Arek

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    581

witam kolegów. mam problema z obrotami bebna. przed sezonem wywaliłem pasek bo był juz podjechany ale na starym spokojnie łapał 950 przy 2100 silnika bo na takich obrotach u mnie pracuje bizon. Ale po wymianie paska wychodził on ponad koła odrzutnika i obrotomierz pokazywał 850, a teraz pasek sie chowa i pokazuje 750 i za chiny nie moge zwiekszyć obrotów :) Dodam że to ustrojstwo od regulacji obrotów ociera juz o wew. talerz wiec dalej nie da sie pokrecic korbka ;) kombinowałem cudowałem dzis wieczorem bo miałem chwile ale nic moje regulacje nie daja :) O co w tym gó... chodzi :) Jescze sie wkurzyłem bo wykryłem padniete łozysko na wytrzsaczu i w dodatku dolny wał :) Az mi sie nie chce o tym myslec :) Jescze pół biedy jak popada sobie w nocy lub jutro :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy100    0

Może wystarczy zwiększyć obroty bębna młócącego korbą znajdującą się z przodu??

w prawo-zwiększenie obrotów

w lewo- zmniejszenie obrotów


odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego a może odwrotnie założyłeś ramia bo jest różnica jak się je przekręci i wtedy mogą występować takie objawy.

Tablica w katalogu R-II/6 str 50 poz. 9


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ramiona złaożyłem tak jak były przed wymiana paska. I zaraz poo wymianie wszytko było oki pasek wychodził ponad talerze odrzutnika. po kilku dniach koszenia obroty troche spadły i pas sie chowa jakies 8-10mm a podkrecic sie nie da tak jak pisałem wczesniej bo juz opiera sie o talerz


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Pewnie pas był kiepski i się przydar, kiedyś tak miałem, zależy od pasa. Ostatnio pas się rozleciał a z obrotami nie było problemu, a nieraz pas dobry a obrotów brak. Może łożysko oporowe się rozpada?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Możliwe jest jeszcze że obrotomierz źle pokazuje obroty ja tak miałem w suprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

pas "czerwony" - ten droższy niby lepszy i wyglada oki. włąsnie mysle może to cos złożyskiem ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Nie dawno przekładałem pas na młocarni założyłem jakiś niemiecki 2 mm szerszy od polskiego i nic to nie dało, obroty bębna 950 przy 2400 rpm. silnika, dopiero jak wysadziłem pas ok. 1cm z tarcz na odrzutniku to łapał 1000 obr/min, ale gdy wjechałem na pole pas się zrównał z tarczą i obroty wróciły na 950. Przekładałem odwrotnie ramiona łożyska oporowego na bębnie i też nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a ja w swojej 56 załozyłem nowy pas i mam bez problemu 1100 na luzie .ale ustawiam tak zeby pod obciązeniem było ok .850 do 950 to zalezy od zboża.przyczyn może być kilka np. za podajnikiem ziarnowym jest podpora koła od odrzutnika z regulacją nakrętka na 24 klucz i musisz ją wykręcić tak żeby się koło od odrzutnika śćiskało,no i na kole od młucarni nie można przesadzić z napięciem spręzyny.nie wiem czy w rekordzie jest tak samo jak w 56 ,no i prądniczka też może kłamać jak jest.nawet jak coś z prądem masz nie tak to będzie żle wskazywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Instalacja elektryczna w kombajnie nie ma nic wspólnego z instalacją obrotomierza od bębna, to jest oddzielny obwód.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

nie rozśmieszaj mnie,a prąd skąd jest???z instalacji kombajnu prawda?wystarczy że jest gorsza masa i już może oszukiwać zegar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja w tym sezonie juz 2 razy rozbierałem koło odrzutnika kosztowało mnie to dużo nerwów :D ale juz jest oki. przy pierwszym rozbieraniu ( do wymiany tuleja i piasta) nie pomyslałem o wymanie łozysk oporowych bo były oki, tylko ktos przed mna założył je odwrotnie i ja przy przekładaniu zrobiłem to poprawnie, pokosiłem dzien i po łożyskach ;) nadal obroty były za niskie i nie dało sie podkrecic regulacja stawiała opór a obroty nie rosły. dzis po rozebraniu okazało sie że przez pomyłke przy skrecaniu talerzy do piasty i tulei ( sa 2 rózne długosci srób które zakładałem nowe i jak składalismy kolega przez niedopatrzenie wsadził jedna dłuższa 50mm zamiast 40mm i to spowodowało blokade i talerze sie nie zsuwały do konca :D Dzis juz na spokojnie, bo padało wieczorem wczoraj wszytko złozyłem i juz jest oki. Obroty jak nalezy i regulacja jest tez oki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
nie rozśmieszaj mnie,a prąd skąd jest???z instalacji kombajnu prawda?wystarczy że jest gorsza masa i już może oszukiwać zegar

 

Na AF jest gdzieś schemat instalacji kombajnu, prześledź dokładnie schemat. I jak będziesz miał nadal wątpliwości to napisz.

 

Obrotomierz działa na zasadzie prądniczki i woltomierza wyskalowanego w obr/min.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

widze ze nie miałeś z tym problemu chyba, ale ok. u mnie kiedyś było gdzieś przebicie i musiałem nowe kable ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Wymieniałeś całą instalację elektryczną?????????

 

Leci to tak zacisk prądniczki "M" do zegara do zacisku "M" a zacisk prądniczki "31" do zacisku zegara "31" i jeżeli jest tu potrzebna instalacja elektryczna kombajnu to wyjaśnij mi w którym momencie? (Schemat instalacji elektrycznej kombajnu Z058)

 

Sprawdź sobie tak zapal kombajn włącz młocarnię i gasząc kombajn szybko wyłącz kluczyk a zobaczysz że obroty bębna będą.

 

Tak jest to połączone przewodami, ale nie znaczy że jest to połączone z instalacją elektryczną kombajnu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

nie ale chodzi mi oto że kabel od prądniczki był gdzieś padnięty i było przebicie i musiałem go wym.no i wszystkie połączania,muszą być czyste bo styku nie ma, a wiesz jak to na kombajnie kupa kurzu i jeszcze troche wilgoci i już sie dzieją jaja.pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Swoim Rekordzie przy ciepłym silniku mam 2300obr a na mocarni 1000obr


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy swoim mam 2100 a mlocarni okolo 1600max (bo zegar jest do 1500) a minimum na pelnych obrotach 900. Mam takie wysokie obroty mlocarni bo jest specjalnie przerobiony uklad napedowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

W jakim celu tak wysokie obroty?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To jaki masz motor bo przy 1100 ma co silnik robić  a druga sprawa jak ze stratami ziarna no i nie śrutuje zboża czy tylko tak do ludzi że szybko jedziesz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest orginalny.
Przerobione sa tylko obroty mlocarni.
Wiec silnik ma lzej bo ma duze obroty mlocarni i go tak niedlawi.
Nie srutuje.
Straty ziarna, to zalezy jak ustawisz kombajn, ale to jak w kazdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

Witam, nie wiem czy jest to problem czy nie ale mój bizon nie może zejść na niskie obroty bębna jakie bym chciał uzyskać przy zbiorze kukurydzy, w instrukcji pisze że obroty powinny być 500-600 min, ja max mogę zejść do 750 przy 2000 obrotów silnika , górny pas chowa się około 3 cm a zewnętrzna odległość między talerzami wynosi 70mm. natomiast talerze na bębnie schodzą się max do 85mm(mierząc zew. cześć talerzy), czy jest jakaś inna regulacja poza korba w kabinie i co może być przyczyną?

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Na górnym kole też jest regulacja na tych cięgnach jakby zderzak na klucz 24, można powiedzieć że to jest przeciwny koniec regulacji z sprężyny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Zastanawia mnie czy silnik 3p od mf 255 bedzie pasował bez wiekszych przeróbek do MF tea 20. Ogólnie na 1 rzut oka nie widze różnicy. 
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj