JOHNDEERE5080M

Zetor forterra 140 hsx czy John Deere 6520

Polecane posty

Co byście wybrali Zetor forterra 140 hsx z przebiegiem 1400mtg od pierwszego właściciela z 2014r. Czy sprowadzony John Deere 6520 z 2003r sprowadzony z zagranicy niby przebieg 6500 mtg pochodzenie nie znane. Dodam że Zetor jest z pewnego źródła. Co byście wybrali ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak zetor jest pewny i wszystko z nim w porządku to nie ma co się zastanawiać ,ze sprowadzanymi różnie bywa przeważnie to podpicowane złomy 

a tak w ogóle do czego miał by być wykorzystywany ten traktor i na jaki areał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323

Zetor ma minimalny przebieg a jd niewiadomo ile i Zetor dużo młodszy jednak. a jak cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323

jd już pełnoletni i wszystko może być zużyte a te 6 tys godz to tak średnio pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
Napisano (edytowany)

Wcale nie słuchaj tych glupot o zetorze. To badziew. 5 lat wstecz mialem taką samą rozterke zetor czy nh podobna kasa i ale nh mial 4400 pewnych godzin a zetor 1400godzin tez pewne bo od znajomego. Zetor robil ok 400h rocznie i ciagle z nim cos bylo. Tak szczerze to wplac te 170 na nowego dokredytuj 150  na kilka lat i wez claasa czy nh i bedziesz mial spokój. No chyba ze robisz 150 godzin rocznie to pomysl nad zetorem ale traktor to porazka przede wszystkim za lekki i te ciagle awarie... mysle ze jesli ten jd ma 6500 to drugie tyle spokojnie przejedzie a zetor po 5000 to bedzie kupa gruzu. Jedyny plus zetora ze chlopki są na to jeszcze tak napaleni ze szybko to kupują i wiele na tym nie stracisz...

Edytowano przez pala92
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15

Patrząc na zachodnich portalach to za 140 z takim przebiegiem nie kupisz a jeszcze handlarz 10tysi musi zarobić i jeszcze transport dolicz plus opłaty. ja bym szukał za te pieniądze w Polsce od pierwszego właściciela Johna


Ciekawe ile ten ma mth. https://www.olx.pl/oferta/john-deere-6530-oryginal-krajowy-pierwszy-wlasciciel-pneumatyka-ciagnik-rolniczy-traktor-CID757-IDCVb2w.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ten jeleń na pewno nie ma 6500 szybciej 16500 za granicą nie kupisz w takich pieniądzach ciągnika z takim przebiegiem wiem co mówię bo sam szukałem ciągnika ale w przedzale 80-100km za granicą takie z przebiegiem do 6-7tyś kosztują prawie jak nowe w Polsce, jak już kupować używany to kupić z polski najlepiej od rolnika albo dużego dilera z potwierdzonym oryginalnym przebiegiem i historią serwisową  albo kupić złom taniej i wsadzić kasę w remonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z każdym to loteria i niema czegos takiego jak mniej awaryjny wybierz takiego na którego cię stać w dalszym użytkowaniu czyli trzeba brać pod uwagę że może coś zepsuć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
18 minut temu, fergi99 napisał:

Patrząc na zachodnich portalach to za 140 z takim przebiegiem nie kupisz a jeszcze handlarz 10tysi musi zarobić i jeszcze transport dolicz plus opłaty. ja bym szukał za te pieniądze w Polsce od pierwszego właściciela Johna

 

Ciekawe ile ten ma mth. https://www.olx.pl/oferta/john-deere-6530-oryginal-krajowy-pierwszy-wlasciciel-pneumatyka-ciagnik-rolniczy-traktor-CID757-IDCVb2w.html

Ten jest "krajowy" bo stoi w kraju u handlarza. Omijać szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
jacek1296 napisał:

Ten jest "krajowy" bo stoi w kraju u handlarza. Omijać szerokim łukiem.

Ja tylko przykład podaję za te pieniądze to trzeba szukać od rolnika z małym przebiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323

u handlarza mało który ciągnik ma więcej jak 8 tys przebiegu czy ma 10 czy 20 lat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    432

Jaki przebieg nie byłby w ogłoszeniu to zawsze wszystko trzeba 3 razy sprawdzić i przebieg traktować z założenia tylko jako poglądowy.

Kiedyś w mojej okolicy duża firma sprzedawała bodaj ciagniki NH. Ciągniki 4 letnie w bardzo atrakcyjnej cenie, tylko przebieg kosmiczny, bo ciagniki w sezonie  miały 3-4 kierowców i paliwo dowożone na pole. Były eksplatowane ciągle tylko w ciężkich pracach.

Trafiły w ręce handlarzy i po odnowieniu przebiegu, wymianie rzucających sie w oczy elementów zapewne "uszczęśliwiły" nowych właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

tak samo jak 40 letni kombajn ma 3000 godzin niby możliwe ale tak na prawdę mają 13000 godzin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie który Zetor jest mniej awaryjny wersja na suchym sprzęgle i rewers mechaniczny czy wersja zetora hsx mokre sprzęgło i rewers elektrohydrauliczny i większa liczba biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323

im prostszy ciągnik tym mniej awaryjny. ja mam forterre od 07 rok i obrabia 60 ha jako główny i nie narzekam na awaryjnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323

11441 awarie to chłodnica oleju przeciekała i siłownik podnośnika przeciekał to jeszcze na gwarancji zrobili a ostatnio wymieniałem walki wyrównoważające. mam 4 tys godz i narazie reszta ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja mialem obydwa modele. W forterze 125 i przez pierwsze 1800h bylo ok pozniej poszło sprzeglo półbieg. Standartowo uszczelniacze przedniego mostu jakies gumki w silniku plyn szedl do oleju, potem sprzeglo drugi raz i remont skrzyni totalna śruta była po 3700godz.... no i jeszcze kilka pierdołek. Jak sprzedawalem mial 3800godzin.

 

Jesli chodzi o skrzynie i sprzeglo w hsx jest z tym raczej spokoj. I lepiej rozlozone biegi. Ale reszta pożal sie boże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4
bierz zetora mam 130 hsx dobija do 5000 mth zero problemów pracuje i w polu i z ładowaczem .A może to jest john pomalowany na zetora bo przecierz zetor to złom heheje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Może lepiej nowego kupić? Wydasz 170 tys i po paru latach ze złomem zostaniesz. A tak dopłacisz 130-150 i za pare lat spłacisz  i będziesz miał przynajniej nowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Trochę racji z tym nowym jest. Chociaz ciągniki sporo ostatnio podrożały, ale można się rozejżec za ciągnikiem z placu, albo demo. Nie łatwy dylemat, ale 170 za zetora to bym nie dał. Jak używany w tej mocy to tańszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj