vatoviec

Pompa hydrauliczna

Polecane posty

vatoviec    0

Witam zwracam się z zapytaniem/poradą. Sprawa ma się następująco, zamontowałem nową pompę hydrauliczną do swojego Zetora (26 cm3 Hylmet aluminium) ale nie wymieniłem zaworu bezpieczeństwa (kupiłem na 17mPa ale od 60 i nie pasuje) i teraz pytanie jest takie Jakie skutki mogą być jak zostałem przy org. zaworze a dałem nową pompę o zwiększonym wydatku??; dodam że w plecaku puki co zawór jest org. i nie grzebałem jeszcze ale nie długo będę musiał bo puszcza bardzo (prawdopodobnie tłoczysko  - Uszczelniacze. Czy zostawić zawór org czy dać na zwiększone ciśnienie ale typowy dla zetora ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

skutek taki że hydraulika będzie działać szybciej, ale więcej nie podniesiesz, chyba ze stara pompa nie dawała ciśnienia nominalnego to wtedy podniesiesz wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49
Napisano (edytowany)

Jeśli zawór który masz obecnie założony będzie utrzymywał ciśnienie niższe lub równe nominalnemu ciśnienie pracy pompy to wszystko spoko - ewentualnie będzie pracowała na niższym ciśnienie niż może. Problem pojawia się gdy daje się podkręcone zawory lub samemu się podkręca i pompa pracuje na ciśnienie wyższym niż może to ją rozdupca po krótkim czasie.  Z doświadczenia swojego powiem jeszcze tak. Po założeniu pompy z około 30 na 40 litrów na bez zmiany zaworu ciśnienie wzrosło z 130 na 180 bar, a u znajomego wzrosło na ponad 200 więc polecam zmierzyć po zmianie pompy żeby się nie zdziwić.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

a jaka miales stara pompe ?? bo bardzo mozliwe ze ta stara oryginalna czy dobrej firmy miala lepsze parametry niz ta niby silniejsza i lepsza . zawor to ostatnia sprawa ktora moze sie zepsuc -kawalek trzpienia i sprezyna- czeska stal jest lepsza niz ruska .

 2 lata temu mialem mierzone na wywrocie 210 bar przy zmianie pompy  i do dzisiaj chodzi , tyle ze gdy podniose na full to az zawor slychac i trzeba troche dzwignie cofnac .

tylko nie pamietam -bylem na l-4, i kolega to robil czy kombinowal z podkladkami -bo on to lubi .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
13 godzin temu, vatoviec napisał:

Witam zwracam się z zapytaniem/poradą. Sprawa ma się następująco, zamontowałem nową pompę hydrauliczną do swojego Zetora (26 cm3 Hylmet aluminium) ale nie wymieniłem zaworu bezpieczeństwa (kupiłem na 17mPa ale od 60 i nie pasuje) i teraz pytanie jest takie Jakie skutki mogą być jak zostałem przy org. zaworze a dałem nową pompę o zwiększonym wydatku??; dodam że w plecaku puki co zawór jest org. i nie grzebałem jeszcze ale nie długo będę musiał bo puszcza bardzo (prawdopodobnie tłoczysko  - Uszczelniacze. Czy zostawić zawór org czy dać na zwiększone ciśnienie ale typowy dla zetora ??

Od kiedy zakłada się jakieś zawory ze zwiększonym ciśnieniem przy montażu pompy o zwiększonym wydatku?

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vatoviec    0
Dnia 10.05.2021 o 08:49, jacus napisał:

a jaka miales stara pompe ?? bo bardzo mozliwe ze ta stara oryginalna czy dobrej firmy miala lepsze parametry niz ta niby silniejsza i lepsza . zawor to ostatnia sprawa ktora moze sie zepsuc -kawalek trzpienia i sprezyna- czeska stal jest lepsza niz ruska .

 2 lata temu mialem mierzone na wywrocie 210 bar przy zmianie pompy  i do dzisiaj chodzi , tyle ze gdy podniose na full to az zawor slychac i trzeba troche dzwignie cofnac .

tylko nie pamietam -bylem na l-4, i kolega to robil czy kombinowal z podkladkami -bo on to lubi .

stara pompa nie była taka stara bo założona 5 lat tem. hydrotor tuchola objetości 24cm3 ale co raz gorzej działała a z tym zaworem to taki temat bo niekiedy np. hylmet daje je w zestawie do wzmacnianych pomp i dlatego pytam. Kiedyś dawno temu założyłem żeliw. z hydrotoru wzmacnianą do 60 to bez kręcenia zaworem dawało to jak szalone więc różnica zawsze będzie na plus dla wzmacnianych

Dnia 10.05.2021 o 09:24, deSilva napisał:

Od kiedy zakłada się jakieś zawory ze zwiększonym ciśnieniem przy montażu pompy o zwiększonym wydatku?

nie raz dają w komplecie z pompą no to chyba po coś to dają- tak mi się wydaje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

pytanie czy ta wzmocniona pompa ma tylko większą wydajność tłoczenia czy też większe ciśnienie. jak ciśnienie jest bez zmian to nie ma sensu zmieniać zaworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
18 minut temu, vatoviec napisał:

 

nie raz dają w komplecie z pompą no to chyba po coś to dają- tak mi się wydaje

 

Źle Ci się wydaje, układ jest przewidziany na dany udźwig i ciśnienie i nie można sobie zmieniać podkręcać na większy udźwig bo coś w końcu pier*olnie, to że dają to dają z pompą zawór, to dają wyregulowany tak jak był w oryginale.

22 minuty temu, vatoviec napisał:

stara pompa nie była taka stara bo założona 5 lat tem. hydrotor tuchola objetości 24cm3 ale co raz gorzej działała a z tym zaworem to taki temat bo niekiedy np. hylmet daje je w zestawie do wzmacnianych pomp i dlatego pytam. Kiedyś dawno temu założyłem żeliw. z hydrotoru wzmacnianą do 60 to bez kręcenia zaworem dawało to jak szalone więc różnica zawsze będzie na plus dla wzmacnianych

 

 

Wcale niepowiedziane że winę ma pompa czy zawór, mogą być gdzieś w podnośniku przecieki.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vatoviec    0
Napisano (edytowany)
Dnia 12.05.2021 o 22:43, yaro_1 napisał:

pytanie czy ta wzmocniona pompa ma tylko większą wydajność tłoczenia czy też większe ciśnienie. jak ciśnienie jest bez zmian to nie ma sensu zmieniać zaworu

Nowa pompa ma 17 mpa  a stara miała 12 mpa

Dnia 12.05.2021 o 22:49, deSilva napisał:
Dnia 12.05.2021 o 22:31, vatoviec napisał:

 

Źle Ci się wydaje, układ jest przewidziany na dany udźwig i ciśnienie i nie można sobie zmieniać podkręcać na większy udźwig bo coś w końcu pier*olnie, to że dają to dają z pompą zawór, to dają wyregulowany tak jak był w oryginale.

Ma się rozumieć że układ jest przewidziany na tyle ile jest i nic więcej nie można 

 

Dnia 12.05.2021 o 22:49, deSilva napisał:

Wcale niepowiedziane że winę ma pompa czy zawór, mogą być gdzieś w podnośniku przecieki.

Założyłem tę pompę no i na zimno jest ok ale po pół dnia podnoszenia ciężkawej maszyny (740 kg) no to już nie jest ciekawie bo najprawdopodniej a w zasadzie koniecznie plecak do roboty bo trzeba gazować żeby to podniosło także żaba na stół pójdzie i trzeba zabrać się na początku za cylinder bo pewnie będzie tam tragedia a nie wiem czy za rozdzielacz też nie trzeba będzie się wziąć  

 

 

Ogólnie traktor 5000 mth i plecak nie ruszany a na różnych berbeluchach to to chodziło także nie ma się co dziwić i wymagać żeby to działało jak trzeba, a z tą pompą to tak na szybko temat bo  akurat robota na niego była i żeby doraźnie zadziałać ale efekty tego takie sobie 

Edytowano przez vatoviec
zmaina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

starej pompy nie wyrzucaj-za pare lat ci sie przyda, zalozysz z powrotem i bedzie hulal 😛.

najlepiej gdybys mial blache , manometr i sprawdzil pompe po sciagnieciu plecaka, ewnetualnie na wywrocie mozna zmierzyc, a nawet tak amatorsko -wlaczas kiper bez podlaczenia wezy ,jesli ciagnik zmienia glos i przygasa to pompa do wymiany..

jesli pierscienie na tloku sa w porzadku to rozdzielacz do wymiany.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj