MichaWjcik

Celtis przekładnia hi lo

Polecane posty

MichaWjcik    1

Witam 

Mam rozebranego celtisa, niestety nie odnalazłem problemu ( problemem jest szarpiący rewers elektrohydrauliczny i zapalająca się kontrolka ciśnienia w skrzyni) na pierwszy rzut oka wydawał się wyciek niestety po rozebraniu nie ma do czego się przyczepić i tu moje pytanie w jaki sposób najlepiej zdjagnoziwać tą przekładnię "na stole"myślałem nad podłączeniem sprężonego powietrza bo być może jednak któreś uszczelnienia nie trzymają lecz nie wiem czy to aby dobry i miarodajny pomysł i był bym też wdzięczny gdyby ktoś mógł wytłumaczyć pokolei przebieg oleju w tym obiegu 

Pozdrawiam

tommmek    142

Trochę od dupy strony zaczęliście, najpierw diagnoza, pomiar ciśnień, a w obu kierunkach szarpał?

MichaWjcik    1

Ciśnienia były mierzone systemowe według książki ustawione 20,5 bar i był efekt że przy przesunięciu dźwigienki od rewersu czy to do przodu czy do tyłu ciśnienie systemowe spadało nawet do 5 bar na chwilę i wracało do normy w tym momencie występuje oczywiście szarpnięcie dodam że na nożnym zachowuje się identycznie 

Edit 

Dodatkowo czy w każdym przypadku jeden otwór odpowiada za smarowanie drugi za wypych tłoków w koszach?

Ponieważ próbowałem z tym powietrzem i tłok od rewersu zdj 3 pięknie pracuje a przy podwajaczu zdj2 i głównym sprzęgle zdj1 słychać jak ucieka powietrze na pierścieniach uszczelniających kosz lecz nie widać na nich zużycia i nie wiem czy powietrza jest odpowiednim medium do sprawdzenia szczelności takich rzeczy

IMG20210505105635.jpg

IMG20210505105657.jpg

IMG20210505105712.jpg

Edytowano przez MichaWjcik

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tomek2907
      Witam
      mam problem z Celtisem 446. Jet to model z rewersem elektrohydraulicznym . W ciągniku po  mocnym rozgrzaniu oleju w skrzyni biegów zaczyna pojawiać się odgłos wycia z bloku zaworowego po lewej stronie skrzyni biegów. Ciągnik ma wymienioną pompę hydrauliczną , wszystkie filtry i olej. Odgłos ustaje na sekundę  przy zmianie np. kierunku jazdy lub biegu.  Domyślam się , że powodem tego wycia może być jeden  z zaworów znajdujących się na tym bloku zaworowym  - albo regulator ciśnienia albo regulator przepływu . Czy ktoś może miał podobny problem i ma jakieś doświadczenia w tym temacie ? 
      Pozdrawiam 

• Przez zyzek
      Czy to normalne, że po przejechaniu około 8km z dużą szybkością, olej w skrzyni jest już mocno rozgrzany? Da się trzymać przewód ręką, ale jest już gorący.
    • Przez zyzek
      Mam pytanie do posiadaczy Celtisa:
      czy u Was także po włączeniu półbiegu skrzynia pracuje zauważalnie głośniej?
      Chciałbym się dowiedzieć, czy to normalne, czy coś niedobrego dzieje się ze skrzynią.

• Przez kamiska
      witam czy ktos wie do czego sluzy ta kontrolka

• Przez Piotr.W
      Id 76A1h
      Błąd podnośnika EHR  w ciągniku claas arion brak reakcji na sterowanie podnośnikiem po restarcie ciągnika i opuszczeniu maszyny i przejechaniu kilku metrów błąd wyskakuje brak reakcji na sterowanie wewnątrz i na błotnikach. Po przeprowadzeniu kalibracji EHR podnośnik na postoju działa podnosi i opuszcza próba 10 krotna podnoszenia i opuszczania nie wyskakuje błąd dopiero po ruszeniu z maszyną opuszczoną w ziemię błąd wyskakuje i podnośnik jest zablokowany. 
      Tłumaczenie błędu:
      Błąd na selektorze tylnego trybu podnoszenia.
      Podnoszenie jest zablokowane.
      Korzystanie z elementów sterujących zewnętrznych
      Sprawdzić:
      -panel sterowania podnoszenia (v22)
      -moduł podnoszący REH (A58)
      Bardzo proszę was o pomoc jestem uziemiony...
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj