xzibit0000

Cena łąki ( proszę o porade)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xzibit0000    12

Witam.

Dostałem propozycję odkupienia łąki która użytkuje od wielu wielu lat jako dzierżawca.

Jest to 1.6ha, to łąka słabej jakości z czego zbieram jej jakieś 1/3 ze względu ze jest po części zalesiona a po części mokra i nawet jalowice tego nie jedzą.

Jaka cenę mógłbym przedstawić właścicielowi za tą łąkę?

Dzięki I pozdrawiam 

Wiadomość z agroFakt.pl

Jurniczek    15

W mojej miejscowości była po 10000 ale jedna poszła za 20000 też takie byle co

mikad    562
6 godzin temu, przemekuliski napisał:

zależy od regionu, u mnie za torfy podmokłe moNa dorwać za 2-3 tysiace

Przecież jak on mu taką cenę powie to właściciel albo zabije go śmiechem albo da mu w twarz.

dsbh    722

A to nie jest tak że skoro właściciel chce sprzedać to najpierw podaje swoją cenę i rozpoczynają się negocjacje ?

xzibit0000    12
Napisano (edytowany)

No tak też powiedziałem właścicielowi. 

Wytłumaczyłem jaka jest ta działka i ile można na niej zyskać (paszowo)

Ale cytując ,,jest to działka łąkowa na której rośnie trochę drzew i ale mimo wszystko jest tam łąka ''

Jak zobaczyłem na mapki dzisiaj to ta działka to 40/60 jest koszona a reszta zarośnięta i podmokła, a z koszonej to 1/4 da się zebrać.

Edytowano przez xzibit0000

jarecki7745    77

w moich stronach lubelskie jeszcze byś dostał dobrą flache że zbierasz łąke a o sprzedaży można zapomnieć brak chętnych ogólnie chyba sie wszyscy napchali albo nie dostaną kredytu bo jest dużo ziemi na handel a chętnych brak ceny za piachy po 3 dychy a za lepsze około 50

Leszy    210

Się musze k... muszę przeprowadzić. Łąki za kilka tyś? Nie, no. Marzenie. 

Edytowano przez Leszy

Jurniczek    15

Kupując za tyle można żyć z dopłat ale być może są i tacy którzy dopłat honorowo nie biorą.

dsbh    722
2 godziny temu, xzibit0000 napisał:

No tak też powiedziałem właścicielowi. 

Wytłumaczyłem jaka jest ta działka i ile można na niej zyskać (paszowo)

Ale cytując ,,jest to działka łąkowa na której rośnie trochę drzew i ale mimo wszystko jest tam łąka ''

Jak zobaczyłem na mapki dzisiaj to ta działka to 40/60 jest koszona a reszta zarośnięta i podmokła, a z koszonej to 1/4 da się zebrać.

Krzaki zawsze można wyciąć. Jeżeli dało by się ją zmeliorować, trawę przesiać, pole było równe, dobry dojazd to myślę te 20 tys. można wyłożyć. U nas cenią działki kl.4b po 60 tys. i 70 za ha i nie ma chętnych do zakupu. Była też za 50 tys. i też nie było chętnych, dojazd był bardzo dobry i działka równa.

xzibit0000    12
3 godziny temu, dsbh napisał:

Krzaki zawsze można wyciąć. Jeżeli dało by się ją zmeliorować, trawę przesiać, pole było równe, dobry dojazd to myślę te 20 tys. można wyłożyć. U nas cenią działki kl.4b po 60 tys. i 70 za ha i nie ma chętnych do zakupu. Była też za 50 tys. i też nie było chętnych, dojazd był bardzo dobry i działka równa.

Nawet jeśli wytniesz to i tak nic nie da bo rosną w ,,rowie,, w który nie wjedziesz No i na ogólnym terenie który cały rok jest mokry

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Groch007
      Dzień dobry,

zastanawiam sie nad zakupem Case Farmall A85 (nowy od dealera)
      Jest to najmniejsza i najtańsza wersja Farmall A, a samo pytanie do Was to, czy wystarczy tylko zmina sterownika silnika czyli "chiptuning" tego silnika, aby osiagnac 114KM (tak jak to jest w wersji Farmall A115)
      Mam broszure (załacznik) od Dealera odnośnie serii Farmall A i jest tam zaznaczone ze cała seria ma ten sam silnik "Silnik wysokopreżny Common-Rail, turbodoładowany i chłodzony miedzystopniowo/EURO Stage IIIB", wydajność hydrauliki, podnośnika itp jest identyczna, tylko opcja skrzyni biegów sie zmieniaja przy wyborze innej wersji.

Jeżeli jest tak jak myśle, ze tylko chiptuning wystarczy, a wiec po co przepłacać  Skoro werjse Farmall A85 moge już mieć za 125 tys netto.
      Pytanie, czy ktoś to sprawdzał i jaka firma może wykonać mi taki chiptuning i za ile ?

pozdrawiam,
      Kuba

Farmall A _ Ciągnikis _ Case IH.pdf
    • Przez Artur1985
      Witam, zmuszony jestem do zakupu nowego akumulatora do mojego Ursusa C 330. Ciągnik z altelnatorem ma zamontowany 1 akumulator 12 V stary zużyty. Ciągnik użytkowany sporadycznie, aku na zimę wyciągane i chowane w ciepłe pomieszczenie, nie chciał bym zbyt dużo wydawać o ile to jest możliwe. 
    • Przez Krystianek01
      Witam mam pytanie takie że silnik c 360  po kapitalnym remoncie wszystko dobrze zrobione było odpalał wszystko pozmieniane ciśnienie miał bardzo dobre 4dni po  wjechałem w pole rozsiać nawóz i ciągnik byl caly czas na chodzie ja odszeldem załatwić inna sprawę gdy wróciłem po godzinie bardzo głośno pukało cos w silniku gdy wjechałem na podwórko caly czas mocno pukało jaka jest tego przyczyna co o tym myślicie silnik mial dosłownie 4 dni po kapitalnym remoncie 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam zbiłem szybę tylnią i szyba się rozsypała i jak zmierzyć żeby zamówić nową.
      Zmierzyłem otwór cały ale nie wiem ile odejmują żeby szyba nie była na ciasno
    • Przez sroka332
      Witam mam tura z case Mx 100 będzie pasował na case Mx 135? Ktoś przerabiał ten temat 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj