Polecane posty

sacrable    42

Nie wyrobiły ci się te metalowe prowadnice sznurka na ramieniu? Może tu tkwi przyczyna. Przy grubszym miałem też takie szarpnięcia, przy cienkim nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54

Własnie ze gdy kupiłem prase, byly w niej pozostalosci cienkiego sznurka i na nim bylo ok. Widocznie na takim sznurku jezdzil poprzedni wlasciciel. Gdy zalozylem grubszy pojawily sie te szarpania. Wtedy własnie zauwazylem te wytarte rowki ktore lekko zaspawalismy. Ale problem pozostal. Z tym mozna pracowac, tylko czy to nie jest szkodliwe? Moze jakos popuscic te dociski sprezynowe na ramieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Moglibyście mi podpowiedzieć jak działa funkcja miękkiego rdzenia w JD 550. Stosujecie ją przy belowaniu słomy, czy używacie w sianokiszonce. Pomaga ta funkcja w zaczęciu rdzenia beli? Można na przykład włączyć tę funkcję by bela zaczęła się kręcić i podczas jazdy wyłączyć? Proszę podzielcię się swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Funkcja miękkiego rdzenia polega na tym że środek beli czyli rdzeń jest zwinięty z mniejszym zagęszczenie {zgniotem}

w mojej prasie {VICON RV187} ustawia się na sterowniku od jakiej średnicy ma być normalny zgniot , czyli do jakiej średnicy ma być miękki rdzeń .

W JD 550 to nie mam pojęcia czy jest taka możliwość :ph34r:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Sterownik wygląda właśnie jak na obrazku.

Przełącznik 0-1.

Pomaga ta funkcja w zaczęciu rdzenia beli? Można na przykład włączyć tę funkcję by bela zaczęła się kręcić i podczas jazdy wyłączyć? Proszę podzielcię się swoimi doświadczeniami.

post-16716-0-01532200-1361880741_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz, że nie wiem do czego to może służyć. Nie masz w niej przypadkiem elektrycznego owijania a to służy do regulacji gęstości sznurka. Trochę słabej jakości fotka, ale czy na rysunku beli w jej środku narysowana jest spirala tak jak zwijana jest bela, czy jak widzę spirala jest jakby kwadratowa. Jeśli tak to być może rzeczywiście jest to funkcja miękkiego rdzenia. Jeśli ma ona taką funkcję to do rozdzielacza w zaczepie powinny iść jakieś przewody a w nim powinien być wkręcony elektrozawór. Spróbuj prześledzić dokąd idą kable. W zwykłej JD przewody idą do krańcówki owijania, następne do sygnalizacji końca beli, kolejne do krańcówki domknięcia komory a jeszcze jeden do samej góry na czujnik przepełnienia komory. Jeśli to funkcja miękkiego rdzenia nie radziłbym jej wyłączać w trakcie jazdy, bo możesz uszkodzić uszczelnienia. Ja kiedyś w trakcie jazdy, gdy brat je chał ciągnikiem i zbierał pokos zwiększyłem zgniot i prawdopodobnie wtedy ścięło oringi i pierścienie prowadzące. Najlepiej byłoby po uruchomieniu wałka wom przed rozpoczęciem zwijania włączysz miękki rdzeń, przejedziesz następnie np 10m wciśniesz sprzęgło na sekundę lub dwie, aby podbieracz nie wciągał więcej materiału(bela nie zwiększa się) a następnie wyłączysz tę funkcję. Może być też tak, że elektrozawór działa automatycznie i po nastawieniu o określony obrót potencjometrem sam wyłącza tę funkcję.Np po obrocie o 1/4 pokrętła rdzeń wyłącza się przy 40cm średnicy beli a jak zwiększysz na 3/4 obrotu miękki rdzeń wyłączy się przy średnicy 100cm. Jak duży zakres obrotu możesz wykonać tym pokrętłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za dużo to nie napisałeś? Szukałeś tych przewodów, elektrozaworu? Jak dokładnie wygląda ikona pod włącznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Przewody idą ze sterownika wiązką, także nie wiem gdzie idą. Myślę, że idą do takiego zaworu hydraulicznego pod pokrywę tuż przy zaworze do regulacji zgniotu beli, pod pokrywą są dwa podobne zawory. Ikona pod przełacznikiem pokazuje zwiniętą belę jak po sipmie, czyli dwa zwoje po pełnym obwodzie i potem już X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej będzie jak wrzucisz zdjęcie tego rozdzielacza w zaczepie i tego zaworu. Po ikonce faktycznie wszystko wskazuje na miękki rdzeń. Kupowałem w tym roku bele, bo nowej pasówce JD i robione były z miękkim rdzeniem i z początku myślałem,że są wo walcowej, bo środek tak właśnie przypominał X. Może ty masz prasę JD 550, ale już z mechanizmami z 590. Widziałem już takie. Jakiej średnicy są sprężyny napinacza? Masz w niej wałki zgarniające? Może inne jest też ramię napinacza, a sznurki są też z lewej strony prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mam już kilka lat tą prase i nigdy też nie wiedziałem do czego to służy w oryginalnej instrukcji od JD550 nigdzie nie jest o tym napisane a posiadając instrukcję od 590 nie mogłem też znaleźć nic konkretnie na ten temat .... Pamiętam jak kiedyś to włączyłem to nie mogłem klapy otworzyć ... ale nie ruszałem z tym w pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Poniżej zdjęcie jak wygląda zawór. Prasa rzeczywiście jest na cienkiej sprężynie Rok produkcji 1992.

post-16716-0-26525700-1363802097_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Powitać.

Może jakoś pomogę lub coś podpowiem, bo nie pamiętam dokładnie, ale na tyle co pamiętam to wam powiem, ze przy JD 550 (przynajmiej u mnie) miekki rdzeń powstawał wtedy gdy po zamknięciu komory nie dobijałem ciśnienia w docisk ( wystarczy patrzeć na zegar na prasie po prawej stronie jak się zamyka komorę, gdy klapa się zamknie to się kontrolka na konsoli zaświeci, ale dopiero po chwili ciśnienie w docisku wzrasta, zawsze te ciśnienie można upuścić, wystarczy rozdzielacz pociągnąć w tym kierunku co otwieramy komorę, ( należy obserwować w tym samym czasie zegar) ja tak robiłem przy sianie (pod klienta), na wyczucie kawałek jechałem z miękkim rdzeniem, po czym hydrauliką dobijałem cisnienie w docisk. Fakt faktem ze rdzeń nie wyglądał jak po stało komorowej ale był miekki(spokojnie można było wyciągać siano ze środka) myślę ze chociaż trochę pomogłem :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pomysł nie tyle ciekawy co śmieszny :lol: . Jeżeli jest opcja miękkiego rdzenia - to ustawiasz na sterowniku , od jakiej średnicy ma być pełny zgniot - a nie bawisz się w niedomykanie komory i takie tam bzdety :P:D

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Nie oceniaj pochopnie. Obejrzyj sobie

W jakimś celu uchyla klapy operator. Może tak łatwiej zacząć bele? Jeszcze dwa miesiące i będę wiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Filmik ogólnie średniej jakości ale to jest wogóle 550?? I jakoś nie widzę u niej zamków na klapie ... Ja nigdy klapy nie uchylam ;) ... Bym wytłumaczył jak wg. mnie działa miękki rdzeń ale mam strasznie zastawioną prase w garażu i nie zrobię zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tak też myślałem że to 545 :P ona akurat zamków nie posiada... 550 posiada i myku z klapą nie da się zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

bo on uchyla klape po to żeby zaczeła mu się bela obracać. przecierz to widać ze mu słomy nie chciała wciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

Witam :) Panowie miałbym wielką prośbę , jakby ktoś posiadał instrukcję obsługi do JD 550 o ile nikomu nie sprawiało by to problemu :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj