Autofan

Case Farmall 75C piszczący pasek

Polecane posty

Autofan    26

Mam problem w Case Farmall 75C popiskuje pasek (ten szeroki napędzający alternator) na wysokich obrotach oraz gdy włączona jest klimatyzacja. Serwis wymienił na nowy, ale w temacie niewiele się zmieniło. Ktoś miał taki problem u siebie w Case albo bliźniaczym Steyrze lub New Hollandzie?

Edytowano przez Autofan
sprecyzowanie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Tam jest wieloklin? Zobacz czy idzie idealnie prosto i czy jest fest napięty. Ja mam 4500ccm u mnie to wystarczyło go dobrze napiąć. Ciekawostka że przyjechał nowy z popękanym paskiem i mi go zaraz wymieniali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Tak wieloklin (8 klinowy). Napiąłem go jak najmocniej się dało, jest lepiej ale jeszcze popiskuje. Ma się tym serwis jeszcze zająć, ale zwątpiłem już, że sobie poradzą. Ty napinasz też alternatorem (u mnie dojście jest słabe, trzeba kombinować). Powinien być napinacz. Coś wg mnie z tymi paskami jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

U mnie są dwa. Jeden od pneumatyki nie ma żadnego napinacza ale to jest zwykły klinowy. On często piszczy ale nic z tym nie zrobię. Drugi to ten główny wieloklin i on napędza resztę i jest oddzielny napinacz do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

U mnie ten główny napina się alternatorem, nie ma żadnego napinacza, ten od pneumatyki jest zwykły klinowy i ma swój napinacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Jedno poprawili to drugie zepsuli. A może zdejmij ten pasek i zobacz czy coś się nie blokuję. Może łożysko w alternatorze albo spręzarka od klimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
3 godziny temu, marjanmeme napisał:

U mnie są dwa. Jeden od pneumatyki nie ma żadnego napinacza ale to jest zwykły klinowy. On często piszczy ale nic z tym nie zrobię. Drugi to ten główny wieloklin i on napędza resztę i jest oddzielny napinacz do niego.

Możesz poprawić rozkręca koło i wyjmujemy że środka podkładkę tak jak w maluchu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Ty panie gówno trzeba pomyśleć tam są podkładki różnej grubości trzeba dopasować nie wykopem jedną i po sprawie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26
8 godzin temu, marjanmeme napisał:

A może zdejmij ten pasek i zobacz czy coś się nie blokuję. Może łożysko w alternatorze albo spręzarka od klimy.

Bez włączonej klimy też popiskuje, alternator jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj