Verati

Gnojowica czy wapno trudna decyzja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Verati    0

Witam serdecznie chciałbym skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych rolników na tym portalu bo dopiero zaczynam moją przygodę z rolnictwem. Posiadam pole na którym mam pewien problem działka ma 1.5 na polu tym został posiany jęczmien jary pole jest klasy 3 i 5 jako że nie chciałem to dzielić postanowiłem posiac na całości jęczmien na lepszej ziemi jest okey ale na 5 klasie jęczmien zrobił się żółty mimo że dostał wczesną wiosną  wapno granulowane dość sporo czy myślicie że problem tkwi w PH? Dodam że w przyszłym roku chce na całości pociąć pszenżyto i tutaj pojawia się problem bo mam do zagospodarowania gnojowice na ten rok w przyszłym roku już jej miał nie będę i teraz pojawia się problem czy wysłać wapno jeszcze raz czy wstrzymać się z wapnem i dac gnojowice i liczyć że pszenżyto da sobie radę co myślicie na ten temat?

Bartek3060    0

Musisz zrobić badania ziemi inaczej nie dowiesz się dlaczego tak jest. Prawdopodobnie problemem jest pH ponieważ jęczmień nie toleruje niskiego. Na słabej ziemi może być niskie pH ponieważ szybciej się ona zakwasza 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RolnikZwielkopolski123
      witam stosował ktoś wapno Agro-Rus ? jakieś opinie? chodzi mi o kredę granulowaną, a może ktoś poleci jakieś dobre w przystępnej cenie?
    • Przez Verati
      Witam serdecznie chciałbym zaczerpnąć wiedzy i poradzić się bardziej doświadczonych rolników w kwestii melioracji. Jakiś czas temu postanowiłem zająć się ugorem jest tego około 2ha pole to nie było uprawiane ponieważ zawsze było na nim mokro tata poddał się kilka lat temu i przestał to użytkować A jednak szkoda tej działki i chciałbym jakoś to uratować jednak problem tkwi w braku melioracji pole jest krótkie ale za to dość szerokie pole ma spadek w jedną stronę i rozważam wykonanie rowu przez szerokość pola tyle tyllo ze ten rów nie miałby ujścia. I teraz moje pytanie z jakiej długości pola  byłby wstanie ściągnąć mi taki rów wodę i czy jest w ogóle sens to kopać jak myślicie dodam że pole nie jest najgorzej klasy bo jest tam IVa tata mówi że oziminy nie dawały sobie rady z tą wodą wodą nie stała na powierzchni ale z nawozem nie dało się wjechać a wiosną różnie raz dało się normalnie zasiać a raz w ogóle. 
    • Przez Damianursus30
      Witam, nie znalazłem tu jeszcze takiego tematu. A jestem ciekawy czy są tu osoby zajmujące się rolnictwem ekologicznym. Jeśli tak, zapraszam do dyskusji dotyczącym technologii upraw zbóż. Jakie plony uzyskujecie, jak regulujecie zachwaszczenie do minimum, oraz jak z nawożeniem i kosztami. Myślę, że fajnie byłoby wypracować dyskusje, dzięki której gospodarstwa mogłyby podnieść jakość swoich upraw. 
    • Przez tiger2911
      Mam problem z 2,5 h polem, zawsze co roku mam Perz na polu i rumian. Stosuje oprysku które działają na niektóre chwasty ale po żniwach i na wiosnę widzę że przy między po obustronach, siane zboża zawsze są słabsze i występują chwasty. Czy powodem może być stosowanie agregatu talerzowego w uprawie i że resztki po żniwne nie są dostatecznie rozdrobnione. Proszę o jakieś wskazówki. Pryskam axialem i pryskalem randapem ( jak był używany) nie ma dostatecznych rezultatów, pole było 3 lata temu wapnowane po żniwach 

• Przez isentor
      Cześć Wam! Pytanie odnośnie mikroelementów/chelatów. Szukałem na lupce ale nie znalazłem podobnego tematu.
      Jakich mikro używacie? Dlaczego akurat tych a nie innych? Które Waszym zdaniem mają najlepszy stosunekcenu do jakości a które byście wybrali gdyby cena nie grała roli? Czy macie porównanie w stosowaniu różnych z nich? Czy po zastosowaniu mikro widzicie efekt w płonie/zdrowotności roślin?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj