiam

Edytowano przez Marek140289

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj