t8nv9gfxwp

Amazone za-ts 4200 vs Kuhn Axis 50.2 EMC

Polecane posty

t8nv9gfxwp    0

Witam, jak w temacie, mam problem z wyborem rozsiewacza, stawiam na te dwie marki i nie mam pojęcia która jest lepsza. Może są tutaj użytkownicy i wypowiedzą się o dokładności, trwałości itd. 
Z góry dziękuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

marki bardzo podobne, ale jeśli chodzi o rdzę to chyba kuhn lepszy chociaz nie wiem jak teraz jest jak przejeli raucha. Co do ustawień to szybciej jest ustawić amazone, bo raucha się trochę schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

ustawienia w Rauch można przesłać bezpośrednio z aplikacji przez moduł Wi-Fi, który w 50.2 jest w standardzie.

Wystarczy, że w aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Kuhn.SpreadSet&hl=pl&gl=US

na początku porobisz ustawienia rozsiewacza, znajdziesz nawóz, podasz dawkę i i szerokość, a następnie nastawy prześlesz do rozsiewcza.

Też miałem dylemat czy Amazone ZA-V Profis Hydro w Isobus czy Rauch Axis H 30.2 EMC W.

Wybrałem Rauch.

Pierwsze ze względu na system EMC, drugie - 6 lat gwarancji na rdzę.

Mam jeszcze Amazone ZAM 1500 Tronic, ale był  problem z rdzą.

Nie wiem jak teraz jest w Amazone. Podają że jest ocynk i dwie powłoki farba i lakier.

Rauch, to powłoka antykorozyjna i 2 warstwy proszkowej.

Tym razem zagrałem w czerwone, chociaż zielony bardziej mi się podoba 🙂

 

Edytowano przez Przepiorek
dodanie dodatkowej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Przepiorek napisał:

ustawienia w Rauch można przesłać bezpośrednio z aplikacji przez moduł Wi-Fi, który w 50.2 jest w standardzie.

Wystarczy, że w aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Kuhn.SpreadSet&hl=pl&gl=US

na początku porobisz ustawienia rozsiewacza, znajdziesz nawóz, podasz dawkę i i szerokość, a następnie nastawy prześlesz do rozsiewcza.

Też miałem dylemat czy Amazone ZA-V Profis Hydro w Isobus czy Rauch Axis H 30.2 EMC W.

Wybrałem Rauch.

Pierwsze ze względu na system EMC, drugie - 6 lat gwarancji na rdzę.

Mam jeszcze Amazone ZAM 1500 Tronic, ale był  problem z rdzą.

Nie wiem jak teraz jest w Amazone. Podają że jest ocynk i dwie powłoki farba i lakier.

Rauch, to powłoka antykorozyjna i 2 warstwy proszkowej.

Tym razem zagrałem w czerwone, chociaż zielony bardziej mi się podoba 🙂

 

Tak Ci powiedzieli handlarze czy testowałeś u siebie na polu? ja go wziąłem na testy, na próbę wsypałem saletrosan, wysialiśmy 2tony i nie dało go się ustawić co do kilograma były spore rozbieżności w tym co ustawione a wysiane, największy problem że chociaż ma wagę to system nie bierze jej wogóle pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markat    3
Dnia 20.04.2021 o 23:57, t8nv9gfxwp napisał:

Witam, jak w temacie, mam problem z wyborem rozsiewacza, stawiam na te dwie marki i nie mam pojęcia która jest lepsza. Może są tutaj użytkownicy i wypowiedzą się o dokładności, trwałości itd. 
Z góry dziękuje 

I który wybrałeś? 

DSC_0343.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj