Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesko    12

Dawka 2l/ha, wody ok 270l/ha perz nieziemski, prawdziwa laka, po 5 dniach gruber, następnie po kolejnych 3 ponownie gruber i ok. 2 tygodnie po oprysku siew. Na razie perzu nie widać a było go naprawdę mnóstwo. Ostatni oprysk srodkiem totalnym jakies 4-5 lat temu. Srodek to Roundup Trans Energy 450 sl. Zytko ladnie pokrzewione także dziwie się ze macie takie problemy pozostawiając nawet przez miesiąc pole bez obrobki. Zobacze po zniwach czy pole będzie czyste ale na razie perzu nie widać.

Wiadomość z agroFakt.pl

farmervip    78

Po pięciu dniach to stanowczo za szybko i watpie by wszystko spaliło :unsure: jeszcze przy dawce 2l na ha

Wojtek987    61

Kolego poczytaj dokładnie- też nie mam problemu z perzem. A po 5 dniach jestem pewien że odbije, zresztą sam zobaczysz po żniwach. Po 5 dniach nawet nic nie widać po liściach

ziomek2169    3

witam

chciałbym zastosować roundup max 2 na perz w jęczmieniu

chciałbym go zwalczyć wyrzej podanym środkiem poprzez opryskanie po siewie

i tu pytanie czy to coś da bo nie wiem czy się opłaca to kupić gdyż szkoda mi kasy bo jak to nic nie da to zrezygnuje

poradzcie coś

przemoj1    3

Jeśli chodzi o ten oprysk to szczerze polecam, pryskałem na jesień nim pszenicę ozimą i w miarę dobrze poskutkowało

GoRAL1    63

Kiedy ma odrosnąć perz aby miał zielone odrosty ,jeżeli sucho to odrośnie go z byt mało a reszta pozostanie w uśpieniu ,a jak będzie mokro to razem z perzem wzejdzie jęczmień

Lepiej zastosować go przed rozpoczęciem zabiegów uprawowych

major_89    35

Z stosowaniem glifosatu pszedwschodowo w zbożach to ciężka sprawa i kazdy przypadek nalezy analizować inwidualnie. Sądze, że jęczmień zdaży się wyrzędować zanim perz rozwinie się na tyle by moża było go skutecznie zwalczyć. Zabieg taki w dużej mierze ograniczy liczebność innych gatunków chwastów dwuliściennych ponieważ to one jako pierwsze wyjdą na powierzchnię w postacji malutkich siewek. Istnieje tyle innych gramicydów do stosowania pogłównego w jęczmieniu. Zastanów się nad takim rozwiązaniem. Oczywiście przy duzym nasileniu agrofaga w ten sposób nie zniszczysz go w całości ale napewno ograniczysz jego liczebość co pozwoli uzyskać czyste pole do żniw, a w tedy perz profesjonalnie zniszcz Roundapem

Heniekii    1

witam

chciałbym zastosować roundup max 2 na perz w jęczmieniu

chciałbym go zwalczyć wyrzej podanym środkiem poprzez opryskanie po siewie

i tu pytanie czy to coś da bo nie wiem czy się opłaca to kupić gdyż szkoda mi kasy bo jak to nic nie da to zrezygnuje

poradzcie coś

ziomek ja bym ci radzil opryskac perz przed siewem odrazu na poczatku wiosny ja tak zrobilem przed jeczmieniem browarnym i odczekalem chyba 2 tyg i gruber i sialem dawka jakies 3l na 200l wody

po siewie nic ci to nie da bo przez co perz bedzie mial wciagnac glifosat do korzenia jak predzej jeczmien wyjdzie albo jednoczesnie z perzem

nunu85    82

po skoszeniu na rżysko nie stosować zadnych uprawek tylko opryskac randapem (albo zamiennikiem) i zostawić tak pole minimum na 3 tygodnie.

tym zwykłym 360sl trzeba dac przynajmniej ze 4 litry

stalon    24

Ja pryskam też rundapem 2-3l na ha zależy od zageszczenia peżu i dosypuje z kilo siarczanu(po 5zł za 1 kg) i po dwóch tygodniach niema śladu i uprawa pożniwna a potem orka przed siewem i niema sladu po perzu

stalon    24

Ja pryskam też rundapem 2-3l na ha zależy od zageszczenia peżu i dosypuje z kilo siarczanu(po 5zł za 1 kg) i po dwóch tygodniach niema śladu i uprawa pożniwna a potem orka przed siewem i niema sladu po perzu

lew908    207

Siarczany nie dodawał tyko sam oprysk bo siarczan tylko i wyłącznie przyspiesza usychanie zielonej masy na wierzchu

ursusc335m    10

na polu na którym co toku sadzę ziemniaki jest mnóstwo perzu w lato wyrasta ogromny jakimi preparatami go zwalczyć , kiedy po wykopkach przed sadzeniem ? co robić proszę o pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się