grabaz

Jaki smar zamiast Łt 43?

Polecane posty

grabaz    0

Witam,                                                  Do tej pory używałem do smarowania maszyn smaru ŁT 43 Silesia Klasa NLGI: 3.Temperatura kroplenia min. °C: 190.Zagęszczacz: Li.Temperatura pracy °C: -30/130.

Teraz chcę zmienić na coś lepszego i proszę o pomoc w wyborze.                Zastanawiam się nad: Shell Gadus S2 V220 2 Klasa wg NLGI: 2 Temp. kroplenia °C średnia: 180 Rodzaj zagęszczacza: Li  Temp. pracy smaru °C: -20/130. Praca w zakresie temperatur -20 - 100 [0C] dla łożysk pracujących z 75% prędkości maksymalnej, a okresowo do 120 Orlen Liten Premium ŁT 4EP2 Klasa NGLI:2                            Temp. pracy smaru °C: -30/+140.        Rodzaj zagęszczacza: Li Temp. kroplenia °C  >260; średnia chyba koło 190.

Różnica w cenie około 30 zł Shell droższy  przy 5kg opakowaniach.     

Smar będzie używany głównie do ciągników rolniczych oraz maszyn uprawowych ( agregaty, siewnik,talerzówka)

Edytowano przez grabaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Smary można różne wypróbować kupując  we wkładach do smarownicy i porównując, sam ostatnio zakupiłem kilka wkładów mobil grease XHP 222 i pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne, smar ten się bardziej ciągnie i lepiej przywiera do powierzchni w porównaniu do Łt 43, ciężej się go tłoczy przez smarownice. Szkoda tylko, że poza wkładem 400g najmniejsze opakowanie to wiaderko 18kg, jak na moje potrzeby to trochę za duże. Też jestem tego zdania, że trzeba pomyśleć o czymś lepszym niż Łt 43, ze względu na wydłużenie trwałości drogich maszyn, zresztą podobnie jest z olejami, nie tylko, żeby jakiś był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Obecnie stosuje JCB SPECIAL HP GREASE. Powiem szczerze że to jeden z najlepszych jakie przerobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

używam smar długotrwały nie pamietam jakiej firmy pozniej napiszę. to to jest smar ciagnie sie jak klej i naprawde nie trzeba tak czesto smarować wada cena 170 zl wiadro 5 kg


nazywa sie langzeutfett/ long Duration Grease


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabaz    0

Jcb i Mobil są w kartuszach albo w dużych wiaderkach,tego langzeutfett/ long Duration Grease nie mogę znaleźć. Moje zapotrzebowanie to 5 max 10 kg. Kartusze opadają bo mam smarownice pneumatyczną 13 litrów.Ten z Orlenu kosztuje 80 zł, a z Shell 110 zł. za wiaderko 5kg. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

https://allegro.pl/oferta/smar-dlugotrwaly-21088885geb5-granit-10118021325 o ten tylko jeszcze podrożał


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj