jondir989

Zadawanie paszy z wozu paszowego taczką

Polecane posty

przemek28_28    2095

No masz tmr, lepiej wymieszana pasze, ale dla mnie osobiście mija sie to z celem, wóz ma wymieszać lepiej  pasze i ma ułatwiać zadawanie, a taczka trochę lipton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Czyli masz możliwość wjechania tym paszowozem do obory tylko nie możesz przejechać na "wylot"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikosz    20

Dla chcącego nic trudnego. W życiu nie wróciłbym do karmienia bez wozu.

Lipa taka, że dalej ręczne rozdawanie, ale powoli tworzy się zasobnik z wysypem :D 

 

IMG_20200216_083009.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8
8 godzin temu, paul7 napisał:

Czyli masz możliwość wjechania tym paszowozem do obory tylko nie możesz przejechać na "wylot"?

Nie ma możliwości, za wąskie korytarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

kukurydzę, sianokiszonkę, słomę i co tam jeszcze dajesz wymieszasz wszystko razem i dajesz, a tak musisz wszystko osobno dawać i więcej roboty przecież 🤔 Jak nie chcesz paszowozu, to mi możesz oddać 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8
27 minut temu, kris91 napisał:

kukurydzę, sianokiszonkę, słomę i co tam jeszcze dajesz wymieszasz wszystko razem i dajesz, a tak musisz wszystko osobno dawać i więcej roboty przecież 🤔 Jak nie chcesz paszowozu, to mi możesz oddać 😛

Tak właśnie myślę że z paszowozu będzie lżej niż szarpać się z wyrywaniem z bel? 

Tyle że jednak trzeba spędzić trochę czasu na mieszaniu paszowozu i trochę paliwa pójdzie...

37 minut temu, wierzbicka17 napisał:

Wydajność, zdrowotność na plus

Pytanie czy wydajność powiększy się na tyle żeby zrekompensować straty paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikosz    20
Dnia 18.04.2021 o 13:22, jondir989 napisał:

Pytanie czy wydajność powiększy się na tyle żeby zrekompensować straty paliwa?

Pytanie na ile wyceniasz swoje plecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
Dnia 18.04.2021 o 13:22, jondir989 napisał:

Tak właśnie myślę że z paszowozu będzie lżej niż szarpać się z wyrywaniem z bel? 

Tyle że jednak trzeba spędzić trochę czasu na mieszaniu paszowozu i trochę paliwa pójdzie...

Pytanie czy wydajność powiększy się na tyle żeby zrekompensować straty paliwa?

Pewnie nie, ale tak patrząc praca ciagnikiem tez jest droższa niż gdybys zrobił wszystko ręcznie. Przy pewnych ilościach mechanizacja jest niezbędna.  Mam kojec na 14 sztuk, wywalam obornik raz w miesiacu turem przez 20-30 minut, a mając te sztuki na łańcuchu ile czasu codziennie mi zejdzie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starkk749    0
Dnia 20.04.2021 o 09:06, przemek28_28 napisał:

Pewnie nie, ale tak patrząc praca ciagnikiem tez jest droższa niż gdybys zrobił wszystko ręcznie. Przy pewnych ilościach mechanizacja jest niezbędna.  Mam kojec na 14 sztuk, wywalam obornik raz w miesiacu turem przez 20-30 minut, a mając te sztuki na łańcuchu ile czasu codziennie mi zejdzie?

Wyciągiem 5 minut.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    34

2 tyg temu kupilem paszowóz i przestawiłem sie na zadawanie TMR. nie mam przejazdowej obory . tylko taczką można jeździć. powiem szczerze że mimo wszystko jest dużo lżej niż szarpanie bel ręcznie. daje tylko wieczorem, rano podrzucam i mam spokój do wieczora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak przejazdowej obory nie daje możliwości na pełne cieszenie się korzyściami jezdnego wozu paszowego. Jednak jak piszecie - to mimo wszystko spore ułatwienie. 

W takiej sytuacji rozważył bym elektryczny wóz stacjonarny + instalacja PV na dachu i mamy ogromne oszczędności na paliwie. Dla oze są na tyle fajne kredyty, że za zaoszczędzone paliwo spłacasz ratę za instalacje. 

Edytowano przez Farm|MPartner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj