Marcin06

Massey Ferguson 5.125 czy Fendt One 312 ?

Polecane posty

Marcin06    13

Witam, stoję przed zakupem ciągnika do swojego gospodarstwa. Z racji tego, ze zakup jest na modernizację planuje zabrać coś z "wyższej" półki. Głównie interesują mnie te dwie marki: 

Massey ferguson 5.125s

Fendt one 312

Ciągnik wykonywałby głównie wszystkie pracę z ładowaczem czołowym + do tego jakiś transport ze względu na skrzynie eco. Jak i również ciężkie pracę jak orka. 

Gospodarstwo 50 parę hektarów. 

Ciągnik w podobnym wyposażeniu bez ładowacza 

MF 330 TYŚ 

FENDT 410 TYŚ 

Jakieś plusy i minusy tych modeli? Najlepiej użytkowników. 

Miałem na testach fendt'a, wrażenia mega pozytywne na bezstopniowej skrzyni, ale czy warto dopłacać az 80 tys? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

Tak wiem też chce kupić 5700 s lub jak nie dostanę to 5 s a o fendzie nie myślałem nie stać mnie wydaje mi się że fajana maszynka . Słyszałem tylko o zapaleniu się mf 5712 s zapaliła się centralka z bezpiecznikami , przekaźnikami pod schodami miesiąc przestoju ale serwis oganala . I wydaje mi się że skrzynia dyna 6 wystarczy masz automatykę . A bez stopniowka to nie wiem może i fajny bajer . Ponoć droższa w naprawie . Ponoć większą strata mocy .ponoć fajna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin06    13

Miałem na testach fendta i jakoś nie odczułem tego, żeby była jakaś strata mocny w polu. Skrzynia ogólnie super sprawa, 0 szarpnięć płynnie przyspiesza i wgl. 

MF 5700S raczej już nigdzie nie dostaniesz, a jeśli nawet to nie  wiadomo czy wyposażenie będzie Ci odpowiadać. 

Gdybym zamówił teraz mf 5s to na placu niby sierpień-wrzesień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

Masz może specyfikację tego mf ? Jakie dokładnie wyposażenie . Do mnie dziś diler dzwonił i mówił że mają lada moment przyjść 5 s na plac i tak wstępnie zarezerwowałem sobie sztukę mam tam jeszcze jechać i dogadać szczegóły . Ponoć następna dostawa 6 procent do góry. I ja w to wierzę bo dramat teraz jest z oczekiwaniami na ciągniki , maszyny . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin06    13

Tak z większego co ja dobierałem 

MF 5.125S 

-Przekładnia dyna-6

-Pdłokietnik z multipadem oraz mikrojoystickiem

-4 pary wyjść hydraulicznych (2 w joystick'u na elektrozaworach) 

-przednie błotniki skrętne a tylne poszerzane 

-pełne oświetlenie Led 

-opony 480/600

-dach visio 

-przednia oś amortyzowana 

-kabina amortyzowana mechanicznie 

To chyba tyle z dodatkowych,  cena 320 tys 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin06    13

To ostro muszę negocjować. 

Bo Ledy niby 2 tys, 

Opony dodatkowa dopłata 4 tys 

Różnica między 105 a 125/ 10tys 

A dach nie wiem, ale 20 napewno nie kosztuję 

 

To już masz cenę ostateczną czy do dogadania jeszcze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj