Polecane posty

disel16v    29

Witajcie. Potrzebuje pastucha dla kilku sztuk żeby wypuścić je na sadek a żeby nie posiadały mi drzewek. Są to sztuki mięsne , jałówki do 2 lat. Teren do ogrodzenia to jakieś max 1 hektar. Polecicie mi jakis elektryzator , jaka taśmę wziasc i jakie paliki ? Orientuje się w firmach typu Corral, secur tylko pytanie czy dla 3 sztuk jest warto w to inwestować czy wziasc np jakiegoś Pomelaca. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Wez jakiś tani i zrób ogrodzenie drutem 2mm ocynkowanym bo te linki strasznie tracą napięcie z tego powodu ze tam kilka drucików jest jak włos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkkk    11

dobry pastuch to min.500 zł wzwyż. są np. w sklepach sieci Grene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

na   taki    areał   nie   musi   być   z górnej   półki          najważniejsze   to  dobry     przewód     izolacja   i  uziemienie      i  będzie   git 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
1 godzinę temu, Pablo1970 napisał:

na   taki    areał   nie   musi   być   z górnej   półki          najważniejsze   to  dobry     przewód     izolacja   i  uziemienie      i  będzie   git 

Co proponujesz ?

2 godziny temu, mkkk napisał:

dobry pastuch to min.500 zł wzwyż. są np. w sklepach sieci Grene

Nie wiem czy na 3 sztuki jałówek potrzebuje takie pastucha..

2 godziny temu, Strongman napisał:

Wez jakiś tani i zrób ogrodzenie drutem 2mm ocynkowanym bo te linki strasznie tracą napięcie z tego powodu ze tam kilka drucików jest jak włos.

Tato chciał taśmie żeby krowy to widzialy ale zawsze można przyczepić tasiemki jakieś albo razem z drutem puścić taśmę. Może być i drut ocynkowany , dzięki 😁 Podrzucisz jakąś propozycję ? Co z palikami , jakie wybrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Po dwóch kopnięciach będą wiedziały że tam jest drut i nie potrzeba żadnych tasiemek przynajmniej moje wiedzą i się nie zbliżają nawet a elektryzator to zwykły redyk jest wystarczajacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
1 godzinę temu, disel16v napisał:

Co proponujesz ?

Nie wiem czy na 3 sztuki jałówek potrzebuje takie pastucha..

Tato chciał taśmie żeby krowy to widzialy ale zawsze można przyczepić tasiemki jakieś albo razem z drutem puścić taśmę. Może być i drut ocynkowany , dzięki 😁 Podrzucisz jakąś propozycję ? Co z palikami , jakie wybrać ?

500m linki tez może być po wyżej to już drut, może być najtańszy elektryzator taki 400j, po zatym na początek to najlepiej jakieś drewno, paliki oflisy z tartaku, bo plastikowe połamią zresztą ja na początek bym te sztuki zamknął w ogrodzeniu i z 1 metr od ogrodzenia zainstalował pastuch żeby się nauczyli ze kopie a potem można już normalnie i strach im nie pozwoli bo tak będziesz musiał za nimi ganiać po polach bo z rozpędu przerwie i nawet trafi w taki monnet ze prądu nawet nie poczuje.To może zanim się nauczą to kup linkę bo drutem jeszcze się pokaleczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Podpowiedzcie mi jeszcze jaka moc ma być dla jałówek? Nie można chyba tutaj dawac linków wiec wstawie parametry

Elektryzator sieciowy EBS 872/M1 Pomelac

Parametry:

- maksymalne napięcie wyjściowe: 8 000 V

- energia impulsu: 2,4 J

- napięcie zasilania: 230V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
50 minut temu, PRIMO napisał:

 To w ogóle działa? 0.4 J  wyjściowej nie zrobi wrażenia na zwierzaku, kumpel ma 2,4 i konie się tego nie bały i co raz rwały taśmy.Moc powyżek 5 J skutecznie zniechęci do ucieczek, nawet dziki  zatrzyma. Poza tym trzeba pamiętać o porządnym uziemieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ja mam 50szt na 7ha łaki i co roku tak z 5 nowych wchodzi to najpierw w 10ary z siatką i pastuch przy siatce żeby się nauczyli na tydzień i na sektory bo jak jedna pójdzie to i reszta i weź to ganiaj, 3 to sobie poradzisz a jak z 20 sztuk by poszło.

Bydło widząc siatkę zwalnia a widząc drut nie, takie co nie wie co to znaczy prąd i tak przyuczam pierwiastki.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj