xzibit0000

Cena łąki ( proszę o porade)

Polecane posty

xzibit0000    14

Witam.

Dostałem propozycję odkupienia łąki która użytkuje od wielu wielu lat jako dzierżawca.

Jest to 1.6ha, to łąka słabej jakości z czego zbieram jej jakieś 1/3 ze względu ze jest po części zalesiona a po części mokra i nawet jalowice tego nie jedzą.

Jaka cenę mógłbym przedstawić właścicielowi za tą łąkę?

Dzięki I pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113
6 godzin temu, przemekuliski napisał:

zależy od regionu, u mnie za torfy podmokłe moNa dorwać za 2-3 tysiace

Przecież jak on mu taką cenę powie to właściciel albo zabije go śmiechem albo da mu w twarz.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262

A to nie jest tak że skoro właściciel chce sprzedać to najpierw podaje swoją cenę i rozpoczynają się negocjacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

No tak też powiedziałem właścicielowi. 

Wytłumaczyłem jaka jest ta działka i ile można na niej zyskać (paszowo)

Ale cytując ,,jest to działka łąkowa na której rośnie trochę drzew i ale mimo wszystko jest tam łąka ''

Jak zobaczyłem na mapki dzisiaj to ta działka to 40/60 jest koszona a reszta zarośnięta i podmokła, a z koszonej to 1/4 da się zebrać.

Edytowano przez xzibit0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

w moich stronach lubelskie jeszcze byś dostał dobrą flache że zbierasz łąke a o sprzedaży można zapomnieć brak chętnych ogólnie chyba sie wszyscy napchali albo nie dostaną kredytu bo jest dużo ziemi na handel a chętnych brak ceny za piachy po 3 dychy a za lepsze około 50

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883

Się musze k... muszę przeprowadzić. Łąki za kilka tyś? Nie, no. Marzenie. 

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Kupując za tyle można żyć z dopłat ale być może są i tacy którzy dopłat honorowo nie biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262
2 godziny temu, xzibit0000 napisał:

No tak też powiedziałem właścicielowi. 

Wytłumaczyłem jaka jest ta działka i ile można na niej zyskać (paszowo)

Ale cytując ,,jest to działka łąkowa na której rośnie trochę drzew i ale mimo wszystko jest tam łąka ''

Jak zobaczyłem na mapki dzisiaj to ta działka to 40/60 jest koszona a reszta zarośnięta i podmokła, a z koszonej to 1/4 da się zebrać.

Krzaki zawsze można wyciąć. Jeżeli dało by się ją zmeliorować, trawę przesiać, pole było równe, dobry dojazd to myślę te 20 tys. można wyłożyć. U nas cenią działki kl.4b po 60 tys. i 70 za ha i nie ma chętnych do zakupu. Była też za 50 tys. i też nie było chętnych, dojazd był bardzo dobry i działka równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14
3 godziny temu, dsbh napisał:

Krzaki zawsze można wyciąć. Jeżeli dało by się ją zmeliorować, trawę przesiać, pole było równe, dobry dojazd to myślę te 20 tys. można wyłożyć. U nas cenią działki kl.4b po 60 tys. i 70 za ha i nie ma chętnych do zakupu. Była też za 50 tys. i też nie było chętnych, dojazd był bardzo dobry i działka równa.

Nawet jeśli wytniesz to i tak nic nie da bo rosną w ,,rowie,, w który nie wjedziesz No i na ogólnym terenie który cały rok jest mokry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
Dnia 29.04.2021 o 11:18, xzibit0000 napisał:

Witam.

Dostałem propozycję odkupienia łąki która użytkuje od wielu wielu lat jako dzierżawca.

Jest to 1.6ha, to łąka słabej jakości z czego zbieram jej jakieś 1/3 ze względu ze jest po części zalesiona a po części mokra i nawet jalowice tego nie jedzą.

Jaka cenę mógłbym przedstawić właścicielowi za tą łąkę?

Dzięki I pozdrawiam 

Jeśli Ci nie pasuje to nie kupuj tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj