Arek

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie

Polecane posty

Arek    218

jakie powinny byc robocze (max) obroty silnika i jakie powinny byc max obroty mlocarni? bo u mnie chyba cos jest nie tak...

 

i wie ktos moze gdzie jest czujnik obrotow silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

zimny silnik 2200 rozgrzany 2400 a młocarnie przeciez sam ustawiasz jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

wiem ze sobie ustawie jak chce ale jest pewien max ktorego fizycznie nie da sie przekroczyc. i mowisz ze po dodaniu max gazu obroty sa 2400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Nominalne chyba nie powinny przekraczać 2300 obr/min. Większość bizonów idzie na 2200 ja w JD to nawet do 2100 schodzę. Mam wtedy max 1000 na młocarni i 800 na wentylatorze. To w zupełności wystarcza.

Jak się nie mylę to bizony mają czujnik obrotów koło wlewu oleju(chyba na 3 kabelki)


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

czujnik obrotów młocarni znajduje sie z lewiej stronyna osi bebne młocarni taka puszka z trzema kabelkami


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

chyba nie powinny? jd roznia sie silnikami i przekladnieami wiec nei ma co proownywac. jest ktos kto moze podac realne wartosci dla rekordow i 100% pewne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Obroty silnika 2200 obr./min.

obroty max. młocarni w nowym trochę ponad 1100obr./min. w używanym ale sprawnym można uzyskać niecałe 1100 obr./min.

2400 można usyskać jeśli ustawić dźwignię gazu za ząbek (oczywiście nieprawidłowe ustawienie) sporo ludzi tak robi i mówią jak im "kombajn lepiej idzie"

a potem rwą się różne podzespoły najczęściej w okolicach młocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

tak za zabek jeżdza czest w życie ja nie próbowałem a na 2000obr/min to jeżdza w pszenicy jak jest sucha.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a co moze byc przyczyna ze na 2200 obr silnika mlocarnia nie idzie wiecej jak 900? dodam ze pas i talerze sa nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rasso    0

przytalerzach tam są takie płaskowniki czy cus jak sie je na odwrut chyba załozy czy cus takiego to w tedy nie ma obrotów dobrych kiedys robili to u dziadka w zo56 i zkaładali odwrotnie az mechanik przyjechał co sie na tym zana i złozył i git wiem ze cos tam mozna załozyc na odwrut i nie chodzi w tedy dobrze tylko nie jestem pewien czy te płaskowniki a w zo56 są takie same chyba jak w rekordzie tte talerze albo przynajmniej podobna budowa a talerze moga tam sie detalami ruznic nie wiem dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

hmm no nie wiem bylo to rozbierane nie raz ale pasywyglada ok tzn. na jednym talerzu jest max w srodku a z drugiego prawie wychodzi na zewnatrz wiec wydaje mi sie ze jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja bym obstawił na czujnik obrotów bębna,te czujniki to niezawsze pokazują prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7
hmm no nie wiem bylo to rozbierane nie raz ale pasywyglada ok tzn. na jednym talerzu jest max w srodku a z drugiego prawie wychodzi na zewnatrz wiec wydaje mi sie ze jest dobrze

Przy nowym pasku przy odrzutniku pawinno być nie prawie tylko 1/5 na wierzchu. Ale to na pewno prądniczka żle pokazuje.

Przy ustawieniu obrotów młocarni na max i obrotach 2200 w każdym kombajnie pokazuje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Jeśli pas na odrzutniku wychodzi trochę ponad koło (nawet 2-3 mm) to spokojnie młocarnia ma około +- 1100obr/min. Sprawdzone i pomierzone czyli raczej wadliwa jest prądniczka tachometryczna albo sam zegar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prymus    0
Jeśli pas na odrzutniku wychodzi trochę ponad koło (nawet 2-3 mm) to spokojnie młocarnia ma około +- 1100obr/min. Sprawdzone i pomierzone czyli raczej wadliwa jest prądniczka tachometryczna albo sam zegar .

ja też sie z tym zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Witam wszystkich Mam problem z obrotami bębna w ZO 56

Gdy pupiłem bizona to obroty wynośiły 1200 /min nikt nigdy od nowości kombajnu nie regulował obrotami bębna

kombajn jest z 83r i przepracował 860 mtg był nieużywany przez 6 lat gdy ja potrzebowałem zmiejszyć obroty do młucenia rzepaku to niebyło to łatwe ale udało się gdy ponownie chciałem zwiększyć obroty do 1100 obr/min to już nieszło jaka może być przyczyna tego że niewidzie zwiększyć obrotów powyżej 900/min bardzo prosze o porade w tej sprawie z góry dziękuje !!!


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
wiem ze sobie ustawie jak chce ale jest pewien max ktorego fizycznie nie da sie przekroczyc. i mowisz ze po dodaniu max gazu obroty sa 2400?

 

Możliwe że pas od młocarni jest zjechany i za to obrotów nie łapie. Po prostu głęboko wchodzi i jest inne przełożenie.

Sprawdź pasek młocarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Pasek młocarni już wymieniłem i po tym się nic niezmieniło

 

Pewna osoba mówiła mi że przyczyną tego że nieda się uzyskać takich obrotów jest to że mogła zostać przekrzywiona rama która rozciąga koła pasowe

jest to możliwe ?

 

Używaj opcji edit!!

Edytowano przez robertbara
Ort.

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Sprobuj kolo na odrzutniku tak scisnac zeby pas wychodzil 2-3 mm nad kolo, moze poprostu kola sa luzne i pas za gleboko wchodzi.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

witam....u nas w chacie mamy zo56 z 85r.brakowało nam obrotów az wrescie ta pradniczka z lewej strony sie spaliła...teraz jest ok.....to było 7 lat temu..teraz pas ostatnio sie zaczoł chowac to była przyczyna łozysk oporowych...jak sa napinacze koł co ustawiaja obroty na młocarni....to co trzyma łozyska to od strony odrzutnika jest z kalamitka na przewodzie....jest od wewnatrz a od strony młocarni jest odrazu widoczne....jezeli sie nie myle to sa po 2 lozyska oporowe....jak sie wymieni to obroty troche wzrastaja.....koszt jest nie duzy ale jest duzo roboty...jezeli ktos bedzie robił przy młocarni cos to proponuje wymienic te lożyska....troche dodoaja...pozdrawiam bbolas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Obroty na młocarni na pewno są wystarczające, jeżeli pas na kole odrzutnika wychodzi ponad krawędź koła. Pozatym to słychać jak bęben kręci się ponad 1000 rpm. Silnik powinien chodzić około 2400 rpm. pod obciążeniem przy 2200 obrotach to zabawa nie koszenie a szczególnie w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

silnik powienien mieć 2200 nie wiecej.obrotow na mlocarni nie można uzyskac nie raz dlatego że wyginaja sie czesto dźwiegnie ktore jes rozpychaja.a dzieje sie tak jak ktoś na sucho kreci na chama i nie może przekręcieć.to jest główny problem.moze byc tak jeszcze ze talerze sie przekrzywiaja i nie uzyskuje upragnionych obrotow.trzeba wszystko dokladnie pomierzyć a nie strzelać na ślepo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

przecież jest tabelka gdzie są podane

-szczelina klepiska z cepami

-obroty młocarni

-wiatr

(zalecane od upraw jaką chcemy mucić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kiedyś dawno temu przyjeżdżał do kombajnu mechanik z POM-u i tamten twierdził że w przypadku zużycia kół pasowych obroty spadną to w takim przypadku można je toczyć i na powrót uzyskać to co przewidział producent. Ale czy to się opłaci. teraz po 2000 motogodzin czuć ze na kole pas wyszlifował wgłębianie w które się chowa i nie pozwala osiągnąć odpowiednich obrotów. Pyzatym zbyt mocne naciągnięcie pasa powoduje spadek obrotów. Ale lepiej mieć napięty odpowiednio napęd i nieco mniejsze obroty aniżeli miałby się nadmiernie ślizgać pas. Przy 2400 rpm mam 1000 na młocarni i tak chodzi. Kiedyś może pokuszę się o wymianę tarcz kół pasowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Zastanawia mnie czy silnik 3p od mf 255 bedzie pasował bez wiekszych przeróbek do MF tea 20. Ogólnie na 1 rzut oka nie widze różnicy. 
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj