krystek_auu

Jaki polski ładowacz do New holland T5 z 2018 r

Polecane posty

krystek_auu    15
Witam, zastanawiam się nad założeniem ładowacza do New holland T5. 120 Ładowacz nie będzie pracował zbyt wiele big bagi, palety, i łyżka. Prosił bym o opinię przeróżnych ładowaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYCU123    13
59 minut temu, CriticalHit napisał:

Na pewno omijaj szerokim łukiem firmę Metal Technik. Pozdrawiam

bo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje ładowacz Metal Technik tytan mt02 z ciągnikiem od nowosci 5 rok i spisuje się super za te pieniądze, użytkowany dośc intensywnie przy produkcji zwierzęcej, od bel słomy, siana, kiszonek, ładowania obornika krokodylem po przerzucanie gruzu, wygrzebywanie jakiś korzeni, targanie kamieni. Przez ten czas wymieniłem tylko oringi na szybkozłączach bo sie dwa pociły, poza tym nic sie nie pogieło, nie popękało, węże nie poparciały nie strzeliły. Lipne są tylko te joysticki. Jestem zadowolony z zakupu i kupiłbym drugi raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
1 godzinę temu, CYCU123 napisał:

bo ?

Bo kolega może jest z konkurencji 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Też mam metal technika kilka lat kiedy używany jak u kolegi wyżej i wszystko jest ok polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3

Panowie jest to chyba jedna z tańszych alternatyw jeżeli chodzi o polskie firmy więc i jakość za tym idącą nie jest najwyższa. Po pierwsze pocące się złączki to codzienność, w instrukcji przeczytacie co ile zalecają wymianę węży hydraulicznych, pękające adaptery montażowe to już szczyt. Kupując zachodni ciągnik przez 5 lat nie musiałem robić przy nim nic, coś pokusiło przyoszczędzić na turze i teraz żałuję. Mówcie co chcecie ale ,że jakość wykonania jest super to chociaż innym nie wciskajcie. Pozdrawiam

IMG_20210110_105534.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Jak się dorwie taki Janusz to wszystko rozwali .

Tur to tylko tur jak ktoś używa jak ładowarki albo buldożera to nic dziwnego że nie wytrzymuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3

W moim przypadku tur ma bardzo lekkie życie a nie wspomniałem jeszcze o tym, że po trzech latach padł elektrozawór 3 sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc wniosek nasuwa sie taki że jak sie trafi, podobnie jak z nowymi ciągnikami. Na grupach rolniczych na facebooku gdzie udziela się masa osób a nie jak tutaj raptem kilka przewijało sie nie raz pytanie o opinie tego ładowacza metal technik i praktycznie każdy czy większość poleca, wiadomo że skrytykuje ten który trafił na jakiś felerny egzemplarz lub ten który jest bambrem i uwarza tylko stolla quicke i fendty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYCU123    13

Tłucze osobiscie metaltechnika od 2017 i robi tez zadania do ktorych nie jest stworzony i daje rade. Nie chce tutaj pod niebiosa zachwalac tego tura ale w moim przypadku jestem bardzo zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3

Polecić oczywiście mogę bo podnosi   -czyli spełnia swoją podstawową funkcję. Ale trzeba mieć świadomość ,że jest to sprzęt z najniższej półki i nie oczekiwać nie wiadomo czego. Demontaż tura też nie jest zbyt przyjemny niestety. Wiadomo joystick to najtańszy trzeszczący plastik, który również spełnia swoją podstawową funkcję. Kwestia tego, czy stać kogoś na komfort bo na pewno inne firmy stosują lepsze i wygodniejsze rozwiązania.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Dżojstik też mi się ten plastik złamał i kupiłem samą rękojeść i działa.

Co do demontażu to mi zajmuje dosłownie trzy minuty i sam się zdejmuje , może coś nie po kolei robisz że masz problem z demontażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3
Napisano (edytowany)

Sam fakt, że podpory są na śruby już zabiera Ci te 3 minuty żeby iść po klucz. Odpinanie złącz hydraulicznych też nie należy do przyjemnych, może to zależy od modelu w moim przypadku mt03.

// Rozdzielacz jest zamontowany wysoko i z ziemi ciężko wypinać złącza ponieważ są bardzo blisko siebie.

Pozdrawiam

Edytowano przez CriticalHit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

No to już wiem co cię boli , zapatrzyles się na jakiś zachodni co jest na szybko złączu .

Dopłać z 10tys i zaluz szybko złącze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3
Napisano (edytowany)

Normalnie Sherlock z Ciebie, każdy normalny człowiek chciałby mieć jak najlepsze 🤔 Jak będę czuł potrzebę to sobie zmienię. Po za tym temat nie odnosi się do moich aspiracji tylko jakości polskich producentów ładowaczy czołowych, w której niewątpliwie metal technik plasuje się na dole stawki, a z racji tego, że stal podrożała to pewnie teraz cenowo nie jest tak kolorowo jak kiedyś, same adaptery to koszt 5k netto.

Pozdrawiam

Edytowano przez CriticalHit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niewątpliwie to się nie plasuje na dole bo jak wspomniałem mój jest z 16 roku i użytkowany intensywnie 5 rok nie zawiódł i wiele osób też jest z niego zadowolone także nie piszmy bzdur tylko tak jak mówię widocznie zależy jak kto trafi, a od czego to trafienie zależy nie wiem, uparcie go też nie bronię bo nie wiem co bedzie w przyszlosci ale Panowie to jest sprzęt za około 15 tyś a nie markowy za 35 więc się nie dziwmy że bywają jakieś kwiatki u niektórych bo są też przypadki ze flagowe marki się gorzej sypią od tanich, bez sensu drążyć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3

Oczywiście, że tak ale w świecie nie występują takie zjawiska żeby najtańszy sprzęt miał najlepsze parametry - coś za coś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CriticalHit    3

Idąc tym tokiem myślenia wszyscy powinni jeździć belarusami. Autor tematu zakłada wybór między polskimi maszynami więc zakładamy, że zależy mu na jak najlepszym stosunku ceny do jakości stąd też porównywanie do zachodnich marek jest bez sensu. Na szczęście jest duży wybór na polskim rynku i warto zorientować się w ofertach a nie brać coś tylko że względu na niską cenę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Z polskich Hydramet (agrimet) albo ewentualnie Hydrometal. Reszte producentow nalezy sobie odpuscic. Jezdze po ludziach troche w serwisie i widze co maja i co sie dzieje


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj