KamilFreeZe

Problem z otwieraniem się Komory prasa sipma z279 clasic

Polecane posty

KamilFreeZe    1

Ma problem z prasą rolującą sipma clasic jest problem taki że komora nie może się otwożyc podbierak chodzi do góry i do dołu a klapa nie na wskaźniku ciśnienie dobija do 20 MPa i nic siłowniki trochę się wysuwają i tak jak by była blokata chodź prasa nie ma zamków olej do skrzyni dolany i nadal to samo siłownik wyjdzie z 10 cm i koniec chce podkreślić że jak ją kupywałem to przy innej 60-tce na małym gazie wszystko chodziło a prasę jeszcze nawet 1 sezonu nie ma bo dopiero co ją kupiłem. Dziękuję z góry za odpowiedzi w tym temacie

• Like 1

robi57362    1141

sprawdź czy węże masz dobrze podpiete do ciagnika

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl

KamilFreeZe    1

13 godzin temu, Ziomal20084 napisał:

Tak jak kolega wyżej. sprawdź węże i sprawdź czy dźwignie klapa/podbierak masz dobrze ustawiona.

A jak ma być ustawiona ta dzwignia

Jest tak ustawiona a węże już sprawdzałem i na odwrót i to samo

IMG_20210505_141250.jpg

Ziomal20084    39

W traktorze na pewno Ci dwa gniazda Działaj dobrze? w Sumie jest coś takiego ze jak otwierasz czy zamykasz klapę to przelewa się przez węże. prosty sposób. podłącz jeden wąż do hydrauliki a drugi do wiadra tylko odkrec szybko złącze i zobacz czy będzie podnosić z drugim wężem zrób to samo.

KamilFreeZe    1

Problem rozwiązany hydraulika jest w traktorze źle założona dzięki Ziomal20084 za pomoc 😀

Edytowano przez KamilFreeZe
Błąd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tomek123456789oo
      Sprzedam prasę rolującą simpe clasic 279/1 pierwszy właściciel od nowości . Garażowana ,książka obsługi i instrukcja obsługi ,szeroki podbierak . Prasa bez awaryjna godna polecenia
      cena 22000 do negocjacji
    • Przez mrmtz82
      Witam. Mam problem z łańcuchem komory zwijającej u Sipmy Z 279/1. Mianowicie gdy zamkne tylnią klape to łańcuch komory zwijającej puka ten tylni wałek który wyrzuca belki. Jest jakaś możliwość go skrócenia?? bo u mnie już się skończył naciąg. Proszę o pomoc i szybka odpowiedź.
    • Przez romanwiatr
      W prasie Z-279/1 skrzywił się wał napędowy łańcuch zwijający, żeby go wymienić zdemontowałem boczny napęd i łożyska pozostało mi rozpiąć łańcuch. Czy wystarczy go tylko rozpiąć czy trzeba go wyjąć, a główne pytanie to jak wyjąć ten wał jak on ma zębatki którymi napędza łańcuch wewnątrz prasy i jest w takiej obudowie?

• Przez TomaszStach
      Cześć. Na początku chciałbym życzyć wszystkim szczęśliwego nowego roku. Żeby były dobre ceny, tanie paliwo, koniec korony itd. Ale do rzeczy. Mam sipme farmę II. Drugi właściciel. Od początku owijam siatką, nie ściąga jej, ładnie zachodzi za belki itd. Ale mam pewien problem z podawaniem jej. Mianowicie, gdy pociągnę za linkę i wałki zaczynają ją ciągnąć to nie idzie prosto, tylko tak się fałduje przód - tył. Coś takiego, jak by się jakiś gesty płyn lało. Miód czy smołę. I przez to fałdowanie zawiesza się w tym korytku ze srebrnej blachy i nie sięga do podbieracza. Gdy prasuje grubą, sztywną słomę, a zawsze pociągam siatkę po wyrzuceniu belki i otwartej komorze, to w 90 procentach przypadków w czasie jazdy z kolejną belką ta słoma ją wyciągnie. Ale siano czy sianokiszonka to za każdym razem muszę wyłączyć prasę, wyjść i ręką wyciągnąć z tego korytka. Miał ktoś taki przypadek? Myślałem, żeby założyć jakąś dmuchawę, żeby tą siatkę wdmuchiwała. Acha, siatkę stosuję zawsze tą samą, covernet, a taka sytuacja wcześniej zdarzała się sporadycznie, a w tym sezonie była tragedia. Kolejna sprawa to ta blacha która odradza łańcuch zwijający od siatki i ogólnie reszty prasy. Ona jest jakieś 5 cm nad nożem, przez co do siatki dostaje się słoma, co dodatko blokuje podawanie, ale gorsze jest to, że siatkę potrafi wciągnąć w belkę. Ta blacha tak ma być, czy powinna oprzeć się na nożu? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Tutaj są pozostałe zdjęcia, bo nie wiem jak zmniejszyć rozmiar, a w głównym poście brakło miejsca. Na pierwszym zdjęciu siatka idzie dobrze, a tam z tyłu jest ta szczelina, przez którą czasem wciąga siatkę w belkę. Myślę, że ta blacha osłona powinna być opuszcza do samego noża 

• Przez Johny1225
      Witam

Problem polega na tym iż haki które mają za zadanie trzymać tylną klapę puszczają zbyt wcześnie (wskaźnik nie wchodzi nawet na czerwone pole) przez co nie mogę zbić beli tak mocno jakbym chciał. Czasem gdy dobije za duzo materiału klapa sie otwiera i musze owijać belke awaryjnie na otawrtej klapie. Z boku pod siłownikiem jest regulacja (naciąg sprężyny) , pomimo naciągu na maxa spręzyna nadal jest luźno może wymienić ją na jakąś krótszą i grubszą ? Może ktoś miał podobny problem ,proszę o porade gdyz na forum nie znalazlem nic rzeczowego.

Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj