krzysiek16m

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw.

Polecane posty

krzysiek16m    102

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. ;)

 

Po dłuższych przemyśleniach doszedłem wniosku, że trochę pośpieszyłem się z założeniem tematy, bo to nic pewnego, ziemia drożeje, ludzie nie chcą jej sprzedawać. Myślę, że wszystko rozstrzygnie się w ciągu następnych 4-5 lat, gdyby udało się dokupić ziemi do choćby 10 hektarów, to czemu nie warto spróbować. A na razie dziękuje za pomoc. :)

 

Na razie ostatnie pytanie:

Szklarnia jest zaliczana jako pole czy budynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

planujesz już co będziesz robił za 5 lat ;) za 5 lat wszystko może się zmienić ! a w dzisiejszych czasach 10 ha kupić to jest trochę wydatku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

No i jeszcze jaką ta ziemie kupisz. Ja mam srednio po 3 ha cebuli, ma spore wymagania, przewiew i wieksza wilgotnosc.

Szklarnia to wydatek min. 20 tyś 50m2. i jest to budynek który raczej trzeba ubezpieczyć (grad). musi mieć hartowane, grube szkło

Piec na miał kupowałem w tym roku ze zbiornikiem 6 tyś.

 

Według mnie nie pipraj się w warzywa bo zmarnisz sobie życie jak ja i mój tata.

Co do areału to nie szalej np mój sąsiad ma tylko 5 ha ale wszystko pod tunelami z pekiną i kalafiorami

kasy ma w hu. bo ma przechowalnie z agregatem i sprzedaje wszystko w lutym/marcu.

 

A ty jak chcesz wszystko od podstaw maszyny pole jeszcze zero praktyki to nie masz szans.

W mojej okolicy jak jeden gość ma 15 ha to tak sie dorobił na kalafiorach ze kupił stacje paliw

i teraz sieje tylko zboże.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15
W mojej okolicy jak jeden gość ma 15 ha to tak sie dorobił na kalafiorach ze kupił stacje paliw

i teraz sieje tylko zboże.

 

Pisz tak więcej to wszyscy bedą kalafior sadzić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

No jak im przyjdzie posadzić, związać i obrobić z 50 tuneli to stwierdzą jak każdy "nie ma nic za darmo"


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPronarXx    0

jakie warzywa zasiać na słabej ziemi dokładnie to od4-6klasy

Edytowano przez krzysiek16m
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

Tak szczerze to jak chcesz siac marchew cebule to musisz znalezc jakieś 20 hektarów.

do kapusty jakies 4-5 ha wystarczy ale musisz miec albo tunele albo przechowalnie.

kwestia jest tez taka jaka to ziemie bedziesz mial.

 

Co do ostatniego pytania to jak weźmiesz jakis milion kredytu i go potem splacisz to pewnie dasz rade.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinXD    1

Kilku moich znajomych uprawia warzywa na ogólnej pow. gospodarstwa 2-5 ha i nieźle na tym wychodzą. Trzeba tylko chęci do pracy i własnych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

@vvu

 

ale głupoty piszesz :P

 

 

hm a mógłbyś sprecyzować bo jak narazie to odnoszę wrażenie że to ty usiłujesz zrobić z siebie idiote


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

@vvu

abstrahując od tego, ze kolega xXPronarXx jest pewnie kolejnym wielkim prorokiem i pewnie juz wie ze w przyszłym roku warzywa beda tak drogie jak w tym roku :P to jednak wcale nie musi miec az 25 ha warzyw, a w tym 5 pod jakimis tunelami, zeby zarobic tyle ile wystarczyłoby na rozwój gospodarstwa w tym kierunku (chociaz gdyby wziął duzy kredyt, tak jak polecasz, to juz wtedy miałby troche trudniej).

 

Kolega marcinXD wyczuł co nie pasowało mi w Twojej wypowiedzi i ładnie to uzasadnił. Nie potrzebne sa hektary i ogromne inwestycje, a trzezwy umysł, chęci do pracy i samozaparcie.

 

I nie spinaj sie tak, ja tu zartobilwie, a ten sie zaraz obraza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Kolego tu sie z toba nie moge zgodzic. Mozesz miec trzezwy umysł ale gospodarstwa niskohetarowe giną przy normalnym roku w którym nie ma kleski. Takie gospodarki nie maja prawa bytu w dzisiejszych czasach. Przy ciężkim roku jak nie bedziesz miał ilości tirowych danego warzywa to lądujesz po kredyt do banku, a jesli kolejny rok sie nie powiedzie to juz jest po tobie i co tu pisac głupoty o samozaparciu czy trzezwym umysle. Mozna miec najlepsze checi ale jak jest cenowa kleska to nic sie na to nie poradzi. A co do zaczynania na 2 ha produkcji warzywnej to nie ma co marzyc o sukcesie i nie ma co chłopaka pocieszac bo tak jest cena jednego ha dobrej ziemi to ok 35 tys a co mowic o 10ha a jak piachy kupisz to zapomnij o warzywach bo na takiej glebie nie ma produkcji warzywnej. Pozdrawiam mimo wszystko zycze szczescia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Cięzko zaczynać uprawę warzyw na małym areale, kiedy liczą się tylko potentaci, ale fakt, jak jest jakaś klęska to ceny bardzo zwyżkują. Natomiast nie polecałabym brania pod uwagę ubiegłego roku, bo bazując tylko na tym, można się przejechać. A tym roku rzeczywiście Ci co mieli 15 ha kalafiora mogli stację paliw kupić, może z jednym dystrybutorem ale stację.. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

W tym sezonie to chyba ogórki gruntowe wypadły najgorzej.. A nie wiadomo jaki będzie ten rok na kalafiora i inne warzywka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubek19    1

A czy siał ktoś pietruszkę KAŚKĘ I ROKSANĘ jakie one były chodzi mi o długość korzenia i kolor korzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

W tym sezonie to w d... dostała włoszczyzna spod folii, zacząłem wywóz 12 maja na giełdy i cena od razu 1,2zł za pęczek a w 2009 roku było po 2,8 w maju.

 

Co do pietruszki to ja sieje ołomuńcką zazwyczaj, niedroga a na moich polach dobrze plonuje.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja też sieje ołomuńcką i bardzo ładnie wychodzi, w tym roku miałem niezły plon z tej odmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Na giełdy hurtowe wywoże w pęczkach, właściwie nie saą pietruszkę bo włoszczyznę wiążę na młodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj