tomek84pl

T6.125S uszkodzony nowy ciagnik

Polecane posty

tomek84pl    41

Mam problem z nowym niedawno odebranym ciagnikiem NH t6 125S EC

Ciagnik przepracowal u mnie 1 godznie!

Podczas pracy z brona aktywna, przy obciazeniu w trakcie pracy (na postaju z wlaczona maszyna nic nie slychac) slychac bardzo glosne metaliczne odglosy pomiedzy skrzynia biegow a silnikiem, doslownie jakby ktos mlotkiem walil po obudownie skrzyni biegow.

Sprawa oczywiscie zgloszona na serwis, potwierdzona przez serwisanta u mnie na polu, wstepna diagnoza tlumnik drgan.

Zakaz dalszej pracy, po 2 dniach sprzet zabrany spowrotem do dealera na warsztat, po rozebraniu okazalo sie ze wszystko w srodku jest nieuszkodzone, test polowy u dealera potwierdza glosne stuki podczas pracy z obciazeniem, samo wloczenie WOM nie daje zadnych dzwiekow. Kilka dni oczekiwania na decyzje producenta co dalej z ciagnik  az w koncu dostaje telefon, producent nakazal  zwrot sprzetu do mnie , ma sie tak tluc  "ten typ tak ma "

Dodam ze ciagnik zmienia biegi normalnie, rewers nie szarpie, wszystko dziala prawidlowo poza tymi glosnymi dzwiekami

Jutro ciagnik ma byc u mnie , nagram film z odglosami.

Czy ktos mial podobny problem jak u mnie?

 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

@sumek666 @Zetor-7340 oprócz skrzyni słychać coś jeszcze? 

@tomek84pl ja na Twoim miejscu zadzwonił bym rano do dilera że ciągnika nie przyjmuję. Próbował bym też skontaktować się z jakąś centralą New Hollanda na Polskę, pewnie Płock. Tyle na początek, później pewnie prawnik, rzeczoznawca itp. czego Ci nie życzę 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Decyzja o zwrocie ciagnika nie zapadla u dealera tylko wlasnie centrala z Plocka nakazala zwrot ciagnika do mnie.

Dlaczego mialbym go nie przyjmowac, wroci pojedzie w pole beda stuki robie kolejne zgloszenie awarii.

Obawiam sie wlasnie ze trzeba sie bedzie meczyc z prawnikami rzeczoznawcami i sadami

To nie jest dzwiek dobiegajacy typoko ze skrzyni tylko tak jakby przed przednia szyba, pomiedzy skrzynia a silnikiem

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Diler sam z siebie co powiedział?

 

a i bierz wszystko na papier 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099
41 minut temu, tomek84pl napisał:

  az w koncu dostaje telefon, producent nakazal  zwrot sprzetu do mnie , ma sie tak tluc  "ten typ tak ma "

 

Co prawda inny ciągnik, ale u mnie serwis też się tak tłumaczył i oczywiście nie miał racji. Pewna część była uszkodzona, gwarancja minęła i niestety poszło z własnej kieszeni na naprawę.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
Przed chwilą, Bartek933 napisał:

Diler sam z siebie co powiedział?

Serwis slyszy niepokojace dzwieki ale nie znalazl niczego uszkodzonego wiec zglosil sprawe do producenta, od ktorego nikogo nie bylo podczas testow polowych, dostali jednynie dokumentacji i filmik nagrany przez serwis.

Na tej podstawie producent nakazal zwrot ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

To sie dzieje tylko wtedy jak jade z opuszczona maszyna, samo wlaczenie walka nie daje zadnych dzwiekow, nawet jak opuszcze wlaczona brone i przydusi ja w ziemi to nic nie stuka, musi byc obciazenie na WOM plus jazda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Co za diler Ci go sprzedał? Powinni uparcie kogoś sprowadzić z Płocka, bo pewnie jak nie usłyszą na własne uszy to nie uwierzą 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Wialan

Mam umowione spotkanie z kims tam z Plocka, jacys regionalni dyrektorzy ale dopiero na przyszly tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

A i pewnie na zastępczy ciągnik nie masz co liczyć.

 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Firma Wialan nie dysponuje ciagnikiem zastepczym  :)

Zgloszenie bylo 9 kwietnia, pomimo wielu prosb zadnego ciagnika nie dostalem

 

Oddzial Januszowice

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Nie jest tak jak z samochodami? Zwrot kasy albo wymiana na nowy model wolny od wad? Chyba coś takiego jest w umowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Oczywiscie ze rekojmia obowiazuje, tylko czego sie mam domagac jak producent stwierdzil ze te stuki to normalna praca ciagnika, ciagnik jest wolny od wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

polecam nie przyjmować a jak już to tylko na odpowiedzialność dilera i żeby podpisał oświadczenie że w przypadku jakieś awari on odpowiada za to i za koszty transportu  itp 

A już miałem brać tego niebieskiego teraz się trochę obawiam 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373
Przed chwilą, tomek84pl napisał:

Oczywiscie ze rekojmia obowiazuje, tylko czego sie mam domagac jak producent stwierdzil ze te stuki to normalna praca ciagnika, ciagnik jest wolny od wad.

Najlepiej idź do prawnika lub jakiegoś radcy. Powie Ci czego nie podpisywać,jakie masz prawa i co mówić, czego masz prawo oczekiwać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Moge jedynie podpisac odbior fizyczny ciagnika, jak bedzie cokolwiek dopisane ze jest np wolny od wad itd to zabieraja go z powrotem.

Jak ktos wyzej napisal, trzeba bedzie sie pobawic w rzeczoznawce i prawnika 

 

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Powiedz im że kontaktowałeś sie już z czasopismem farmer i jeszcze 2ma innymi z pytaniem czy mogą opisać ten model że jest bardzo dobry ale od nowości w każdym coś napieprza jak by młotkiem ale to jest całkowicie normalne wg producenta. Możesz im udostępnić do testów jak chcą i że jest świetna współpraca na lini serwis- producent bo serwis twierdzi że jest usterka i rozbiera traktor a producent że tak ma być. Jak chcą iść na cwaniaka to też bym szedł w te strone. I pisz już im pisma że oczekujesz wymiany maszyny na inną bez wad (a masz podstawy do tego żeby twierdzić że jest wadliwy skoro serwis fabryczny go rozebrał w poszukiwaniu usterki). Pisma są potrzebne koniecznie odatowane żeby już terminy leciały. To są gube pieniądzie dla Ciebie i musisz troche zamieszania zrobić bo Cie oleją. Pozdrawiam

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Karbex dzięki za porady, po spotkaniu z Panami z Płocka jak nie dojdziemy do porozumienia na pewno pójdę do prawnika i wystosujemy pismo.

 

Film będzie nagrany jak dostanę ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
9 godzin temu, tomek84pl napisał:

Mam problem z nowym niedawno odebranym ciagnikiem NH t6 125S EC

Ciagnik przepracowal u mnie 1 godznie!

Podczas pracy z brona aktywna, przy obciazeniu w trakcie pracy (na postaju z wlaczona maszyna nic nie slychac) slychac bardzo glosne metaliczne odglosy pomiedzy skrzynia biegow a silnikiem, doslownie jakby ktos mlotkiem walil po obudownie skrzyni biegow.

Sprawa oczywiscie zgloszona na serwis, potwierdzona przez serwisanta u mnie na polu, wstepna diagnoza tlumnik drgan.

Zakaz dalszej pracy, po 2 dniach sprzet zabrany spowrotem do dealera na warsztat, po rozebraniu okazalo sie ze wszystko w srodku jest nieuszkodzone, test polowy u dealera potwierdza glosne stuki podczas pracy z obciazeniem, samo wloczenie WOM nie daje zadnych dzwiekow. Kilka dni oczekiwania na decyzje producenta co dalej z ciagnik  az w koncu dostaje telefon, producent nakazal  zwrot sprzetu do mnie , ma sie tak tluc  "ten typ tak ma "

Dodam ze ciagnik zmienia biegi normalnie, rewers nie szarpie, wszystko dziala prawidlowo poza tymi glosnymi dzwiekami

Jutro ciagnik ma byc u mnie , nagram film z odglosami.

Czy ktos mial podobny problem jak u mnie?

 

Ale że jak nowy traktor który nie odbył docierania odrazu w ciężką robotę🙆🏻‍♂️

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

U mnie jak korba pękła wzdłuż to też był taki odgłos, tak jakby między sprzęgłem a skrzynią a okazało się że to korba, pękła wzdłuż. Też był metaliczny dźwięk młotka miedzy skrzynią a silnikiem. 

Traktor chodził do samego końca, korba na szczęście bokiem nie wyszła, ale usterki 2 dni my szukali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
8 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Ale że jak nowy traktor który nie odbył docierania odrazu w ciężką robotę🙆🏻‍♂️

 

To nie c-330 że trzeba go docierać przez 100 mtg 🙃

Kupiłem tą bronę kilka dni wcześniej i chciałem ją sprawdzić jak sobie ciągnik z nią radzi .

 

Uszkodzenie silnika daje objawy przy każdym rodzaju obciążenia , tu przy ciągnięciu maszyny biernej nic nie stuka 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gpio4
      Witam posiadam New Holland TS 110 rok 2000, skrzynia 16x16, rewers przy kierownicy, pompa hydrauliczna z trzema filtrami.

      Po dłuższej pracy ciągnika szarpie przy ruszaniu, poza tym nie świecą kontrolki wskazujące bieg ale tylko w zakresie 5-8 i najczęściej biegiem włączonym jest 8. Objaw szarpnięcia nie występuje przy zmianie kierunku bez sprzęgła. Wszystko mija jak ciągnik ostygnie. Olej i filtry wymienione, kalibracja zrobiona (od 122 do 160).
      Proszę o podpowiedź co może być powodem takiej sytuacji i co z tym można zrobić.
    • Przez varadero112
      Witam, czy jest ktoś może zorientowany jak wygląda technicznie i cenowo zmiana osi sztywnej na amortyzowana w New Holland T6090. Mamy go na skrzyni Power Command z podłokietnikiem a kiedy była mowa o osi (co nie było tak powszechne jak teraz) naganiacz (dealer) powiedział że za dużo nie zmieni w komforcie operatora (teraz myślę że po prostu miał taki na sztywnej który musiał sprzedać i mu się udało). A teraz kiedy poszedł bardziej w transport to odczuwalne są braki miękkiej osi ;/ rozważam powazniejsza inwestycje i stąd ten post, może spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś ?
    • Przez Dastan
      Jaki balast na przedni TUZ można zawiesić w tych NH?  Ciągniki nie mają ramy więc raczej nie ma co przesadzać?
    • Przez Pjotrr
      Witam, parę dni temu chciałem odpalić ciągnik ale był za słaby akumulator, naładowałem i podłączyłem drugi jednak nie zapalił, okazało się że rozrusznik był zepsuty. Wymieniłem rozrusznik ciągnik odpalił ale wyskoczył szereg błędów, po jednym błędzie ze skrzyni, silnika, tylnego podnośnika, układu chłodzenia i blokady tylnego mostu (skręt kół do automatycznego załączania). Moim zdaniem ciągnik utracił pamięć i trzeba to jakoś zaktualizować. Kalibrację skrzyni biegów zrobiłem i błąd związany ze skrzynią znikł. Ktoś może byłby w stanie coś podpowiedzieć, albo ewentualnie jak zrobić kalibrację tylnego mostu? Kalibrację tylnego podnośnika zrobię bo jest w instrukcji obsługi 
      Jeśli ktoś miał podobny problem lub może pomóc będę bardzo wdzięczny za pomoc 😀
    • Przez Massey8210
      Witam gdzie znajduje się czujnik załączania napędu w new holland Ts115 gdyż nie świeci mi się kontrolka od włączonego napędu a napęd normalnie załącza i rozłącza się??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj